Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Gelbėtojai įspėja: artėjantis škvalas gali būti labai pavojingas

Publikuota: 2014 gegužės 23 Kategorija: Pranešimai

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienį Lietuvos teritorijoje gali kilti škvalas.

Škvalas – tai labai staigus, netikėtas vėjo sustiprėjimas, kai jo gūsis sustiprėja kokiais 6-8 metrais per sekundę, o kai kada ir daugiau. Būna, kad vėjo gūsiai pasiekia ir iki 30 metrų per sekundę. Tada jis per vieną minutę gali staiga imti ir nukelti stogą, sugriauti kokį netvirtą ar blogai pastatytą pastatą, išrauti medį, nutraukti elektros ir kitokius komunikacijos laidus. Deja, kartais žūsta ir būna traumuojami žmonės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyrius primena, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Pučiant stipriam vėjui reikėtų sustabdyti krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbti su atvira ugnimi.

Sutvirtinti laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Reikėtų išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos reikėtų gerai pritvirtinti. Svarbesniuose objektuose derėtų patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinti kuro atsargomis ir pasirengti gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Esant stipriam vėjui pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, statyti automobilius po medžiais.

Jei gyvenate kaime, reikėtų uždaryti tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose būtų gerai turėti žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Pučiant stipriam vėjui rekomenduojama nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėl to privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Be to, smarkiai atšilus orams ugniagesiai gelbėtojai pataria poilsiautojams nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų, neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, neišdykauti valtyse, nesimaudyti iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų ar perkaitus saulėje. O įvykus nelaimei nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

PAGD inf.

Rašyti komentarą