Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tabu: Šilutės bibliotekos kritikuoti negalima

Publikuota: 2015 sausio 30 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Jonas Purlys, tas Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, dažnai nebijantis pareikšti ir kitokią nei kitų nuomonę, matyt, šią nerašytą taisyklę pamiršo, kad leido sau viešai suabejoti F. Bajoraičio bibliotekos rengiamu projektu “Biblioteka pažangai 2” ir Savivaldybės partneryste jame.

Nesinori nieko įžeisti, tačiau atidžiai perskaičius Šilutės r. savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės parengtą sprendimo projektą “Dėl pritarimo dalyvauti projekte “Bibliotekos pažangai 2”” ir jo aiškinamąjį raštą, su J. Purlio nuomone negali nesutikti.

J. Purlys, mokėdamas ne tik skaityti, bet ir suprasti tai, ką skaito, jau paties sprendimo projekto formuluotėje įžvelgė, švelniai tariant, klaidą, kuri, susiklosčius tam tikroms – nepalankioms aplinkybėms, Savivaldybei gali atsirūgti žymiai didesnėmis išlaidomis nei teigiama aiškinamajame rašte.

Minėto sprendimo antrasis punktas skamba taip: “Projekto partneriui Savivaldybei prisidėti prie projekto ne mažiau kaip 10 proc. tinkamų finansuoti išlaidų ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projekto finansavimas.”

“Ne mažiau kaip 10” tikrai nėra lygu 10. O kur dar įsipareigojimas padengti ir “tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projekto finansavimas”.

Remiantis tokia formuluote, Savivaldybės indėlį į projektą – 4520 eurų – tai yra 10 proc. visos projekto vertės – galima laikyti tik minimaliu arba pradiniu įnašu.

Tačiau kitiems savivaldybės tarybos nariams tas neužkliuvo. Anaiptol, radosi ne vienas, kuris suskubo visaip girti biblioteką ir jos direktorę Dalią Užpelkienę.

Užtat užkliuvo pats J. Purlys, kuris išdrįso viešai sukritikuoti Kultūros skyriaus vedėjos V. Griškevičienės rašliavą aiškinamajame rašte ir dar metė šešėlį – ką jis sau leidžia! – ant kolegų tarybos narių – esą gali būti, kad jie net neskaitė, kas ten parašyta.

O ten štai kas parašyta: spausti čia.

Išvadas darykite patys.

Tačiau nėra čia ko stebėtis, mat F. Bajoraičio bibliotekos darbuotojai jau anksčiau yra sakę, kad jiems neįdomu būti paprastais bibliotekininkais, todėl ir savo ateitį jie siejantys su naujų paslaugų bei kūrybinės veiklos plėtra (“Šilutės ETA Žinios”, “Rožinė Šilutės bibliotekininkų svajonė”).

Kaip ten bebūtų, bet panašu, kad visiems ketvirtadienio posėdyje dalyvavusiems savivaldybės tarybos nariams, žinoma, išskyrus J. Purlį, visa tai tinka ir patinka. Gal dar Antanas Kubaitis. Jam, matyt, irgi kilo abejonių dėl Savivaldybės dalyvavimo projekte “Bibliotekos pažangai 2” – balsuodamas jis užėmė neutralią poziciją – susilaikė.

Orestas Lidžius

18 skaitytojų komentarų
Rado kuo stebėtis... 2015 sausio 30d., 09:4478.57.48.84

Jonas drąsuolis, kad drįso paprieštarauti neliečiamosioms. Orestas smagiai atskleidė, kurie svitos nariai nuogi, bet jis jau įpratęs galvą ant bėgių dėti, ką čia begirsi… :)
Laikykitės, vyrukai, čia ne šiaip vapsvų lizdą užkliudėt…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 44 Thumb down 53

Atsakyti

XXX 2015 sausio 30d., 12:2688.119.138.11

Netrukdykit Bibliotekai, juolab, kad ji visą vasario menesį susiplanavo reklamuoti politiką S.Stankevičių ir jo knygą. Bus tiesiog neapsakytai puikūs renginiai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 32 Thumb down 52

Atsakyti

o aš manau 2015 sausio 30d., 11:1488.119.138.11
užkabinai ir tu tą kultūrinį voratinklį… dabar jos tavęs nekenčia :)

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 43 Thumb down 45

Atsakyti

Raimis 2015 sausio 30d., 11:51188.69.193.225

Kartais susidaro įspūdis, kad kultūros renginiai organizuojami tik tam, kad įtiktų Griškevičienei ar kokiam dar išmaniajam vadukui. Bibliotekos direktorė ne išimtis.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 44 Thumb down 51

Atsakyti

stebėtojas 2015 sausio 30d., 12:1478.61.11.158

O prisiminkime, kai bibliotekos buhalterė porą metų dirbo ne pagal naujus reikalavimus, pretenzijų biblioteka nesusilaukė, kai kitos įstaigos atveju būtų buvę labai daug nemalonumų.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 30 Thumb down 50

Atsakyti

Silutes pelke 2015 sausio 30d., 14:525.20.115.138

Direktore nelieciamoji del to kad yra labai gera visiems tarybos nariams ivairiomis paslaugomis.
Del to jie jauciasi moteriskei skolingi. Kazi kada moterytei laikas i pencija? Gal pagaliau siek tiek kulturos ten atsiras…
O Jonas saunuolis, kad driso siek tiek prasklaidyti silutes kulturos uzpelke. Teisingai padare, tam mes tarybos narius ir renkame kad keltu klausimus, o ne nuolankiai pagal kulturos ministriu ir viceminstriu pageidavimus rankas kilnotu. Sekmes rinkimuose, Jonai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 41 Thumb down 53

Atsakyti

liūdna 2015 sausio 30d., 18:3078.61.84.129

šiai “išdidžiai bibliotekai gal reikėtų pirmiausia įsirengti padorią skaityklą pirmame aukšte, o ne kažkur palėpese, kur senjorams tenka baladotis….kažkoks košmaras ta mūsų biblioteka……vien tik medalius sau moka kabintis ir tiek…..

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 34 Thumb down 51

Atsakyti

stebėtoja 2015 vasario 11d., 11:1084.46.138.97
Tai, kad visi tokie “mandri” ir taip moka patarti, tai paimkit ir įrenkit tą skaityklą pirmam aukšte, nėra taip viskas paprasta, spragtelėjai pirštais ir atsirado skaitykla, o dėl medalių- tai ir jūs rašykit projektus, laimėkit ir gausit tuos medalius, ko čia dabar reik pavydėt….Ir pati direktorė šauni moteriškė, duok Dieve, visiems tokio amžiaus sulaukus išlikt produktyviais ir objektyviai mąstančiais žmonėmis….Gaila, kad visi moka matyt tik bloga, o gerumui nebelieka vietos…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

OŽKA 2015 sausio 31d., 11:5878.61.35.108

Tabu: Šilutės bibliotekos kritikuoti negalima? Antrašė-intriguojanti, o tiesa-ant delno. Kritikuoti negalima, nes šioje savivaldybės viešojoje įstaigoje, spjovus į LR įstatymus, daug metų vyko vieši pobūviai, kuriuose neva “originalūs” Šilutės žurnalistai prie butelio broliavosi su valdžios ir monopolistinio verslo elitu. Kas apmokėjo sąskaitas?Tai – valdžios ir “originalių” žurnalistų su chaltūrininku Budraičiu priešakyje “strateginė” paslaptis… Kritikos verta, bet ar kam tai rūpi?
Štai taip ir riedėta į užpelkinę chaltūros pakalnę – valdžios viršūnėles aptarnaujančiu Vilmos konglomeratu virto kultūros įstaigos ir savanorė žiniasklaida. Jonui šį voratinklį-nesuplėšyti.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 32 Thumb down 51

Atsakyti

filosofas 2015 vasario 3d., 11:5578.61.11.73

gal primityviai, bet jis bando, o tai jau daug.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Edvardas Vitkauskas 2015 vasario 1d., 23:0484.15.190.70
‘Kas moka, tas muzika užsako”- toks liaudiškas posakis čia tiktų. Kultūros ministerijos finansuojamas projektas bibliotekų vystymuisi, naujų modernesnių veiklų skatinimui, finansuojamas su aiškia nuoroda iki 90proc. projekto vertės ir nei procentinės dalelės daugiau. Mes, savivaldybės taryba, norėdami kad projektas būtų įgyvendintas, privalome šiuo atveju rašyti ne mažiau 10 proc. ,kad nežlugtų projektas ( gali gi kokia nors projekte numatyta priemonė pirkimo procedūrų metu atpigti ar pabrankti keletu eurų, tuomet mūsų konkretus 10 proc, taptų 10,1 proc. arba 9,9proc.) ir taip rašoma daugumoje ES finansuojamų projektų, kuriuose valstybe nurodo iki kokios konkrečios procentinės išraiškos yra finansuojama. Šiaip skaitant kulturos ministerijos šio projekto paraiškų teikimo sąlygas, akivaizdu kad Šilutės bibliotekos paraiška visiškai atitinka sąlygas, aiškinamasis raštas rašytas pagal kultūros ministerijos sąlygas ir aplamai sveikintina tokia Šilutės bibliotekos kolektyvo veikla. Projektas kurį maksimalia suma rajono bibliotekos su partneriais laimėjo pavyksta ne kiekvienai respublikos savivaldybės bibliotekai pasiekti .
Nesupratau, kaip ir dauguma, kolegos partiečio Jono Purlio neigiamų emocijų pagrindo šiuo konkrečiu atveju.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 56 Thumb down 10

Atsakyti

filosofas 2015 vasario 3d., 12:2278.61.11.73

Aš irgi Tamstos nesuprantu, kad Tamsta nesupranti, kad 10% pinigų tai visai kita suma nei ne mažiau 10% pinigų. Būtent taip auginamos savivaldybės skolos, nes KM taip pat įsipareigoja iki 90% pinigų. Tai kas gali paneigti, kad įvykdžius projektą mes mokėsime solidariai su KM po 50% pinigų.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

Antanas-Daliai 2015 vasario 2d., 12:53195.182.76.59
Yra daina apie Dalią – o joje puikūs žodžiai:
“Dalia, nors mudu skiria mylios,
Vis tiek Tave aš myliu… ”
Tos piktos rašliavos nieko nepakeis
https://www.youtube.com/watch?v=1ESu0cjahJQ
Geros nuotaikos

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 47 Thumb down 3

Atsakyti

antdante 2015 vasario 2d., 18:1781.7.78.252

Ir ožkos pabaliais mekens:
“Sal ve, sal ve, dora dalyt,
10 sū+at skai tysiu poryt…”
pakiliai

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Jonas Purlys 2015 vasario 2d., 16:4178.57.123.0

Gerbiami skaitytojai,
Dėkoju visiems už komentarus. Suprantu, kad vienas, nors ir inžinierius-hidrotechnikas, Jonas tos “pelkės” nenusausins. Bet tai nėra bėda. Labai tikiuosi visų, matančių aiškias spragas savivaldoje, pagalbos. Juk vieša kritika Lietuvoje, kokia ji bebūtų dalykiška, yra nepriimtina, ypač valdžią turinčių. Juk demokratijos pagrindą sudaro būtent tai – diskusijos, kritika ir pilna problemos analizė. Kadangi Šilutės rajono savivaldybėje šito nebuvo ir nėra, o tarybos dauguma neturi valios diskutouti viduje, tai manau, kad tą diskusiją tikslinga iškelt viešumon. Čia ne neigiamos emocijos, Edvardai, o bandymas išsiaiškinti, kiek dar reikės mokesčių mokėtojų pinigų kai kurių ponių užgaidų ir didybės tenkinimui (ypač aiškinamojo rašto 3 dalis). Jei tai būtų privataus verslo partneris – prašau ir linkiu sėkmės. Bet tokių privačių mecenatų nėra, nes jie perskaito viską nuo pirmos iki paskutinės raidės ir, skirtingai nuo daugelio tarybos narių, užduoda visus nepatogius klausimus. O negavę visų tinkamų atsakymų, padėkoja už garbę. Mūsuos gi – kitaip.
Visus, galinčius ir norinčius prisidėt prie panašių reikaliukų paviešinimo, prašau parašyti į mano el. pšt. piliakalniodvasia@gmail.com arba paskambinti telefonu 8 683 99188. Kaip Lietuvos kariuomenės karininkas anonimiškumą ir asmens konfidencialumą užtikrinu. Dėkoju ir tikiuosi pagalbos, nes tai ne vieno asmens darbas. Gal kada galėsim kalbėtis viešai ir neanonimiškai. Bet tai reikės išsikovot, nes šiandien „išrinktųjų ir šventųjų“ etiketo normos tai smerkia.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 49

Atsakyti

rinkėjas-mokesčių mokėtojas 2015 vasario 2d., 19:3778.61.115.238
Gerb. Jonai Purlį, esate trečią kadenciją Šilutės rajono taryboje. Pakomentuokite prašau, ką konkrečiai naudingo esate nuveikęs Šilutės rajonui, Lietuvos valstybei, neįskaitant priešrinkiminių ir populistinių pasisakymų? Ir kodėl Jūs, būdamas darbingo amžiaus, nesistengiate papildyti valstybės biudžeto, nesistengiate būti tarp tikrų mokesčių mokėtojų, nes pagal Jūsų pajamų deklaraciją, nuo 33650,42 Lt GAUTŲ pajamų (pabrėžiu “gautų”,o ne “uždirbtų”), sumokėjote tik 1086 Lt mokesčių? Kaip manote, kiek pensininkų, gydytojų, mokytojų, policininkų ir pan, galima valstybėje per metus išlaikyti už 1086 litus????? Tikiu, kad ne vienas Lietuvos buvęs karininkas darbuojasi valstybės labui, mokėdamas realius mokesčius nuo savo pajamų, o ne tik trokšta n-tąją kadenciją “medituoti” valdžioje ir prieš rinkimus “sublizgėti”. Gal daugiau naudos būtų, jei realiai prisidėtumėte prie biudžeto didinimo?????

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 51 Thumb down 8

Atsakyti

Proxy 2015 vasario 3d., 00:09174.142.52.84

Stopidovai hakerio Ryckos pedsakas, pradedant komentaru, baigiant 39 Unlaikais per 20 min :)

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

atsakymas is Ryckos 2015 vasario 3d., 09:5488.119.253.141
1. Išmok rašyti
2. Aš nepažįstu Purlio, nedirbu bibliotekoje, taigi prie ko čia aš?
3. Neteršk eterio DELFIo lygio komentarais, nes kai aš norėsiu kažką parašyti, tai ir pasirašysiu savo vardu, sėkmės… :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Rašyti komentarą