Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšos upei pavojus negresia. Ar tikrai?

Publikuota: 2011 sausio 21 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Iniciatyvinės grupės Šyšos upei ginti nariai kiekvieną dieną matuoja deguonies kiekį upės vandenyje. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Iniciatyvinės grupės Šyšos upei ginti nariai kiekvieną dieną matuoja deguonies kiekį upės vandenyje. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šį penktadienį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūra išplatino pranešimą dėl sausio 9 d. Šyšos upėje, ties to paties pavadinimo kaimu, sumažėjusio deguonies kiekio vandenyje.

Agentūra praneša, kad sausio 19 d. iš Klaipėdos jūrinių tyrimų centro buvo gautas prieš 10 d. iš Šyšos upės, ties Šyšos kaimu, paimto vandens tyrimo protokolas. Iš jo matyti, kad teršalų kiekis upės vandenyje tądien neviršijo leistinų koncentracijų.

Vykdydami Šyšos upės vandens apsaugos priemones, agentūros darbuotojai reguliariai matuoja ištirpusio deguonies kiekio koncentraciją Šyšos upės vandenyje. Šiuo metu nustatyta, kad deguonies kiekis Šyšos upėje yra didesnis už ribinę vertę. Todėl agentūra atsakingai pareiškia, kad Šyšos upės ekologinei sistemai nekyla jokių grėsmių.

Į klausimą, kodėl sausio 9 d. deguonies koncentracija upės vandenyje ties Šyšos kaimu buvo sumažėjusi iki 5 mg/l, kai tuo pat metu aukščiau upe ji buvo kone dvigubai didesnė, aplinkosaugininkai nepasivargino atsakyti.

Po sausio 9 d. įvykio iniciatyvinė grupė Šyšos upei ginti atliko savo tyrimą ir išsiaiškino, kad kiek aukščiau upe nuo Šyšos kaimo įrengtos polderių siurblinės vartai tomis dienomis buvo praverti ir pro juos į Šyšos upę tekėjo “negyvas” vanduo – deguonies koncentracija jame nesiekė nė vieno miligramo vandens litre.

Šį penktadienį apie tai buvo informuotas Šilutės r. aplinkos agentūros vadovas Valentinas Ščerveninas. Pastarasis pažadėjo išsiaiškinti, kodėl polderių kanalo vandenyje sumažėjo deguonies. Beje, jau ne pirmą kartą.

Po praeitą vasarą, per ilgąjį Joninių savaitgalį, Šyšos upėje kilusios ekologinės nelaimės aplinkosaugininkams jau buvo kilę įtarimų, kad upės žiotis nuodija pro tą pačią polderių siurblinę tekantis “negyvas” vanduo. Tačiau tąkart pareigūnams pristigo įrodymų, todėl ekologinės nelaimės kaltininkai taip ir liko neišaiškinti.

Susiję straipsniai: “Šyšos Tvin Pyksas”.

10 skaitytojų komentarų
Joo 2011 sausio 21d., 18:1378.59.60.250
Nesuprantu kodėl čia leidžiami burbulai ir maišomas vanduo. Aplikosaugininkai aiškiai pasakė,ekologinei sistemai nekyla jokių pavojų. Jeigu tie durniukai žalieji tuo netiki tegul visus tyrimus daro už savo lėšas. Kas jiems davė teisę ,savo niekais, užduodamais durnais klausimais trukdyti valdžios institucijas,vėjais leisti ir eikvoti mokesčių mokėtojų pinigus

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 9

Atsakyti

Ex 2011 sausio 21d., 22:3584.32.215.37

Visam pasaulyje yra pilietinė visuomenė. Pamatei vagia, skambini policijai, pamatei teršia skambini aplinkosaugininkams, vagia elektrą skirstomiesiems tinklams. Tai turėtu būti normalu, bet pas mus nusikasi sniegą po langais ir tampi didvyriu. Ir tie patys didvyriai rašo tuos pačiu marazmus į visus laikraščius prasidedančius raide Š.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 10

Atsakyti

Joo 2011 sausio 22d., 13:4778.59.60.250
Taigi kad tam pasaulyje yra pasitikima pareigūnais, jų kompetencija. O čia siekiama visuomenei viešai įteigti neva Ščerveninas nedirba, Rimkus nedirba. Galiausiai tie piliečiai patys nežino ko nori. Jie nori kad vanduo visur būtų persotintas deguonimi, nenusidažęs gamtiniais dažais ir pan. Kažin kodėl jie nekelia triukšmo kad iš Šilutės gatvių į Šyšą patenka pasūdytas vanduo? Ar jų žuvelėms toks vanduo sveika? Ar jie kelia klausimus kad būtų sumažintas viekartinės pakuotės kiekis? Čia globalios problemos, bet neturi prie ko asmeniškai prikibti. jiem patika tik vieną kitą pareigūną šantažuoti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

jojo 2011 sausio 22d., 18:4278.61.31.33
Koki darba esi padirbes visuomenes labui, isskyrus isvadindamas akyvistus durniais ir santazuotojais? Man asmeniskai Jusu Joo gaila.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 7

Atsakyti

Joo 2011 sausio 23d., 12:3778.59.60.250
Mielas Jojo,
Neturiu tikslo Jūsų asmens įžeisti ar kitaip paniekinti, todėl jei ne taip buvau suprastas atsiprašau Jūsų. Tiesiog manau, jog anksčiau publikacijose minietieji aktyvistai patys spėjo, jog jie visuomenės bus išvdinti durneliais,tai po šios publikacijos tokia proga atsirado.
Į jūsų pateiktą klausimą galiu visiškai atsakingai pasakyti, jog aš manau kad mano visa veikla yra susijusi būtent su darbu visuomenės labui. Tai liudija tiek rajono mero tiek ministro anksčiau gautos padėkos, bei praėjusį pavasarį spaudoje skelbtos nuotraukos. Galiu pasakyti, kad ir gamtos neužmirštu, nes nuo pat rudens pasirūpinu, kad būtų nuvežta maisto miško žvėrims ir jie tuo maistu naudojasi. Padarau be atlygio ir kitų gerų darbų visuomenės labui , bet nesu garbėtroška ir nesirengiu jų čia skelbti.
Esu netradicinio mąstymo, turiu patirties ir jūsų nuostabai, manau, jog sveiko ir blaivaus proto žmonėms, galiu įrodyti, jog būtent panašių į minimus aktyvistus žmonių veikla, anais metais, sukėlė ekologinę nelaimę Grabupėlių komplekse. Todėl nėra ko stebėtis kad teismas vilkina sprendimo priėmimą ankstesnės Grabupėlių katastrofos byloje.
Kaip neabejingas visuomenės pilietis manau, jog privalu pateikti ir alternatyvią nuomonę jūsų veiklos atžvilgiu. Domiuosi tomis problemomis, bet niekaip nesu susijęs nei su Grabupėliais, nei su Biofuture,nei su Šilutės vandenimis, nei su gamtosaugos specialistais.
Užjaučiu jus dėl gailesčio man ir niekuo jum negaliu padėti. Tik jūs pats studijuodamas literatūrą apie gamtoje vykstančius procesus, pats išsamiai analizuodamas gamtosaugos ir kitus teisės aktus, kaupdamas ilgametę praktiką stebint gamtą galėsite gauti išsamius atsakymus į publikacijoje keliamus diletantiškus klausimus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

jojo 2011 sausio 23d., 18:2378.61.31.33

atsiprasimas priimtas,nors reiketu susitikti ir padiskutuoti su manomai norinciu gero Silutei ir jos zmonems

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

JONAS 2011 sausio 23d., 13:4878.61.116.40
kas jums neaisku del deguonies polderiuose, juk buvo kanalai uzsale, sniego storis apie 70cm, tai is kur gali but deguonies jeigu Lietuvoje yra panasi situacija ezeruose. Noreciau isgirsti pasiulymus ka reikia atlikti, kad deguonies butu pakankamai?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Joo 2011 sausio 25d., 11:1378.59.60.250

Būtų įdomu, jei būtų viešai palyginti tų vadinamųjų Grabupėlių balos srutų ir “Šilutės vandenų” išvalyto vandens tyrimų visi parametrai. Jei “Šilutės vandenų” rezultatai būtų blogesni tai žalieji galėtų ištisai sėdėti ties “Šilutės vandenų” kloaka.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Joo 2011 vasario 10d., 18:2478.59.60.250

Jau gautas atsakymas kad kad Grabupėlių pelkė nieko neteršia. Įdomu kokie būtų duomenys iš Šilutės vandenų valymo įrenginių ištekančio vandens .

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

to Joo 2011 vasario 11d., 00:1084.32.215.37

Tie Pauliaxai ar kaip ten, Šyšos gynėjai atsakimus žino, jei būtų neigiami su fanfarom per visus pelkių laikraščius triūbintu. Mano žiniomis atsakymai geri.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą