Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Š. Laužikui nusispjaut ir ant medžių, ir ant kitokios nuomonės

Publikuota: 2010 birželio 10 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Š. Laužikas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Š. Laužikas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriui konservatoriui Šarūnui Laužikui svarbiausia, kad valant Šyšos upės senvagę Šilutės mieste nebūtų nuklysta nuo projekto. Ir jam visai nerūpi, kad vieną kitą medį iš tų 97, kuriuos pagal projektą numatyta nuversti, dar būtų galima išsaugoti.

Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Regina Kulpienė – Jaunienė (partija Tvarka ir teisingumas) šį ketvirtadienį įvykusiame Socialinių reikalų komiteto posėdyje priminė Š. Laužikui, kad prieš porą dienų ji su kolegomis iš Tarybos buvo nuvykusi prie Šyšos upės senvagės pažiūrėti, kaip vykdomi jos valymo darbai, ir kartu su darbus ten vykdančios bendrovės specialistais apžiūrėjo pasmerktus nupjauti medžius.

Anot Tarybos narės, rangovo atstovai pritarė nuomonei, kad kai kurie paženklinti medžiai netrukdo valyti senvagės, ir juos būtų galima išsaugoti. Todėl politikai paprašę, kad savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas ateitų į šį posėdį su planu, kuriame būtų aiškiai pažymėta, kurie projekte numatyti nupjauti medžiai bus palikti augti.

Tačiau politikė nesulaukė nei Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, nei pageidaujamo plano.

Š. Laužikas Tarybos narei paaiškino, kad prieš posėdį jis buvo nuvykęs prie Šyšos senvagės kartu su meru, tačiau jokių nukrypimų nuo projekto nepastebėjęs. Į R. Kulpienės – Jaunienės pastabą, kad kai kuriuos medžius ten vis dėlto būtų galima išsaugoti, Š. Laužikas atkirto, kad projektą vykdo atsakingos institucijos, ir esą niekas į jų darbą negali kištis.

Viena iš tu Š. Laužiko atsakingų institucijų, matyt, yra UAB “Šilutės polderiai”, kuri jau pasižymėjo šienaudama medžius Minijos upės pakrantėse to paties pavadinimo kaime.

“Šilutės ETA žinios” jau rašė, kad Mingės medžių pjovėjams gresia baudžiamoji atsakomybė. Įvykį tiria Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Prokuratūra jau kreipėsi į Savivaldybę su prašymų pateikti jai visą medžių pjovimo Mingėje istorijos tyrimui reikalingą medžiagą: kokiu tikslu buvo sudaryta želdinių apsaugos ir priežiūros komisija; kuo vadovaujantis buvo priimtas sprendimas kirsti medžius, kiek buvo leista jų nukirsti; su kokiomis institucijomis tai buvo suderinta ir kita.

Atsakymo iš Savivaldybės prokurorai laukia iki birželio 17 d.

4 skaitytojų komentarai
Vyto 2010 birželio 10d., 19:2678.59.107.50
Kulpiene tu su lauziku esi vienoje valdančiojoje koalicijoje, ištikimai ir drausmingai jį palaikai, balsuoji, taigi už Mingės ir Šyšos medžių barbarišką iškirtimą atsakinga ir TU ir tavo partija “be..tvarkos ir teisingumo’ taigi geriau patylėk, nes gėda mums rinkėjams už jus..

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 6

Atsakyti

Edvardas Jurjonas 2010 birželio 11d., 09:0778.59.139.89
S. Lauzikas klaidina visuomene nepilnai pacituodamas,kur leidimo kirtmui nereikia”10.1 pylimu(polderiu) slaituose melioracijos grioviu slaituose ir ju apsaugos zonose”.O apie sita punkto dali (isskyrus sureguliutas upes ir upelius), nutylima.Kodel.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Andrius 2010 birželio 11d., 17:2581.191.184.230
A.Kubilius suskambins kam reikia ir vel Lauzika issuks, liks teisus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 0

Atsakyti

janina 2010 birželio 13d., 08:2178.61.24.50

Kulpienė turti savo, t.y. ne koalicijos bandos požiūrį ir vertinimą. Tai – jos vertybė. Jau nebekelia nuostabos, kad tarybos nariai nieko negali padaryti, jų nuomonė nesvarbi, o viską ,,gerai žino” ir sprendžia vadovai, užimantys savivaldybėje postus. Kokią prasmę beturi rinkimai… Šiandien savivaldybėje – mažumos dauguma…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą