Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Rinkimų kampanija Šilutėje: pakvipo pažeidimu (papildyta)

Publikuota: 2019 sausio 30 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2019

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicionieriai rajono valdančiųjų veikloje skleidžiant gerąją žinią apie savo nuveiktus darbus, panaudojant rajono biudžeto lėšas, įžvelgia galimą savivaldybių tarybų rinkimų tvarkos pažeidimą.

Praėjusią savaitę, iki savivaldos rinkimų likus tik kiek daugiau nei 5 savaitėms, Šilutės rajono gyventojai savo pašto dėžutėse rado lankstinukus su savivaldybės tarybos ir tarybos koalicinės daugumos veiklos ataskaita („Šilutės ETA Žinios“, „Rinkėjas sutrikęs“).

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kaip ir buvo žadėta, šį pirmadienį el.paštu kreipėmės į savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrių su prašymu informuoti, kieno iniciatyva ir kokiu tikslu parengta ir išspausdinta ši ataskaita, koks šio leidinio tiražas, kokia atskaitos parengimo ir spausdinimo (vnt., viso tiražo) kaina, kas platina šiuos leidinius, kokia platinimo paslaugos kaina, kokiomis lėšomis apmokėta už šios atskaitos parengimą, spausdinimą ir platinimą.

Taip pat prašėme paaiškinti, kodėl ataskaita pateikiama kaip tarybos ir tarybos koalicinės daugumos, o ne tiesiog tarybos veiklos ataskaita.

Be to, prašėme atsakyti į teiginį, kad taip pateikiama ataskaita yra ne kas kita, o koalicinę daugumą sudarančių politinių partijų ir kitų junginių reklama prieš savivaldos rinkimus, ir pasidalinti nuomone, ar taip pateikta ataskaita nesumenkina tarybos mažumos (opozicijos) vaidmens savivaldybės valdyme.

Tačiau vietoj atsakymo sulaukėme tik nuorodos į vakar įvykusio vietos valdžios vyrų susitikimo su spaudos atstovais aprašymą savivaldybės tinklalapyje. Ir tai tik šiandien.

„Meras išsklaidė abejones dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir Tarybos koalicinės daugumos – partijos „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ išleisto veiklos ataskaitos lankstinuko, susirinkusiesiems žurnalistams atsakė į visus jiems rūpimus klausimus, – rašoma pranešime apie vakar įvykusį susitikimą. – „Vienas lankstinukas su išplatinimo paslauga kainavo 0,49 euro centų, t.y., 14000 lankstinukų parengimas ir išspausdinimas kainavo 4658,50 Eur. AB „Lietuvos paštas“ už platinimą sumokėta 2152,93 Eur. Apmokėta lėšomis, skirtomis veiklai viešinti ir reprezentuoti“, – sakė V. Laurinaitis. Pasak mero, ataskaita yra bendra Tarybos ir Tarybos koalicinės daugumos, nes būtent dauguma ir buvo prisiėmusi visą atsakomybę už priimamus sprendimus ir įgyvendinamus projektus. Tarybos opozicija neteikė konstruktyvių siūlymų, nebalsuodavo arba balsuodavo prieš.“

Tačiau šis pranešimas visų abejonių neišsklaidė. Mat vis tiek liko neaišku, kieno iniciatyva buvo parengta , išleista ir išplatinta ši ataskaita. Be to, pranešime net nebandoma paneigti teiginio, kad ši ataskaita – tai koalicinę daugumą sudarančių politinių partijų ir kitų junginių reklama rajono biudžeto lėšomis prieš savivaldos rinkimus.

Būtent tai (ir ne tik tai) šioje rajono valdžios veikloje įžvelgia tarybos opozicionieriai, kuriems žadėjome suteikti žodį.

„Ši ataskaita atspindi savivaldybės vadovų nepagarbą tarybos, kaip aukščiausios vietos valdžios, institucijai. Pagal ją, visus šios kadencijos darbus nuveikė tik valdančioji dauguma, o mažumos atstovai neprisidėjo, netgi trukdė. Iš tikrųjų tokia valdančiųjų pozicija neatspindi realios padėties savivaldybėje ir klaidina vietos bendruomenės narius, – teigia tarybos narys, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas. – Be to, ši ataskaita galimai pažeidžia jau vykstančios rinkimų kampanijos normas – valdantieji, panaudodami viešuosius finansus, reklamuoja savo nuveiktus ar net planuojamus darbus. Manau, kad tuo klausimu savo žodį turi pasakyti Apygardos rinkimų komisija, ar net Vyriausioji rinkimų komisija, kurios turi užtikrinti, kad rinkimai vyktų skaidriai ir teisingai.“

Opozicionieriai žada kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Dėl šio leidinio – ataskaitos inicijavau opozicijos – Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos – skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl galimų šiurkščių Lietuvos Respublikos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų. Dabar VRK ir ištirs, ar meras sako tiesą, ar meluoja. Paaiškinsiu paprastai: rinkimų metu kiekviena partija, rinkimų komitetas dalyvaudami rinkimuose patys susimoka už reklamą, o lankstinuke – ataskaitoje išvardinta koalicinė dauguma galimai už Savivaldybės, vadinasi, mūsų visų, pinigus pasidarė sau brangią reklamą. Tai yra neteisinga. O tokio darinio, kaip užrašyta ant ataskaitos – „taryba ir tarybos koalicinė dauguma” – jokiuose dokumentuose nerasime. - sako Tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. – Meras V.Laurinaitis šios kadencijos metu ne vienijo, o skaldė ne tik Tarybą, bet bendruomenę, demonstravo savo jėgą – ir tiesiogiai užpuldamas pilietį prie Savivaldybės, esą mero negalima filmuoti, ir viešai išvadindamas kitą pilietį „kenkėju“, dėl to bylinėjosi teismuose galimai irgi už mūsų pinigus. Tačiau kartu buvo aiškiai demonstruojama, kiek daug leidžiama „saviesiems“, pvz., mero bendrapartiečiui Tarybos nariui V.Paviloniui galimai neblaiviam vairuoti automobilį, sukelti eismo įvykį, pasišalinti iš įvykio vietos, ignoruoti Etikos komisijos posėdžius, kuriuose turėjo būti vertintas jo elgesys – „saviesiems“ galima. Meras V. Pavilonį už „nuopelnus“, matyt, net į rinkiminį sąrašą pasikvietė. Supriešino bendruomenę nesitardamas dėl svarbių daugeliui žmonių klausimų: medžių centrinėse gatvėse pjovimo ir atsodinimo, dėl naujos gatvės per Laisvės alėją. Vieši mero pažadai su opozicija dirbti išvien rajono žmonių labui liko tik pažadais: nė vienas opozicijos narys nepriimtas į stebėtojų tarybą nei Pirminės sveikatos priežiūros centre, nei Šilutės ligoninėje; nepriimtas į asociacijas „Lamatos žemė“ ir „Žuvėjų kraštas“, t.y. ten, kur skirstomos ES lėšos; sprendimo projektai nuo opozicijos nepasiekė Tarybos – numarinti komitetų posėdžiuose. Už mero, vicemero ir administracijos direktoriaus kelionę su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), anot mero, atsakingi ( kaip baisu!) – kai kurie piliečiai ir opozicija. Todėl mus ir Jus, gerbiami kai kurie piliečiai, meras V.Laurinaitis ir niekina, perfrazuojant M.Martinaičio Kukutį: nes matom, ko negalim matyti, girdim, ko negalim girdėti. Arba paprastai – esam ne „savieji“.

14 skaitytojų komentarų
Ramiai 2019 sausio 30d., 16:2778.62.31.78
Kantrybės ponai ir ponios, nebeilgai liko laukti. Kiekvienam pagal nuopelnus ir prasižengimus. Net neabejokit!!!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 48 Thumb down 11

Atsakyti

Rinkėjas 2019 sausio 30d., 19:3578.62.26.41
Žuvis pūva nuo galvos. Pradžioje Skvernelis, paskui Laurinaitis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 49 Thumb down 15

Atsakyti

Anus 2019 vasario 1d., 11:055.20.107.167

Galva pūva nuo žiaunų. Pradžioje buvo Šrekas, paskiau Liolekas.
Nepatinkantis. Tad, nėra jau čia ir dabar, beabejo, anus vertinti.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

Anal-itikas 2019 sausio 31d., 04:5278.62.27.35

“Apmokėta lėšomis, skirtomis veiklai viešinti ir reprezentuoti“ Labiausiai įdomu kurios partijos iniciatyva pirmą kartą buvo numatytos lėšos. Už šitą reikalą atsakinga ta partija kuri pirmą kartą savivaldybėje numatė šią nuostatą. Įtariu kad tai galėjo padaryti opozicija, kadaise būdama pozicijoje, kuri dabar verkia.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 29

Atsakyti

Švėkšnius 2019 sausio 31d., 14:3478.57.128.200
Mulkis

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 6

Atsakyti

Vaclovas 2019 sausio 31d., 07:2590.131.39.63

… mandagiausi yra TS – LKD gauja . Jai nereikia Šilutės savibledos paramos lankstinukų platinimui , o tai daro su ” savų ” vaikų – paauglių išnaudojimu lankstinukų platimimui , kai kaip 21. 01. 19 m . sekmadienio rytą ( dar ne įvykus mėnulio užtemimui ) , galimai būtu pigiausiu ir ne švariausiu variantu – galimai Šakalienės vaikų teisių policijai snuduruojant sekmadienį rujojant – bei kasos aparato nenauduojant , o kodėl ? … .

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 32

Atsakyti

to Pacientas V. 2019 sausio 31d., 09:1977.111.247.65
Švėkšnoj internetą įvedė?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 6

Atsakyti

Vaciau, 2019 vasario 1d., 17:435.20.107.167

nu, alia dar nuo jojo nebeatsitėmijai?
Paaskui vaaakus -paauglius laakstai.
Mažu prisidenk-exi bišky… šioniškį.
Čiairdabar TTdiedų policijon taikai!

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 4

Atsakyti

Bledeva 2019 vasario 3d., 20:3788.119.119.149

Savibledos

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Atsakyti

Šilutės raj. gyventoja 2019 vasario 10d., 20:3983.189.44.159

Prieš rinkimus aktyvėja valdančioji „Ale… komanda“. Manau jie bijo, kad jų „katno dienos“ gali baigtis – ateina Tiesa.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Isproteje del lovio 2019 vasario 11d., 05:2637.0.228.41
Visai tie koncervai nuprotejo. Savo lankstinukus padeda zmonem ant stalo nepasibarskine ieina i namus kaip vagys. Visai bando sulys i subines.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

Anal-itikas 2019 vasario 11d., 11:0478.62.27.35

Jie netik į namus įeina bet ir į kišenes. Nepamirškim kaip visiems, išskyrus saviems, buvo patuštintos kišenės iškart, pirmą naktį po išrinkimo į seimą. Patyrimo tikrai turi.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

čiadabaro išangėje dabarčia išįšalo į sįsalą risčia 2019 vasario 12d., 09:465.20.107.167

analinis geriau už bet ką pasituština, sakant yra (t.b.-praktiškai buvo) tikras meistras.
O ir neužmirštuolės kvapas kyšojo nosinaitės kišenelėje nuoširdžiai, nepaisant sunkiai
velkamos kreščenddiorų naštos.
Apie buvusį “čia ir dabar” tikrą beabejo Liolek-Boleko bezmeną nieko gero girdėti neteko.
Tuo tarpu jau “dabar ir čia” tikrai tvarkingai teisingomis apie MūsųJĮ (OursHe-OverKeel) jau gausiai
atsiliepia užgrabės spaudos ir kašpireterio švyturiai, tokie tai tabloidai, kaip:
STT (SudnosTikroTimes”,
APM (AlgioPravertasMagazinas),
ŠMRP (ŠrekoMuiloRytoPuta),
ABZ (AlgioBolekZeitungėlė),
ABC AnalBulvarCanal),
VIPS (VirponImasPozinSiukas),
BBS (BobaBudraičiuiSaken)
ir kt. pranašai.
Viena pirmųjų šviežia džiugena “Apie mūsųJĮ rašono” skubiai ir neatidėliotinai dalinasi
Šilutės UAB su TŪB požymiais “Lentpjūvės” kontoros kolektyvas, pasitikdamas šv. Valentiną
ir buvusį tikrą Čiadabarą, o dabar jau nebe, bet užtat vėl šviežią Mūsų Lioleką- Dabarčiadą Nugulėtąjį, be 15min padariusį Šilutę, alia laiku už lidlaus padargo pagautą.
Kažkaip ten su užsakų NR*, SMS** , PVM*** ir kitais mažmožiais, polytiškai be a beJo koreguodamiesi,
nė NeįminsiMes.
* “NebėReikalo”
**SpaustaMūsųSąskaita
***PirkimasVisųMūsų

https://www.silute.lt/
http://www.manokrastas.lt/straipsnis/siluteje-pajudejo-desimtmeciu-isalas-

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

NoproteJis 2019 vasario 11d., 20:335.20.107.167

Visai bandymai sulįsti neperspektyvūs.
Mat ten sulindusi Šilutės UAB “Lentpjūvė” valdyba su nuostabia stebėjimo valdyba,
entuziastingai gieda apie “čia ir dabar”…”šviesą aname gale”, tuo tarpu juodai barškindama
potencialių rinkėjų protus. Dar potencijos pritvinkę, daugiau skelbiasi galintys, o morčiui stojus,
gal net ir prieš savąjį Lidloledinį elektroratą sutelks ir sutvirtins šakųramentais.
Ir ką gi čia primena… a ne devibratoriumi iš klinikinės ištraukto Tikro prisiminimus apie Mųsų ateitį?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą