Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pokemonus keičia paukščiai

Publikuota: 2018 lapkričio 13 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt montažas greituoju būdu.www.silutesetazinios.lt montažas greituoju būdu.

Skirtas finansavimas projektui „Pažink pamario kraštą keliaudamas paukščių keliu”.

Lietuvos savivaldybės ir asociacijos netrukus pradės įgyvendinti projektus, kuriais bus didinamas šalies kultūros ir gamtos paveldo lankomumas. Šiam tikslui Ūkio ministerija skyrė 3,67 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų e. rinkodaros projektams įgyvendinti.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės rajono savivaldybės administracijos projektui „Pažink pamario kraštą keliaudamas paukščių keliu” skirta beveik 200 tūkst. eurų.

Iš Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. liepos 26 d. sprendimo „Dėl pritarimo įgyvendinti projektą „Pažink pamario kraštą keliaudamas paukščių keliu“ aiškinamojo rašto

Planuojamos veiklos:

1. Projekto metu planuojama sukurti naują skiltį Turizmo ir informacijos centro (toliau – TIC) internetiniame puslapyje su nuoroda į planuojamą įgyvendinti projektą, kur skelbiama visa aktuali ir turistams įdomi informacija.
1.1. Tikslas – sužymėti/surašyti/suregistruoti/ Lietuvoje gyvenančius, arba/ ir migruojančius, arba pamario regione gyvenančius paukščius. Tam, kad informacija buvo įdomi virtualiems lankytojams, bus padaryta ir įkelta daug aukštos kokybės nuotraukų, sukelti audio įrašai su paukščių garsais, taip pat bus įkelti ir video su paukščiais.
1.2. Internetinėje erdvėje bus sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame bus galima stebėti paukščių buvimo vietą.
1.3. Taip numatoma internetinėje erdvėje talpinti įdomius straipsnius apie konkrečius paukščius (pvz. jūriniai ereliai), tam kad žmonės domėtųsi gyvūnija, atvyktų jų stebėti.

2. Interaktyvus žaidimas (angl. App). Žaidimas skirtas tiek Lietuvos, tiek ir užsienio lankytojams (kaip pokemon go žaidimas). Lokaliame žemėlapyje sudedami paukščių simboliai ir vaikštant pažintiniais paukščių takais bei naudojant programėlę yra surenkami paukščių simboliai. Šis žaidimas suteiks edukacinę naudą, kadangi apie kiekvieną surastą simbolį (konkretų paukštį) bus galima gauti aktualios ir įdomios informacijos.

3. Paukščių stebėjimas internetinėje erdvėje. Įgyvendinant šią priemonę planuojama, kad bus įtaisyta speciali kamera (siųstuvas), kurio pagalba žmonės galėtų stebėti kur yra šiuo metu stebimas gyvūnas. Ši informacija bus talpinama specialioje platformoje, todėl bet kuriuo paros metu bus galimybė gauti šią informaciją.

4. Projekto įgyvendinimo metu planuojama paukščių lizduose įtaisyti specialias kameras, kurių pagalba bus galima stebėti pasirinktus paukščius (pvz. Jūrinis erelis). Transliacija būtų galima ištisus metus.

5. Siekiant pritraukti kuo daugiau lankytojų, projekto įgyvendinimo metu planuojama įrengti bent du interaktyvius stendus, kuriuose būtų pateikiama aktuali ir įdomi informacija.

6. Reklama įvairiuose portaluose (Facebook, birdforum.net; žiniasklaida ir pan.)

7. Įrangos įsigijimas. Projekto lėšomis planuojama įsigyti: nešiojami kompiuteriai, planšetės, be pilotę skraidyklę, go pro kamera, siųstuvai, audio gidai su navigacija ir pan.

Veiklų vykdymo teritorija apima Šilutės rajono bei Neringos savivaldybių teritorijas.

Tikisi pritraukti daugiau lankytojų

Tiesa, šiam projektui skirta per 40 tūkst. eurų mažiau nei prašyta, tačiau, anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Simonos Bokštaitės-Dryžienės, pats projektas dėl to neturėtų labai keistis.

Projektą planuojama pradėti įgyvendinti dar šį gruodį, o užbaigtas jis turėtų būti per 2 metus.

Tikimasi, kad šio projekto įgyvendinimo metu sukurtos naujos interaktyvios veiklos padės geriau pažinti ornitologinį turizmą ir į pamario kraštą pritrauks daugiau lankytojų.

2 skaitytojų komentarai
42 2018 lapkričio 13d., 16:025.20.107.167

Mes – gražesni už Šilutės kraštą ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Be abejo https://www.silute.lt/go.php/lit/Mes—uz-grazesni-silutes-krasta

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

42 P.S.Č.Y.D. 2018 lapkričio 13d., 16:145.20.107.167

Pasičydijimas-
įšskirtinai įtraukinčio įnteraktyvaus koliažo montažas greituoju “ponasaučiayrdabar” būdu.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą