Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre atidaryta ekspozicija

Publikuota: 2018 spalio 01 Kategorija: Aktualijos, Rajone

www.nemunodelta.lt nuotr.www.nemunodelta.lt nuotr.

Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre penktadienį įvyko vidaus ekspozicijos atidarymo iškilmės.

Pagrindinė ekspozicijos tema – „Kur išsišakoja Nemunas“.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Visą Nemuno deltą yra išraizgęs tankus hidrografinis tinklas, o visų upių tėvo – Nemuno atšakos yra apglėbusios Rusnės salą. Lankytojai vizualiai gali tai pamatyti piešinyje ant ekspozicijos salės grindų, kur yra pavaizduoti Nemuno deltos vandens telkiniai.

Ekspozicija lankytoją žavi kūrybiškumu bei išradingumu. Naujųjų technologijų dėka lankytojai interaktyviame žemėlapyje galės susipažinti su visomis regioninio parko lankomomis vietovėmis, pažintiniais takais, išskirtiniais maršrutais bei paveldo vertybėmis. Kompiuteriniame terminale jie išbandys savo ornitologines žinias bandydami atspėti paukščio rūšį, sužinos daugiau informacijos apie saugomas teritorijas ir parke vykdomas veiklas. Bene labiausiai lankytojo akį patraukiantis objektas – kabina, kurioje atsisėdę į išmaniąją kėdę galėsite pajusti paukščio skrydį.

Ekspozicijoje taip pat galėsite apžiūrėti autentišką Kurėno – senovinio žvejų laivo vairo maketą, paliesti jo burę ar paskaityti jo gyvavimo istoriją. Pasivaikščiosite potvynio suneštomis ledų sangrūdomis, žaidimo pagalba pabandysite nusausinti Pamario pievas. Vaikai bandys atpažinti Nemuno deltos sparnuočius, o galbūt atras ir naują jų rūšį.

Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įrengta įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I etapas)“. Tai bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Nemuno deltos regioninio parko direkcijos veiklos rezultatas.

Į ekspozicijos atidarymą atvyko Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Šilutės turizmo informacijos centro, projekto rengėjų UAB „Ekspobalta“, Rusnės bibliotekos atstovai, kolegos iš regioninių parkų.

www.nemunodelta.lt inf.

Rašyti komentarą