Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Rotarių kelrodis Šilutės merui nepatinka

Publikuota: 2010 birželio 17 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šilutės r. savivaldybės mero Virgilijaus Pozingio nuomone, Šilutei siūlomą skulptūrą miesto 500 metų sukakčiai įamžinti derėtų statyti ne Tilžės gatvės skverelyje su fontanu, bet kurioje nors kitoje vietoje.

Anot mero, skulptūra, kurios maketas ketvirtadienį buvo pristatytas rajono tarybai (nuotraukoje), gali nepritapti prie skvero aplinkos.

Esą sutvarkytas ir veikiantis to skvero fontanas būtų geresnė dovana miestui jubiliejaus proga.

500 metų sukaktį Šilutė minės kitais metais. Tam rengiamasi iš anksto.

Šilutės “Rotary”, “Inner Wheel” ir “Soroptimos” klubai, atsiliepdami į Savivaldybės kvietimą paminėti artėjantį Šilutės miesto 500 metų jubiliejų, kartu su skulptoriumi Regimantu Midvikiu parengė Šilutės miesto įkūrimo ženklo projektą. Ženklą siūloma statyti Tilžės g. skverelyje.

Pastatyto granitinio ženklo aukštis būtų apie 1,60 m, skersmuo – 0,80 m. Jo papėdėje keturiose pusėse būtų pažymėti istorinių kaimų, kurie buvo prijungti prie Šilokarčemos, pavadinimai – Žibai, Verdainė, Cintjoniškiai. Ženklo fasadinėje pusėje – iškaltas dabartinis Šilutės herbas su užrašu “Šilutė“.

Nuomonę dėl paties ženklo ketvirtadienio posėdyje išsakė vienas meras. Kai kuriems kitiems tarybos nariams labiau rūpėjo išsiaiškinti, kurioje tiksliai vietoje jį siūloma statyti.

Galutinį sprendimą dėl ženklo ir jo vietos Šilutės mieste Taryba turės priimti liepos mėnesio posėdyje.

Anot vieno iš skulptūros statytojų, “Rotary” klubo nario Antano Čepio, jeigu Taryba nuspręstų, kad Tilžės gatvės skverelyje jų siūlomam ženklui – ne vieta, iniciatyvinė grupė ieškos jam kitos vietos.

7 skaitytojų komentarai
Jonas 2010 birželio 17d., 17:5878.61.116.40
reiketu prie skverelio iskelti taksistus i kita vieta nes jau naujai sudetos trinkeles tepaluotos ir aisku taksistai seniunijai nemoka dar mokesciu uz stovejimo vieta

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 0

Atsakyti

Edvardas Jurjonas 2010 birželio 18d., 09:0978.59.72.77
Vienintele salyga,fontanas turi islikti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

Audrius Endzinas 2010 birželio 18d., 10:33193.219.60.1
Edvardai, ar kur nors viešoje erdvėje yra diskutuota apie fontano panaikinimą – aš negirdėjau.
Gali būti, jog praleidau, nepastebėjau – tokiu atveju ir man abejonių ( ir sunkiai įveikiamų) atsirastų.
Tačiau iki šiol suprasdavau, jog siūloma ,,fontano” skvero prieigose pastatyti naują meninį akcentą – skirtą miesto jubiliejui. Kuris būtų kaip padėką seniesiems Šilutiškiams, miesto kūrėjams. Šis akcentas turėtų derėti ir sudaryti vietisą visumą su esančia aplinka, taigi ir su senuoju fontanu. (Beja ruošinys, jeigu tiktų, stūkso Žalgirio gatvėje)
Priešingu atveju iš ties verta pagalvoti apie kitas erdves (tai tik mano subjektyvi nuomonė).
Senasis fontanas yra vertas išlikti – vėliau ar anksčiau (būtų geriau anksčiau) jis sulauks deramo dėmesio ir bus atgaivintas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Antanas Čepys 2010 birželio 18d., 14:5282.135.193.48
Šilutės 500 metų jubiliejų pažyminčio ženklo pastatymo organizacinis komitetas džiaugiasi, kad tokia trijų miesto visuomeninių klubų iniciatyva sukėlė šilutiškių diskusijas dėl vietos ir ženklo, pagaliau ir dėl pačio 500 metų jubiliejaus. Dar praėjusiais metais savivaldybei siūlydami tokią idėją manėme, kad miesto puse tūkstanmečio jubiliejus turi būti įprasmintas ne tik gražia miesto švente, fejerverkais, bet ir meniniu akcentu, primenančiu solidų mūsų miesto amžių ir jo ištakas. Tai galėtų būti visų miestelėnų dovana savo miestui( aišku tokių dovanų galėtų ir turėtų būti ir daugiau – pasireikšt mieste vietų tikrai yra daug). Gaila, kad rajono kultūrai vadovaujantiesiems, ir, deja, rajono merui, nei mūsų pasiūlyta vieta, nei mūsų siūlomas žymaus šalies skulptoriaus R. Midvikio sukurtas ženklas nepatiko. Tikim, kad tai tik neįsigilimo, kitokio įsivaizdavimo ir kitokių lūkesčių pasekmė, o ne smagus botago kirtis bandantiems H. Šojaus mecenavimo tradicijas gaivinti išsišokėliams, nesuderinusiems įdėjų su valdžia.
Noriu pabrėžti, kad ženklo vietą parinko organizacinio komiteto pasitelkti specialistai – tame tarpe ir rajono vyriausias architektas. Vieta buvo atrinkta iš keletos svarstytų – senosios turgaus aikštės, uosto, H. Šojaus parko, skverelio prie senojo muziejaus ir kt. Po diskusijų ir vietų apžiūrėjimų visiems nebekilo abejonių, kad tinkamiausia vieta yra naujai susiformuota ir nelabai vykusiai išgrįsta aikštelė Dirvų, Vydūno ir Tilžės sankirtoje šalia skvero (ne skvere!!!), kur dabar puikuojasi limuzinas ir ši vieta prašyte prašosi būti organiškai įkompuonuota į skverelį. Kiti motyvai buvo tai, kad šioje miesto dalyje trūksta meninių akcentų, ženklo atsiradimas paskatintų tikrai sutvarkyti skverelį ir “seimeliui” persikelti į nuošalesnę vietą.
Ženklą, pažymintį, kad Šilutė buvo įkurta prieš 500 metų jo autoriai- skuptorius R. Midvikis ir architektas E. Benetis sukūrė būtent šiai vietai.Tai keturių kaimų sankirtoje esantis kelrodis ženklas, kurio piūvyje pavaizduotas Šilutės herbas ir užrašas Šilutė 1511. 80 cm skersmens kelrodis sudėtas iš dviejų dalių, simbolizuojančių čia kartu Šilutę puoselėjusias lietuvininkų ir vokiečių bendruomenes. Kitoje ženklo pusėje yra užrašas trumpai pristatantis Šilutės istoriją. Ženklas iškaltas iš rausvo granito.
Tikim, kad padiskutavę sulauksim pritarimo tiek iš šilutiškių tiek iš rajono tarybos. Laikas nelaukia – esame ant miesto 500 metų jubiliejaus sleksčio.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 2

Atsakyti

Jojo 2010 birželio 19d., 06:3278.61.91.11
Klausimas paprastas: kodėl šiandienos Rotory klubas nori miete ilgam abejotinos vertės „ženklu“ (beje, o kodėl ne paminklas?) įsiamžinti? Argumentas, kad jį sukūrė garsusis skulptorius Midvikis, nėra rimtas, nes ne visi kad ir garsių kūrėjo darbai pavyksta. Šitas, panašu iš nuotraukos, yra pats labiausiai nevykęs (gal net prasčiausias) jo darbas – skulptorius jau nebe jaunas.
Gal Rotoriai apakote? Nes sunku patikėti, kad neišmanėliais esate. Juk jūsų gan uždarą klubą sudaro išsilavinę (taigi nemažai suprantantys) žmonės. Po kelių dešimčių ar net šimtų metų reikės jūsų vaikams (vaikaičiams) aiškintis, kodėl tėvai tokį cilindrą nieko bendrą su miesto dvasia viduryje miesto pastatė – atseit, gerą darbą miestui padarė! ??? O Karalius juk plikas – čia tinka tiesiog idealiai. IDEALIAI!!!!!
O dėl vietos tai ir vėl panašu į kliurką – pastatę „ženklą“ šalia nuostabaus, bet vis nepabaigiamo remontuoti skverelio tiesiog atimsite galimybę jį tinkamai sutvarkyti. Nes priekyje tas balvonas stovės. Projektuotojai juk turės į tai atsižvelgti.
Tarp kitko argumentas, kad ir Bičkauskas dalyvavo siūlymuose silpnas, nes jis ne architektas pagal išsilavinimą yra. Todėl jo nuomonė įdomi, bet jokiu būdu negali būti kaip rimtas argumentas.
Ir paskutinis pastebėjimas – Čepys sako netiesą, nes iš karto norėjo būtent šioje vietoje „ženklą“, kažkodėl, statyti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 4

Atsakyti

Silutiskis 2010 birželio 19d., 09:3778.61.116.40
pritariu Antano Cepio nuomuonei kad tinkamiausia vieta paminklui prie skvero. Geriausia butu paskelbti Siluteje referenduma del paminklo pastatymo. Meras tegu stato paminkla Inkakliu kaime, jis juk ne silutiskis.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 4 Thumb down 6

Atsakyti

Silutiske 2010 birželio 29d., 13:4482.135.197.36

Man nesuprantama mintis, kad Silute miesta simbolizuojanti paminkla norima statyti “seimelyje”, o ne ten, kur ir yra miesto pradzia – Turgaus aiksteje…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą