Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ministras R. Palaitis: “Šiais metais didesnės potvynio grėsmės nėra”

Publikuota: 2012 kovo 16 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Penktadienį vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis kartu su viceministru Mindaugu Ladiga, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi generolu Remigijumi Baniuliu bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu generolu Vainiumi Butinu apžiūrėję potvynio zoną Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse, nusprendė, kad Valstybinė ekstremalių situacijų komisija dėl potvynio grėsmės nebus šaukiama.

“Įsitikinome, kad šiais metais didesnės potvynio grėsmės nėra, Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio nešauksime. Nepaisant to, visos tarnybos budriai seka situaciją ir yra pasirengusios visu pajėgumu reaguoti tokiai grėsmei kilus”, – sako ministras R.Palaitis.

PAGD vadovas R. Baniulis pažymėjo, kad potvynio grėsmė šiemet yra mažiausia per 15 jo tarnybos metų. “Vanduo nė vienoje upėje nėra išsiliejęs už senvagių ribų, Kuršių marių ledas suaižėjęs, o tai reiškia, kad jos pasiruošusios priimti visą vandenį”, – sako R. Baniulis.

Kilus potvynio grėsmei, PAGD yra pasirengęs į Nemuno žemupį siųsti departamento ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Mobiliąją pajėgų koordinavimo grupę, kuri valdytų civilinės saugos sistemos pajėgas ir koordinuotų jų veiksmus potvynio zonoje. Be to, siekdami iš anksto prognozuoti ir įvertinti galimo potvynio grėsmę, PAGD pareigūnai rengia potvynio zonos Nemuno žemupyje kompiuterinius ir topografinius žemėlapius.

Potvynio zonoje esančios Klaipėdos ir Tauragės priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose yra sudarytos mobilios ugniagesių gelbėtojų grupės, kurios budi visą parą ir gali išvykti padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams. Ugniagesiai gelbėtojai yra pasirengę padėti ir Kauno, Panevėžio, Prienų ir kitų savivaldybių gyventojams, per kurių teritorijas teka didžiosios šalies upės ir yra pavojus kilti potvyniui.

Esant poreikiui, potvynio zoną žvalgys ir vykdys žmonių paieškos darbus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Be to, jie gelbės žmones nuo ledo lyčių, ieškos skenduolių, likviduos kitus incidentus vandenyje.

Ugniagesiams gelbėtojams talkins ir Policijos departamento pareigūnai. Jie pasirengę atlikti žvalgybą apsemtose teritorijose, rinkti informaciją apie užlietas sodybas, kelius, pasienio kontrolės punktuose perspėti asmenis apie veiksmus, staiga pakilus vandens lygiui.

“Vakarų ekspresas”

3 skaitytojų komentarai
pamokytas 2012 kovo 16d., 14:1284.15.177.210
Jei valdininkai nusiramino…lauk bėdos!
…ir kaip po to tikėti , kad nėra gamtoje “pranašiškų” ženklų…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 3

Atsakyti

susinervinęs 2012 kovo 17d., 00:0284.32.215.185
Jeigu ministras R.Palaitis būtų to nepareiškęs, tai mes vietiniai asilai, to niekaip nesuprastume.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 1

Atsakyti

stebetojas 2012 kovo 18d., 16:0178.57.228.24
Sitas pinigu vergas – liberalas nenusipelno vadinti ministru..

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą