Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Turkijos saule mėgausis ir Šilutės jaunimas

Publikuota: 2010 sausio 29 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Šilutės ir Konaklio merai (iš kairės) V. Pozingis ir A. Sonmezas. (L. Mockaus nuotr.)Šilutės ir Konaklio merai (iš kairės) V. Pozingis ir A. Sonmezas. (L. Mockaus nuotr.)

Siekdama sustiprinti prieš 3,5 metų skandalingai prasidėjusią partnerystę su Turkijos Konaklio savivaldybe, Šilutės rajono valdžia nutarė dalyvauti bičiulių iš Turkijos parengtame ES jaunimo programos projekte “Mes esame taip pat čia”.

Vykdant šį projektą bus padedama neįgaliems jaunuoliams iš įvairių šalių tapti aktyviais piliečiais, dalyvauti kuriant šalies, pasaulio ateitį, rašoma Šilutės r. savivaldybės administracijos parengtame aiškinamajame rašte rajono tarybai.

Jiems taip pat bus suteikta galimybė pasisakyti politiniu aspektu, pasidalinti gerosios patirties praktika.

Šiame projekte dalyvaus 30 neįgalių jaunuolių iš Lietuvos, Slovakijos ir Turkijos. Prieš pradedant veiklas kiekvienoje šalyje bus atlikta apklausa, kuri padės įvertinti neįgalių jaunuolių įtaką demokratiškame sprendimų priėmimo procese: ar jie yra atstovaujami šiame mechanizme, ar į juos atsižvelgiama ir kaip priimti sprendimai atsiliepia jų gyvenimui.

Įžanginis projekto dalyvių susitikimas vyks Lietuvoje, gegužę – Turkijoje. Baigiamoji projekto dalis planuojama Slovakijoje rugsėjo mėnesį.

Veiklos metu dalyviai pristatys esamą situaciją neįgalių žmonių gyvenime skirtingose šalyse, keisis gerąja praktika, rezultatai bus apibendrinami. Baigiamosios veiklos metu sveiki ir neįgalūs projekto dalyviai kartu sukurs muzikinį videoklipą, naudodami įvairias priemones ir naujas technologijas.

Taip bus padidintas neįgalių jaunuolių sąmoningumo lygis – skatinami aktyviai dalyvauti demokratiškų sprendimų priėmimo procese, siekti tikslų, žiūrėti į perspektyvą, ugdomas pilietiškumas, aktyvumas politiniame gyvenime, įsitikinusi Šilutės r. savivaldybės administracija.

Šilutės rajono valdžios draugystė su turkais prasidėjo prieš maždaug 3,5 metų, 2006 – jų rudenį, nedideliu skandalu, kai rajono meras Virgilijus Pozingis (tuo metu jis ėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas – red. pastaba) su administracijos buhaltere, prisidengę tarptautiniais mokymais, svečiavosi Turkijoje už Savivaldybės biudžeto pinigus.Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tai įvertino kaip viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimą.

Tačiau V. Pozingio tai nesustabdė nuo kelionių į tą svetingą šalį, – po metų jis vėl iškilo į šiltesnius kraštus. Kartu su grupe administracijos tarnautojų ir rajono tarybos narių.

Tąkart Konaklyje su vietos savivaldybe buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės. O ketinimų bendradarbiauti protokolas buvo pasirašytas Šilutėje praeitų metų rugsėjį, kai Konaklio savivaldybės meras Abdula Sonmezas atvyko į ES garbės vėliavos įteikimo Šilutės r. savivaldybei iškilmes.

Projektas “Mes esame taip pat čia” tarsi turėtų įrodyti, kad Šilutės valdžia ne be reikalo leido rajono biudžeto pinigus kelionėms į Turkiją.

Ketvirtadienį rajono taryba įpareigojo administracijos direktorių Šarūną Laužiką pasirašyti visus su šiuo projektu susijusius dokumentus. Šilutės r. savivaldybei dalyvavimas jame nekainuos, mat visą finansinę naštą prisiėmė projekto rengėja Turkijos Konaklio savivaldybė.

1 skaitytojų komentaras
Saldainis 2010 sausio 29d., 14:4878.61.46.212

“Jiems taip pat bus suteikta galimybė pasisakyti politiniu aspektu, pasidalinti gerosios patirties praktika.” Ką tai galėtų reikšti? Ar tokį “vaisių” sodą suderėjo Turkijoje?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą