Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Diagnozė – rinkimai

Publikuota: 2011 vasario 19 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

V. Pozingis (kairėje) su E. Vitkausku niekaip nesutaria, kuris iš jų daugiau prisidėjo prie estakados statybos sąmatos sumažinimo nuo 40 iki 20 mln. litų. (Oresto Lidžiaus nuotr.)V. Pozingis (kairėje) su E. Vitkausku niekaip nesutaria, kuris iš jų daugiau prisidėjo prie estakados statybos sąmatos sumažinimo nuo 40 iki 20 mln. litų. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šeštadienį Šilutės r. savivaldybėje įvykusį LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (toliau – VESK) posėdį civilinės saugos sistemų pasirengimui šių metų pavasario potvyniui Nemuno žemupyje įvertinti pamario rajono valdantieji pavertė eiliniu politiniu farsu.

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujamos VESK posėdis apie pusantros valandos vyko gana sklandžiai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybių, Susisiekimo ministerijos ir kitų žinybų atstovai komisijai pristatė, kaip jos pasirengė šių metų pavasario potvyniui, pateikė pasiūlymų ir pageidavimų, ką dar reikėtų padaryti.

Tačiau užteko ministrui pradėti diskusiją, suteikiant žodį visiems pageidaujantiems pasisakyti, kai posėdžių salę užliejo politinių pareiškimų banga su kaltinimų vieni kitiems nuosėdomis.

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Skutulienė ne tik nepraleido progos dar sykį viešai apkaltinti Lietuvos liberalų sąjūdžio dėl sustabdyto estakados kelyje iš Šilutės į Rusnę projektavimo, bet dar ir pagrasino dėl to kreiptis į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

S. Skutulienė liberalsąjūdiečius žada apskųsti Prezidentei. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

S. Skutulienė liberalsąjūdiečius žada apskųsti Prezidentei. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Susisiekimo ministro pavaduotojas Rimvydas Vaštakas mėgino atvėsinti įsikarščiavusią vicemerę, primindamas, kad ginčai dėl estakados projekto, nors dėl to ir buvo prarasta nemažai laiko, jau leido sumažinti jos statybos sąmatą nuo 40 iki 20 milijonų litų.

Tačiau čia neišlaikė Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis: “Neklaidinkite visuomenės, – tai mes numušėme estakados kainą…”

Ginčą, kas daugiau prisidėjo prie estakados statybos sąmatos sumažinimo, po posėdžio meras pratęsė su Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininku Edvardu Vitkausku.

Primename, kad pradinė skaičiuojamoji estakados statybos sąmata siekė beveik 40 mln. litų. Tačiau Šilutės liberalsąjūdiečiai pasiūlė alternatyvų sprendimą statyti dešimt kartų pigesnį statinį su vienpusiu eismu, kuris būtų naudojamas tik per potvynį. Po ilgų ginčų estakados statybos sąmata buvo sumažinta iki maždaug 20 mln. litų.

2009 metais LR Vyriausybė skyrė 250 tūkst. litų estakados projektui parengti. Tačiau Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas su UAB “Tiltų ekspertų centras” pasirašė 550 tūkst. litų brangesnę projektavimo sutartį.

Praeitų metų balandį projektavimo darbai buvo sustabdyti Klaipėdos apygardos teismo sprendimu, kai į jį su civiliniu ieškiniu kreipėsi Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Susipažinusi su Viešųjų pirkimų tarnybos išvadomis bei išnagrinėjusi kitą papildomą medžiagą, prokuratūra nustatė, kad Šilutės r. savivaldybės administracija, vykdydama viešąjį pirkimą kelio Šilutė – Rusnė estakados projektui parengti, nusižengė kelių Viešųjų pirkimų įstatymo straipsnių nuostatoms: parinko netinkamą (neskelbiamų derybų) pirkimo būdą, netinkamai įvertino kai kurių pirkimo dalyvių nustatytus kvalifikacijos reikalavimų kriterijus, padarė kitokių pažeidimų.

Todėl prokurorai prašė teismo, kad kai kuriuos šio viešojo pirkimo komisijos sprendimus ir pačią projektavimo sutartį pripažintų negaliojančiais, o UAB “Tiltų ekspertų centras” įpareigotų grąžinti savivaldybei už projekto rengimą jau sumokėtus 250 tūkst. litų.

Į prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą kreipėsi šilutiškis Seimo narys, liberalsąjūdietis Audrius Endzinas.

14 skaitytojų komentarų
amfibija 2011 vasario 19d., 15:4778.61.116.40
Stase pagrasino dėl to kreiptis į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kaip buvo zurnaliste taip ir liko.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 3

Atsakyti

šilutiškis 2011 vasario 19d., 17:1978.61.50.150
Reikia leisti estakadą statyti Skutulienei. Ji per vieną naktį pastatytų, nes liežuvis kaip mūrininko mentė. Įdomu, ką ji užgiedotų, jei nebūtų valdžioje kartu su Pozingiu ir Laužiku. Manau, kad už tą konkursą abu išdėtų į šuns dienas, kaip kažkada, kol nebuvo valdžioje, į šuns dienas spaudoje abu ir dėdavo. Duokit mentę Stasei… Pozingis su Laužiku košę maišys, o vicemerė mūrys. Atsibundam vieną rytą, o čia blyn…- estakada jau stovi…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 4

Atsakyti

juristas 2011 vasario 19d., 20:3688.119.4.172
Vadinasi, jeigu teismas nubaus Laužiką už neteisėtą sutartį, tuomet Skutulienė bus nusikaltėlio gynėja ir bendrininkė -o čia tai geras. Ką tuomet darytu – gal į Briuselį važiuotu ir darbą kokį susirastu, panašiai kaip buvusi “Pamario” mokyklos dyrikė.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 4

Atsakyti

atmata 2011 vasario 19d., 23:0784.32.215.71
Nesinori taip galvoti, bet manau kad estakados dar teks palukėti min 15 metų. jei rusai nepastatė, tai kažin ar lietuviai pastatys. man kažkaip norėtusi naujos galimybių studijos, kuri nustatytų ar apsimoka statyti estakadą, o gal apsauginiai pylimai, jų sistema padėtų pigiau apsaugoti kelią nuo užliejimo, o gal labiau apsimoka kalti polius ir ant jų pakelti kelią kokį 1.5m ir įrengti pylimus, gal gilinti nemuną ir pasirūpinti ledlaužiu. kyla klausimas. o kodėl prie sovietų valdžios nebuvo statoma jokia estakada?juk tais laikais buvo viskas pigiau, nebuvo tiek daug biurokratinių kliūčių ir pan. … jei būtų nuspręsta statyti estakadą, tuomet kiek laiko tai truktų? projektui – du metai, žemės paėmimui min penki metai, visokie derinimai, aplinkosauga, paveldosauga, žmonių piketai, lėšų stoka… per didelis kąsnis žinant, kad dirbi tik 4 metus….

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

Raimis 2011 vasario 20d., 08:27188.69.225.192
buvo tuščias laiko gaišimas ir pareigūnų “pakazuka”
o dalyvavo 5 ministerijų atstovai…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 4

Atsakyti

Papa pala 2011 vasario 20d., 09:4278.61.91.11
Baikit kalbėti niekus – atmetus visus politikavimus prisiminkime, kad po galimybių studijos parengimo estakados klausimu pagaliau realių darbų (ne politikavimo) užsiėmė Savivaldybė, nors keliais ir neturi rūpintis – kiek galima šnekėti. Susitarė su Kelių direkcija ir ėmėsi ieškoti, kas galėtų projektuoti. Rado, tačiau kai kam pasirodė, kad viskas buvo neteisėta. Teisingiau mūsų seimūnui Audriui Endzinui. Jis apskundė šį savivaldybės žingsnį prokuratūrai. Ta atidavė teismui, kuris ir turi galutinai išsiaiškinti – buvo pažeidimas ar ne. O projektavimas vyko toliau. Ir būtų pabaigtas, jei ne Endzino ambicijos, kad jei be jo – tai nieko ir neturi vykti. Jis su ministrus partiečiu E.Masiuliu sutarė neskirti pinigų Šilutei keliams – prisiminkime praeitus metus. Dabar vyksta teisminiai ginčai, o rusniškiai kankinasi ir vargsta. Taigi – dėkokit Audriui, nes jis visados visiems yra opozicijoje – net ir savo partijai. Prisiminkime balsavimą dėl LOE. Audrius neklausė savo partiečių ir vienintelis balsavo už. Dabar yra opozicijoje dėl estakados. Taigi – ačiū Audriau, kad estakados klausimas vėl nusikėlė keleriems metams. O LS partija čia niekuo dėta.
O dėl atkato (dėl ko visi taip pergyvena) – tai kas nors parodykit mūsų rajone tokį dalyką. Ir ne liežuviu, o faktais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 8

Atsakyti

papaikarlai 2011 vasario 20d., 10:29188.69.225.192
tu ponuli(e) kaip iš natų…ar ne staselė tavo vardas, kur laby daugggk “nuveikiai” rajonui?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 8

Atsakyti

Edvardas 2011 vasario 20d., 12:0078.61.27.149
Klausykit ar čia teisinė valstybė. Ar kaip tarybiniais laikais – kai kažkas vagia iš valstybės, tai garbinga tylėti ir nematyti. Ar dabar leiskim prašvilpti keletą šimtų tūkstančių iš mūsų sumokėtų varganų mokeščių arba palikim sutartį su įtarimu neteisėtais veiksmais, nekreipkim dėmesio ir ale garbingai toliau projektuokim estakadą. Sulaukim teismo sprendimo , manau jis bus greitai ir toliau tesiam pradėtus darbus. Nėra prasmės kapstytis ir drabstytis kas ką ne taip padarė. Kokią tarybą išrinks rinkėjai, tie žmonės ir tęs darbus.
Man regis, jei rinkėjai išrinks net ir tuos pačius vadovus, jie bent jau tų klaidų šioje vietoje nedarys.?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 8

Atsakyti

Cha 2011 vasario 20d., 12:4684.32.214.102
Ponas Evardai, o jus esate garbingas. Tarybiniais tylėjote ir balsas tik dabar “prasikalė”?
Tokioje teisinėje valstybėje, kaip Lietuva, neįmanoma pasiekti tiesos. Tai įrodo kad ir Pakso pavyzdys. Taigi, teisingumas Lietuvoje grindžiamas pinigais arba dideliais pinigais.
O dėl estakados, taigi akivaizdu visiems, kad naudinga tiek pozicijai, tiek opozicijai kai jos nėra. Tai eilinė pasaka apie Vasiukų miestą, rinkiminėje agitacijoje, kiekvieno lendančio prie valdiško gausybės rago.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 11 Thumb down 8

Atsakyti

nuo Edvardo 2011 vasario 20d., 20:3988.119.4.175
Dėl garbės : žmonės būna garbingi, negarbingi arba nesubrendę. Manau tarybiniais metais kaip jaunuolis virš 20-ties metų buvau nedabrendęs iki garbingo politikavimo(”neprasikalęs”). Iki šiol dar kartais tenka padaryti veiksmus, kurių nepavadinčiau garbingais. Tačiau stengtis išvengti negarbingų poelgių galime kiekvienas.Dėl tiesos: vienu atveju tiesos išties niekada nepasieksime,jeigu jos papraščiausiai nesieksime.O teisingumas kuriamas ne pinigais, o žmonių poelgiais. Estakada man tai ne tik užsibrėžto darbo pabaigimas ar politikavimo objektas, tai tiesiog gyvenimiška būtinybė, kartu su pora tūkstančių rusniškių. Mes su šeima penkiolikti metai gyvename sodyboje ant Nemuno kranto ir kasdieninis šeimos maršrutas namai- darbas, mokykla vyksta per ruožą kur turėtu atsirasti estakada. Tad apgaudinėti rinkiminiais pažadais pačiam save -nelogiška.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

Ex 2011 vasario 20d., 21:0684.32.215.37
Tarybiniais laikais visi tylėjom nes buvom dar tik vaikai, paaugliai studentai. Ir tarybiniais laikais statydavo salę, o Naujakuriuos tuo pačiu kildavo namas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

nuomonė 2011 vasario 20d., 18:5978.61.15.248
Kam ta estakada mums rusniškiams reikalinga? Mūsų vanduo, mūsų bėdos, bet pinigai potvynio metu ir jo padariniamas likviduoti oi kaip reikalingi visiems valdžios vyrams, įstaigoms “gelbstinčioms” mus potvynio metu.Prisiskaičiuoja jų kiek tik nori, kuo daugiau vandens, tuo daugiau pinigų, niekas neatsako kokios sumos tada buvo reikalingos. Taip ir teka pinigai, tiek kairėn, tiek dešinėn, o jei bus estakada, iškarto pinigai mažėja, tad kam jos reikia, tik rusniškiams, daugiau niekam. O dabar reklama, tiksliau RINKIMAI.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Mikas P 2011 vasario 21d., 10:3588.119.98.29
Ministro ir Stasės “pakazucha” kaip dera tikriems komunistams. Jie parodė didelį dėmesį kokį gali parodyt kožnas kvailys, ir dar kartu su klierkais išmetė vėjais kokį 50 tūkst biudžeto lėšų. jei ministras taip rūpintūsi milicija, tai mes turėtumėm policiją o negirtuoklius kelyje. Rusniškiai jiems parodė, kaip reikia spręst problemą. Šaunuoliai.Ir tepabučiuoja ministras , klierkai iš struktūrų ir Stasė jiems ten kur nesueina.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Trys klausimai poniai Stasei 2011 vasario 21d., 12:3088.119.98.29
1. Į kieno kišenę turėjo subyrėti estakados projektavimo pinigėliai?
2. Kiek vaikų susirgo ir kokius nuostolius patyrė gyventojai dėl netikusio kilnojimo per užlietą ruožą ir ,,ledo kelio” ignoravimą.
3. Ką Jūs, pati asmeniškai, kaip rajono tarybos narė ir vicemerė padarėte , kad ši idijotiška situacija nesitęstų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą