Lietuvos gyventojai, keliaudami Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse, ir toliau mobiliojo ryšio paslaugomis galės naudotis pagal principą „mokėk kaip namuose“ (angl. roam like at home). Tai reiškia, kad skambučiai, SMS žinutės ir mobilieji duomenys minėtose šalyse paprastai apmokestinami tiek pat, kiek Lietuvoje, taikant sąžiningo naudojimosi taisykles, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
Pranešimai
Sukčiavimai, vykdomi Lietuvos pašto vardu, neslūgsta. Gyventojai vis dar viliojami į netikras svetaines, raginami atlikti mokėjimus ar atskleisti jautrią informaciją. Pastaruoju metu sukčiai tam aktyviai pasitelkia ne tik SMS žinutes ar el. laiškus, bet ir skambučius, kuriuose prisistato Lietuvos pašto darbuotojais.
Dėl nenumatytų aplinkybių DYNORO atšaukė savo pasirodymą Šilutės miesto šventėje. Tačiau šventės scena neliks tuščia, praneša Šilutės kultūros centras.
Prasidėjus laukinių gyvūnų jauniklių vedimo metui, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ragina gyventojus elgtis atsakingai ir netrikdyti gamtoje aptiktų jauniklių. Specialistai pažymi – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jaunikliai palikti vieni, tačiau dažniausiai jų tėvai būna netoliese ir toliau jais rūpinasi. Tik įsitikinus, kad gyvūnas serga arba yra sužeistas – apie tai reikėtų pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Birželio 1-ąją gamtininkai kviečia pamario ir Žuvinto apylinkių gyventojus, ūkininkus bei organizacijas iškelti specialias meldinių nendrinukių vėliavas. Ši data pasirinkta tęsiant gražią tradiciją vasaros pradžioje kalbėti apie vaikystę ir rūpestį mažaisiais – šįkart primenant ne tik žmonių, bet ir paukščių vaikus, kurie jau greitai augs šlapiose pievose. Tai ir simbolinis būdas pasveikinti į Lietuvą sugrįžusius vienus rečiausių Europos paukščių.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) praneša, kad nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti nauja visą parą veiksianti konsultavimo linija gyventojams.
Paskambinę numeriu 1856 gyventojai galės gauti konsultacijas pasiruošimo reaguoti ekstremaliųjų situacijų atvejais, civilinės, priešgaisrinės ir radiacinės saugos klausimais.
Svarbiausia netrukdyti jauniklių ramybės.
Pavasario pabaiga ir vasaros pradžia Lietuvos giriose – ypatingas laikotarpis. Šiuo metu pasaulį išvysta miško gyvūnų jaunikliai, o medžių viršūnėse peri reti paukščiai. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) specialistai pabrėžia, kad jauniklių vedimo laikotarpiu svarbiausia miškui suteikti kuo daugiau ramybės – net trumpas trikdymas gali turėti įtakos tiek jauniklių išlikimui, tiek paukščių perėjimui.
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
Gegužės 12 d. Šilutės rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija.
Aplinkos ministerija primena, kad pasibaigus draudimui žvejoti lydekas nuo penktadienio – gegužės 1 d. – šias žuvis bus leidžiama gaudyti. Taip pat bus leidžiama naudoti masalui žuvelę. Atkreipiame dėmesį, kad draudžiama žvejoti naudojant plūdrius mėgėjų žvejybos įrankius, kurie nepritvirtinti prie meškerykočio ir kuriais žvejojama naudojant kabliuką.
„Via Lietuva“ primena, ką privalo suprasti kiekvienas eismo dalyvis.
Aplinkos ministerija primena, kad nuo pirmadienio, balandžio 20 d., iki gegužės 20 d. bus draudžiama žvejoti karšius. Šis draudimas galios tik Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose ir netaikomas žvejybai polderiuose.
Lietuvos keliuose kasmet pavasarį suaktyvėja laukinių gyvūnų migracija – šiuo laikotarpiu auga susidūrimų rizika, todėl kelių infrastruktūros bendrovė „Via Lietuva“ diegia pažangias saugumo priemones ir ragina vairuotojus būti itin budrius. Bendrovė pabrėžia, kad būtent dabar eismo dalyviai turi skirti dar daugiau dėmesio aplinkai ir savo vairavimo įpročiams.
Atėjus pavasariui ir šylant orams kasmet padaugėja žolės deginimo atvejų. Tai pavojingas ir vis dar gajus įprotis, keliantis grėsmę ne tik atviroms teritorijoms, bet ir miškams. Valstybinių miškų urėdija (VMU) siekia užkirsti kelią žolės deginimui, informuodama visuomenę apie daromą žalą gamtai ir stiprindama miškų priešgaisrinę apsaugą visoje Lietuvoje.
Balandžio 1 d.–gegužės 31 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys reidus „Saugom ungurį“, kurių tikslas – užtikrinti europinių ungurių apsaugą migracijos laikotarpiu ir užkardyti neteisėtą ungurių žvejybą bei prekybą.
Tęsiantis smarkiam snygiui, „Via Lietuva“ primena vairuotojams svarbiausią informaciją, kaip elgtis kelyje0
Permainingi orai ir dažnai besikeičiančios oro sąlygos daro didelę įtaką eismo saugumui – neįvertinus kelio būklės, nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ar saugaus atstumo nuo kitų automobilių – padidėja tikimybė patekti į eismo įvykį. „Via Lietuva“ primena vairuotojams, ką reiktų prisiminti sėdant prie automobilio vairo, esant permainingam orui.
Nors visuomenės požiūris į pirotechnikos naudojimą per Naujųjų metų sutikimą pamažu keičiasi, vis dar įprasta susprogdinti daug įvairių pirotechninių gaminių.
Jau rytoj miškas atkeliaus į miestų ir miestelių aikštes – vyks tradicinė VMU eglišakių dalinimo akcija0
Jau devynioliktus metus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai kviečia gyventojus į kasmetinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Kalėdos – artumo, bendrumo ir rūpestingumo šventė, todėl miškininkai nemokamai dalins eglių ir pušų šakas.




























