Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nors šaukštai jau po pietų… (kandidatų į merus komentarai)

Publikuota: 2019 kovo 01 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2019

www.silutesetazinios.lt montažas.www.silutesetazinios.lt montažas.

Kandidatai į Šilutės rajono savivaldybės merus atsako į paskutinį šiame savivaldos rinkimų etape portalo „Šilutės ETA Žinios“ klausimą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Jeigu būtų jūsų valia, kaip pasielgtumėte: numotumėte ranka į įstatymus ir tęstumėte estakados statybos darbus ar paklustumėte VPT valiai, pasmerkdami Rusnės salos ir Šyšos kaimo gyventojus dar metus kitus kęsti potvynių sukeliamus nepatogumus? Kodėl?“ – antradienį šis klausimas buvo išsiųstas el. paštu visiems kandidatams į Šilutės rajono savivaldybės merus.
Susijęs: „Klausimas, kurio taip ir neišgirdo kandidatai į Šilutės merus“
Nors nuo to laiko situacija ir pasikeitė, Viešųjų pirkimų tarnybai (toliau – VPT) pranešus, kad ji nesiruošia ieškoti galimybių stabdyti estakados statybos, nepaisant to, jaučiame pareigą supažindinti jus su kandidatų į merus atsakymais į mūsų klausimą.
Susijęs: „Estakados statybos darbai nebus stabdomi“
Laiko atsakyti į mūsų klausimą rado tik 4 kandidatai iš 9.
Pirmasis dar tą pačią dieną savo atsakymą atsiuntė nepriklausomas kandidatas Aidas Ragelis.
Kitą dieną, trečiadienį, sulaukėme Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatės Sandros Tamašauskienės atsakymo.
O vakar, ketvirtadienį, atsiliepė ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Algirdas Gečas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu Sigitu Majumi.
Kaip ir buvo galima tikėtis, visi jie pasisako už tai, kad estakados statybos darbai būtų tęsiami, nepaisant VPT išaiškinto viešųjų pirkimų pažeidimo.

IŠ EILĖS

A. Ragelis

Tikrai tęsčiau pradėtus darbus.

Manau, kad toli pažengta į priekį. Ir pripažinkim, kad stabdydami mes patirsime labai didelius nuostolius.

.

.

S.  Tamašauskienė

Visų pirma, reikia pasidžiaugti, kad estakada į Rusnę po daugelio metų svarstymų, panašu, pagaliau bus pastatyta. Nors tai ne mero ir ne savivaldos projektas, reikia pabrėžti, kad konkursą skelbė LAKD (Lietuvos automobilių kelių direkcija) ir tai yra Valstybės svarbos projektas. VPT (viešųjų pirkimų tarnyba) rekomenduoja nutraukti sutartį dėl tam tikrų procedūrų pažeidimų ir pati teigia: „Svarbu pažymėti tai, kad VPT pretenzijų dėl viešojo pirkimo neturi, o jų pasiūlymai dėl sutarties nutraukimo tėra rekomendacinio pobūdžio”, estakados statybos darbai bus tęsiami, pasak LAKD. Aš, kaip kandidatė į merus ir pilietė, tikrai už estakadą, ir jei pati VPT tik rekomenduoja nutraukti sutartį ne dėl esminių pažeidimų, greičiausiai tai yra procedūriniai dalykai, kurie ne visada tiksliai apibrėžiami įstatymų, bet, tikiuosi, kad kompetentingos institucijos išsiaiškins šią situaciją ir pateiks pasiūlymus tobulinti VP įstatymą, kad ateityje tokios situacijos nesikartotų, o estakada ir kelio rekonstrukcija bus užbaigta laiku ir skaidriai.

A. Gečas

Esu įsitikinęs, kad estakada yra būtina ir jos statyba turi būti tęsiama. Tas ginčas tarp VPT ir kelių atstovų turi būti sprendžiamas, juk gyvename teisinėje valstybėje ir įstatymų nesilaikymas/nepaisymas yra netoleruotinas, bet tai neturi pakenkti estakados projektui.

.

.

S. Majus

Tęsčiau darbus, nes nebegalime nuvilti gyventojų, kurie šitiek metų tikėjosi ir vylėsi, jog tai paskutiniai metai, kada reikia kęsti potvynio sukeltus nepatogumus.

Šiuo atveju viešųjų pirkimų tarnybos nustatyti pažeidimai, manau nėra kritiniai, dėl kurių reikėtų stabdyti estakados statybos darbus. Projektai buvo paruošti ir patvirtinti, darbai eina beveik į pabaigą, lieka tik susikalbėjimo klausimas su tarnybomis, kaip išspręsti susidariusią situaciją.

7 skaitytojų komentarai
Rinkimų asė 2019 kovo 1d., 10:3284.15.177.69
O kur kiti??? Užsiėmę matyt! Manau viskas čia aišku! Kuriems rūpi mūsų krašto problemos visada turės laiko! Už greitą nuomonės išsakymą pliusas AIDUI!!! Matos, žmogus nusiteikęs rimtai ir operatyviai spręsti visus iškilusius klausimus.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 16 Thumb down 17

Atsakyti

Konkretumas 2019 kovo 1d., 10:38185.26.132.175

Aidas, kaip visada, reaguoja greitai ir atsako trumpai, konkreciai ir aiskiai. Butent tokio poziurio ir reikia musu krastui! Pirmyn, Aidai!!

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 20

Atsakyti

Tikriausias 2019 kovo 1d., 11:5978.62.22.211
Dėl estakados,
gerb. kandidatai į Merus,
Jūsų žinios apie kelio Rusnė Šilutė labai juokingos, Jūs neturite informacijos. Pasidomėkite į LR Aplinkos ministerijos geologijos tarnybą ir sužinosite, kad šitas kelias ir estakada buvo suprojektuota rusų laikais ir buvo žinoma (ištirta), kad durpsmielis nuo žemės paviršiaus siekia apie 8 m. gylyje, todėl ir statyba bagal tų laikų reikalavimus nebuvo vykdoma ( statyba siekianti 10 mlj. rb. turėjo patvirtinti Maskva).

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 6

Atsakyti

Feda 2019 kovo 2d., 10:2184.15.184.48

Jeigu estakada rusų laikais buvo suprojektuota, tai kodėl ji nebuvo pastatyta? Atsakykit. Kažkaip įtartinai atrodo jūsų komentaras.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 7

Atsakyti

Tikriausias-2 2019 kovo 1d., 12:2578.62.22.211

Dėl mero
Pedagogai atrodo nekaip, rinkite finansistą Aidą.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 16

Atsakyti

Nū jo 2019 kovo 1d., 14:0684.15.184.124
Nū neveltui pedagogė šneka istemtai ir nieko nepasako jei tik galėtų jį būtų prieš statybas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 13

Atsakyti

Daina 2019 kovo 4d., 14:5078.62.16.207

Merui reikia dirbti daug ir kantriai, o ne streikus organizuoti. Sekmes kandidatai,

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą