Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Po to, kai rašėme: Pagėgių meras V. Komskis: „Čia ne visi vaikšto su guminiais batais ir dirba duobkasiais“

Publikuota: 2013 birželio 19 Kategorija: Aktualijos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio atsakomasis pranešimas dėl Seimo nario Kęstučio Masiulio mestų kaltinimų UAB “Pagėgių komunalinis ūkis” (kalba netaisyta).

Seimo nariui Kęstučiui Masiuliui papylus Pagėgių savivaldybei įtarimų dėl neva neskaidraus UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ paskyrimo centralizuotai visoms savivaldybėms nupirkti biokuro katilų iš Klimato kaitos programos lėšų, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis teigia, kad Seimo nariui labai trūksta informacijos, todėl geriausia būtų, kad jis pats atvyktų į Pagėgius ir jam bus mielai parodyta, kokių konkrečių darbų yra nudirbusi įmonė „Pagėgių komunalinis ūkis“, kokie projektai yra vykdomi ir kokie specialistai su jais dirba.

„Taip, mes esame maža savivaldybė ir UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ nėra stambi kompanija, tačiau tai nereiškia, kad ji negali savarankiškai vykdyti projektų, juo labiau, kad jai tai nėra nauja veiklos sritis. Nuo 2007 metų ši įmonė yra sėkmingai įgyvendinusi 7 vandentvarkos projektus už daugiau kaip 26 milijonus litų. Joje tikrai nedirba nė vienas duobkasys, santechnikas ar kūrikas, kaip nurodo K. Masiulis. Įmonės administracijoje dirba 11 kvalifikuotų specialistų – ekonomistas, projektų vadovas, vyr. inžinierius, ekologė, buhalterė ir kiti. Aš jau nekalbu apie pačios savivaldybės kartu su jai pavaldžiomis įstaigomis kasmet vykdomus projektus už 12 17 mln. litų, ir nė vienas nebuvo sustabdytas ar įvertintas kaip atliekamas netinkamai. Beje, Pagėgių kaip tokia nedidelė savivaldybė iš visų Lietuvos savivaldybių pagal Europos Sąjungos lėšų įsisavinimą yra penktoje vietoje. Manau, tai daug ką pasako,“ teigė Pagėgių savivaldybės meras.

Seimo nario K.Masiulio abejonės dėl minėto pirkimo skaidrumo, mero teigimu, yra visiškai nepagrįstos. Priešingai, Pagėgių įmonė, sutikdama tapti konkurso vykdytoja (patį pirkimą vis tiek kontroliuos Centrinė projektų valdymo agentūra), padarė paslaugą visoms Lietuvos savivaldybėms. Kuo anksčiau bus pradėtas katilų pirkimas, tuo anksčiau savivaldybių mokyklos pradės taupyti pinigus, išleidžiamus šildymui. Vien Pagėgių mokyklos, įsigijusios 2 šildymo katilus, per kitus mokslo metus sutaupytų apie 200 tūkst. litų. Todėl stengtis, kad viešasis pirkimas kuo greičiau įvyktų, buvo suinteresuota ir pati Pagėgių savivaldybė.

„Pagėgių komunalinis ūkis“ pagaliau sutiko tapti Centrine perkančiąja organizacija tik dėl to, kad visos savivaldybės, įskaitant ir mūsų pačių dėl specialistų užimtumo, atsisakė tai daryti. Be to, šiais metais jie baigia įgyvendinti paskutinį iš pradėtų savo projektų, tad ateinančius dvejus metus turės labai mažai veiklos. O darbuotojus norisi išlaikyti, duoti jiems darbo. Finansinės naudos įmonė neturės, tačiau bent išlaidas pasidengs ir darbo vietas išsaugos. Tai mažos savivaldybės gyventojams yra itin aktualu“, paaiškino meras V. Komskis.

Reikia pažymėti, kad nei Aplinkos ministerija, nei Pagėgių savivaldybė bei jos įmonė jokių įstatymų nepažeidė. Buvo tik atliekamos reikiamos procedūros, vykdant sutartyje numatytas sąlygas.

Aplinkos ministerija oficialiame savo pranešime nurodė, kad „2011 m. birželį ji paskirstė 155 mln. litų, kuriuos Lietuva gavo Ispanijai pardavusi taršos leidimus (nustatytosios normos vienetus) ir kurie buvo pervesti į Klimato kaitos specialiąją programą. Iš šių lėšų daugiau kaip 19 mln. litų skirta šalies savivaldybėms mažiesiems biokuro katilams pirkti. Juos, kaip numato su Ispanija sudaryta sutartis, privalu pirkti centralizuotai. Todėl reikėjo nustatyti vieną centrinę perkančiąją organizaciją – ja galėjo būti paskirta kuri nors iš 21 savivaldybės, gavusios finansavimą tokiems katilams įsigyti, arba jų visų įgaliotas atstovas. Tuo tikslu Aplinkos ministerija buvo sukvietusi savivaldybių pasitarimą, tačiau nei viena nenorėjo prisiimti techninio darbo – iš kitų savivaldybių gauti įgaliojimus ir organizuoti viešąjį pirkimą. Pagaliau sutiko Pagėgių savivaldybės įmonė „Pagėgių komunalinis ūkis“. Jai įgaliojimus būti paskirta centrine perkančiąja organizacija suteikė visos paraiškas pateikusios savivaldybės.“

„Akivaizdu, kad Seimo narys K.Masiulis ne iki galo įsigilino į situaciją, nepasidomėjo. Be to, susidaro įspūdis, kad jis Pagėgius laiko visiška provincija, kur visi iki šiol neišlipę iš guminių batų ir dirba duobkasiais bei tvarkytojais, nesugebančiais savarankiškai dirbti rimtų darbų“, – piktinosi meras.

Susijęs str.: „Klimato kaitos problemas Lietuvoje spręs… Pagėgių įmonė“

Rašyti komentarą