Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ir ekologija turi būti ekologiška

Publikuota: 2010 lapkričio 19 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Arba kaip Šilutės ekologiškų degalų įmonė “Biofuture”, kuri pastaraisiais metais dažniau linksniuojama kaip viena didžiausių Šyšos upės teršėjų gamybinėmis nuotekomis, pagaliau ryžosi imtis naujų aplinkosauginių priemonių.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (toliau – KRAAD) direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas informavo “Šilutės ETA Žinias”, kad AB “Biofuture” sutiko su KRAAD jai iškeltomis sąlygomis ir įsipareigojo iki šių metų gruodžio 31 d. parengti su Šilutės r. savivaldybe ir KRAAD suderintą planą su konkrečiomis priemonėmis, kaip šioje įmonėje bus pereinama prie uždaros gamybos įrenginių aušinimo sistemos, kad technologinio proseco aušinimui daugiau nereikėtų naudoti Šyšos upės ir požeminio vandens. Šiame plane turės būti nurodyti konkretūs numatytų priemonių įvykdymo terminai, finansavimo šaltiniai ir už šių priemonių įgyvendinimą atsakingi darbuotojai.

Iki metų galo bioetanolio įmonė taip pat turės ant abiejų įrenginių aušinimui naudojamo Šyšos upės vandens išleidėjų įrengti automatinius vandens mėginių semtuvus, kurie nuolat kaups ir tirs vandens mėginius, kol įmonėje bus įdiegta uždara gamybos įrenginių aušinimo sistema.

Per tą patį laiką “Biofuture” turės pertvarkyti ir savo paviršinio vandens nuotekų šalinimo sistemą taip, kad visas paviršinis vanduo būtų nukreiptas į vieną išleidėją per paviršinių nuotekų valymo įrenginius.

Šios sąlygos surašytos į neseniai pakoreguotą įmonės Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimą, kuris galioja tik iki šių metų galo.

Jeigu “Biofuture” kartais sumanytų nevykdyti prisiimtų įsipareigojimų, TIKP leidimo galiojimas jai nebus pratęstas, ir įmonei teks sustabdyti gamybą.

Anot KRAAD direktoriaus pavaduotojo A. Šepšto, bioetanolio bendrovei taip pat nurodyta apsispręsti, kaip ji toliau tvarkys savo buitines nuotekas: ar jos toliau bus vežamos automobiliais į Klaipėdos valymo įrenginius, ar vis dėlto įmonėje bus statomi tarpiniai valymo įrenginiai, per kuriuos buitinės nuotekos bus nukreiptos į Šilutės miesto magistralinius nuotekų tinklus.

AB “Biofuture” direktorius Antanas Samoška telefonu “Šilutės ETA Žinioms” sakė, kad jo vadovaujama įmonė pasiruošusi laiku įvykdyti visus jai iškeltus reikalavimus.

Susiję straipsniai: “Šilutė reikalauja pažaboti Šyšos upės teršėjus”“Šyšos teršėjams – aplinkosaugininkų ultimatumas”“Šyšos teršėjams – ypatingas visuomenės ir prokurorų dėmesys”“Šilutė kyla į naują žygį prieš Šyšos teršėjus”, “Ledai pajudėjo: Šilutės žalieji pradeda tirti Šyšos vandenį”, “Partizaninis karas dėl Šyšos upės baigiasi”.

1 skaitytojų komentaras
admin 2010 lapkričio 19d., 16:5184.15.181.109

Savo nuomonę parašykite čia, arba junkitės prie skaitytojų forumo – forum.silutesetazinios.lt

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą