Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nei patys naudojasi, nei kitiems leidžia (papildyta)

Publikuota: 2016 rugsėjo 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai it susitarę kratosi privilegijos nemokamai įvažiuoti į Neringą, tačiau atsisakyti jos neskuba.

Šių metų liepos pabaigoje įvykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu rajono išrinktiesiems buvo išdalintos nuotolinio nuskaitymo kortelės – leidimai nemokamai įvažiuoti į Neringą. Dauguma tarybos narių į tai niekaip nesureagavo. Vieninteliam Jonui Jatautui, Etikos komisijos pirmininkui, tuomet iškilo klausimas, ar savivaldybės tarybos nariai, naudodamiesi šia privilegija, nesukels viešųjų ir privačių interesų konflikto.

„Šilutės ETA Žinios“ apie tai rašė liepos 28 d. str. „Tarybos nariai be piktnaudžiavimo – misija įmanoma?“

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Prisiminti tuos nelemtus leidimus mus paskatino šiandien ryte įvykęs pokalbis su vienu šilutiškiu, žmogumi, kuriam rūpi ne tik jo asmeniniai, bet ir viso krašto reikalai, neišskiriant rajono savivaldybės aparato veiklos. Jis iš savivaldybės tarybos sekretoriaus Andriaus Jurkaus sužinojo, kad privilegijos nemokamai įvažiuoti į Neringą atsisakė tik keli tarybos nariai…

Grąžino tik trys

Susisiekėme su A. Jurkumi. Iš jo sužinojome, kad savo nuotolinio nuskaitymo korteles – leidimus Tarybos sekretoriatui jau grąžino Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Jonas Jatautas (Liberalų frakcija) ir Daiva Žebelienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcija) (baigiantis darbo dienai mums paskambino tarybos narys liberalas Algirdas Gečas ir pranešė, kad ir jis yra grąžinęs savo kortelę-leidimą).

Išeitų, kad kitiems tarybos nariams patinka gyventi geriau už kitus.

Bet neskubėkime su išvadomis.

Privilegija nereikalinga

Paskambinome 5 tarybos nariams, atstovaujantiems skirtingoms frakcijoms. Visi jie it susitarę tvirtino, kad privilegija nemokamai įvažiuoti į Neringą dar nepasinaudojo ir nesiruošia to daryti. Ir iš viso, anot pašnekovų, asmeniškai jiems tie leidimai nereikalingi.

Anot Algio Bekerio, Lietuvos socialdemokratų frakcijos pirmininko pavaduotojo, jis Nidoje lankosi labai retai ir vyksta į ją tik laivu, esą todėl jam tas leidimas niekada nebuvo ir nebus reikalingas. O jo negrąžinęs tik todėl, kad… pamiršo. Tačiau tarybos narys pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu. Dar jis pažadėjo, kad kitąmet tos kortelės iš viso neims. Ir dar kitus paragins neimti.

Panašiai kalba ir Povilas Tunaitis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcija). Esą jis taip pat dažniausiai į Nidą vyksta laivu, todėl jam ta kortelė nereikalinga – esą geriau jau jos būtų perduotos mokykloms. Tarybos narys taip pažadėjo grąžinti kortelę artimiausiu metu.

Laimutė Uselienė (partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija), priešingai nei prieš tai kalbinti vyrai, kortelės nesiruošia grąžinti, nors, kaip pati teigia, asmeniškai jai tokia privilegija nereikalinga. Esą ji tą kortelę laiko tik tam, kad galėtų pasiūlyti ją kokiai mokinių grupei.

Raimundas Ambrozaitis (Liberalų frakcija) irgi teigė manantis, kad šia lengvata turėtų naudotis ne tarybos nariai, bet rajono bendruomenė. Esą jis savo kortelę jau siūlė į Neringą koncertuoti vykusio meno kolektyvo nariams, tačiau šiems ji buvo nereikalinga – kviestiniai renginių dalyviai ir taip įleidžiami nemokamai. R. Ambrozaitis neatmeta, kad artimiausiu metu ir jis tą kortelę grąžins Tarybos sekretoriatui.

Savo leidimą grąžintų (jau seniai būtų grąžinęs) ir Arūnas Kurlianskas (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), tačiau, kaip pats tvirtina, jį kažkur nukišo ir neberanda…

Leidimai guli nenaudojami

Šilutės rajono savivaldybei buvo skirta iš viso 30 nuotolinio nuskaitymo kortelių – leidimų nemokamai įvažiuoti į Neringą. 25 buvo išdalintos tarybos nariams. O kur likusios 5?

Anot A. Jurkaus, visos kortelės buvo perduotos merui, todėl jo ir reikėtų klausti.

Tačiau meras Vytautas Laurinaitis šiandien išvyko į Ukrainą (“Savivaldybės vadovai iškyla į Ukrainą”)…

Kitas klausimas – koks likimas tų kortelių, kurias jau grąžino tarybos nariai?

Pasirodo, jos guli stalčiuje nenaudojamos. Nors galimybe nemokamai įvažiuoti į Neringą gali pasinaudoti visi „vykstantieji į renginius, stiprinančius dviejų savivaldybių bendradarbiavimą investicijų, kultūros ir turizmo, aplinkosaugos ir ekologinio švietimo, jaunimo politikos, socialinės paramos ir kitose srityse“, tačiau, kaip teigia A. Jurkus, dar niekas dėl to nesikreipė.

Gal rajono bendruomenei trūksta informacijos? O gal reikėtų keisti sutartį su Neringos savivaldybe, kad plačiau atsivertų galimybė pasinaudoti šia lengvata?

Galbūt. Tačiau, pasak A. Jurkaus, iki šiol iš tarybos narių nesulaukta jokių iniciatyvų.

2 skaitytojų komentarai
honoro darna 2016 rugsėjo 22d., 19:235.20.107.167

ir menkiausios privilegijos (išskyros) kaip ir regalijos (apykaklės) šildo uošvės dūšią,
minkšti krėslai įveklina švogerio (svainijos) minkštąją, o tuštinukai – nario tarbelę.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

:) 2016 rugsėjo 23d., 14:5185.206.11.243

Tunaitis,,, keista, kad jis apskritai kalbėjo, nes jau antra kadencija nieko protingo nėra pakalbėjęs, o posėdžių metu tik tyli. Tiesa, tik kartą prabilo, o kalba skambėjo taip: “aš išeinu iš Darbo partijos frakcijos”. Prabilo kartą, bet protingai :) )))

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą