Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kintai pozicijos nekeičia: naftos verslovei pamaryje – ne!

Publikuota: 2012 balandžio 12 Kategorija: Aktualijos, Rajone

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Trečiadienį Kintų evangelikų liuteronų maldos namuose susirinkusi vietos bendruomenė parengė naują kreipimąsi į Šilutės rajono savivaldybės tarybą, kuriame dar kartą reiškiamas kategoriškas nepritarimas UAB „Minijos nafta“ ketinimams siurbti juodąjį auksą Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte).

Savo ateitį su turizmo ir paslaugų verslo plėtra siejanti Kintų bendruomenė prašo Tarybos „priimti griežtą tarybos sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos (naftos gavybos) negalimumo šioje teritorijoje apskritai“, nepritarti Lietuvos ir Danijos UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) programai ir „užtikrinti viešo intereso gynimą, užginčijant neteisėtai galimus kitų institucijų sprendimus ir veiksmus ar neveikimo procesinį teisėtumą“.

Susirinkimas, kuriame dalyvavo per 100 Kintų seniūnijos gyventojų, taip pat išrinko 20 žmonių grupę, kuriai pavesta apginti bendruomenės interesus šiandien, ketvirtadienį, po pietų įvyksiančiame susitikime su UAB „Minijos nafta“ ir Šilutės r. savivaldybės vadovais.

„Mitingų su plakatais tikrai nebus, – užtikrino Kintų seniūnijos seniūnas, vietos bendruomenės tarybos narys Antanas Kližentis. – Mūsų misija – išsakyti bendruomenės poziciją“.

Tokią pat kategorišką poziciją dėl naftos gavybos prie Kuršių marių kintiškiai buvo išsakę ir 2010 – ųjų vasario pradžioje. Paisydama jos, Šilutės r. savivaldybės taryba tada priėmė sprendimą nepritarti UAB „Minijos nafta“ užsakymu parengtai PAV programai, o Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau – KRAAD) iš viso sustabdė poveikio aplinkai vertinimo procedūrą.

Tuomet naftininkai įsuko teismų karuselę. Ją šių metų pradžioje sustabdė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kolegija, nusprendusi, kad prieš tai minėtas Tarybos sprendimas nepakankamai motyvuotas. Todėl teismas jį panaikino, tuo pačiu įpareigodamas Tarybą iš naujo svarstyti naftininkų užsakymu parengtą PAV programą. Taip pat buvo panaikintas ir KRAAD sprendimas.

Tačiau Šilutės r. savivaldybės politikai šį kartą pristigo ryžto iš karto pasakyti „ne“ naftininkų siekiui įrengti juodojo aukso verslovę marių pakrantėje. Jie net nesivargino nagrinėti PAV programos, bet visą atsakomybę dėl tolesnių šio konflikto pasekmių pasiskubino užkrauti Kintų bendruomenei, įpareigodami ją sėsti prie derybų stalo su UAB „Minijos nafta“.

Susiję str.: “Šilutės politikai neišdrįso antrą kartą pasakyti „ne“ naftininkams”

6 skaitytojų komentarai
Raimis 2012 balandžio 12d., 08:29188.69.226.81
Šaunuoliai Kintiškiai, tikiuosi, kad kai kurie “abejojantys” politikai pagaliau išgirs ir supras kam jie turi atstovauti ir koks turi būti JŲ sprendimas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 5

Atsakyti

Aš manau kitaip 2012 balandžio 12d., 08:5888.119.138.11
Kažkodėl pakeliui į palangą veikia naftos verslovė ir visai niekam netrukdo. Tik kintiškiams – sėdintiems užtikrintuose (dažniausiai valdiškose) darbo vietose ar turintiems turizmo verslus nereikia jokio verslo. Bendruomenės poreikiams siūlomi 2 mln.lt o jie mat turtuoliai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 11

Atsakyti

pinigas 2012 balandžio 12d., 13:08193.219.185.32
Suprask žmogau,Kintiškiai ne prieš naftos verslą, o prieš naftos gavybą ant Kuršių marių kanto. Žadėti UAB,, Minijos nafta” milijonai- tai oro burbulas, pažadai, nes realiai anot Veiviržėnų seniūnės ,,Minijos nafta” parėmė paminklo statybą už 3 tūkstančius litų,o įgaliojimų didesnei sumai galimai reikalingas visų Minijos naftos akcininkų leidimas. Nežinai realios padėties – tai ir nekiršink žmonių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 5

Atsakyti

... 2012 balandžio 12d., 16:4878.61.43.185

apie milijonus pamirskite, jie tik buvo zodiniai, niekas milijonu taip nesvaisto. o kintiskiai nori graziu vaizdu vaizdu, o ne matyti kaip musu gamta zuva ir gadina musu sveikata. ar esat buve ir mate kad kaikurie snekat tokius vejus?!

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

... 2012 balandžio 12d., 18:0778.61.43.185

esu pries tai ka nori naftininkai kintuose, yra ir kitur

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Re: aš manau kitaip 2012 balandžio 12d., 19:2578.61.43.185

2012-04-12 d. 15 val. vykusio susitikimo su rajono tarybos nariais, Ponu T. Haseltonu, (visos žiniasklaidos akivaizdoje) kintiškiai išsakė motyvus, dėl kurių naftos gavyba miestelyje ant Kuršių marių kranto negalima. Kad (PAV) programoje aprašyta veikla (naftos paieška ir gavyba) neatitinka LR galiojantiems teisės aktams ir normoms, 1995 m. sutarties su LR vyriausybe “dėl licencinio ploto suteikimo” sąlygų.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą