Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutiškiai siekia susigrąžinti istorinį pėsčiųjų tiltą

Publikuota: 2012 gruodžio 06 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Surinkta 500 parašų, palaikančių iniciatyvą Klaipėdoje dūlantį metalinį pėsčiųjų tiltą grąžinti į jo istorinę vietą Šilutės geležinkelio stotyje.

Miestelėnų pastangomis taip pat atnaujintas dialogas tarp „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės ir Šilutės rajono valdžios dėl minėto tilto perdavimo Savivaldybės žinion.

Iniciatyvos rinkti gyventojų parašus prieš kurį laiką ėmėsi savo pačios augintomis magnolijomis Šilutę puošianti Eugenija Juraškaitė – Murauskienė ir rašytoja Filomena Kitova. Ketvirtadienį jų parengtas kreipimasis į Savivaldybės tarybą, merę ir administracijos direktorių kartu su 500 parašų pristatytas į Savivaldybę.

Miestelėnai reiškia susirūpinimą dėl Šilutės r. savivaldybės vienašališko sprendimo atsisakyti perimti iš „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės metalinį pėsčiųjų tiltą, stovėjusį Šilutės geležinkelio stotyje nuo XIX a. pab. iki 1957 metų, dėl kurio, jų manymu, miestas gali prarasti galimybę atkurti vieną iš vertingiausių to laikmečio paveldo objektų – geležinkelio stoties statinių kompleksą.

Šilutiškiai nori, kad metalinis pėsčiųjų tiltas būtų grąžintas į savo istorinę vietą Šilutės geležinkelio stotyje, kur, atgaivinus susisiekimą geležinkeliu maršrutu Klaipėda – Šilutė – Pagėgiai –Tauragė ir į Sovetską (Tilžę) bei Kaliningradą (Karaliaučių), jis, be kita ko, pasitarnaus ir saugiam pėsčiųjų perėjimui per geležinkelį į šiaurinę Šilutės miesto dalį bei miesto kapines.

Žmonės teigia esą įsitikinę, kad Savivaldybė, geranoriškai bendradarbiaudama su „Lietuvos geležinkeliais“, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis žinybomis, ras lėšų, reikalingų šiam tiltui pargabenti į Šilutę.

Taip pat prašoma inicijuoti dialogą su „Lietuvos geležinkeliais“ dėl keleivinių traukinių maršrutų per Šilutę atnaujinimo, nes to pageidauja ne tik Šilutės gyventojai, bet ir į mūsų rajoną atvykstantys turistai.

Įmonės savininkas Albinas Knapkis savo ruožtu ėmėsi iniciatyvos susodinti prie vieno stalo Šilutės r. savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovus. Jau sutarta dėl šios bendrovės Geležinkelio infrastruktūros direkcijos vadovo Albino Ragauskio ir Komercijos departamento direktoriaus pavaduotojo Rimanto Jogėlos vizito į Šilutę gruodžio 17 d. Vizito data ir laikas, anot A. Knapkio, suderinti su Šilutės r. savivaldybės administracija.

„Šilutės ETA Žinių“ šaltinių teigimu, miestelėnų iniciatyvą grąžinti pėsčiųjų tiltą į Šilutės geležinkelio stotį palaiko dalis Savivaldybės tarybos narių.

Susiję str.: „Oficialiosios Šilutės atmesto istorinio tilto nori miesto gyventojai“

9 skaitytojų komentarai
Dar optimistas 2012 gruodžio 6d., 16:0988.119.253.65
Ir man reikia tilto.
Ir ne tam, kad nušokčiau po pravažiuojančiu traukiniu, ar numesčiau po juo kaimyną.
Tai mūsų paveldas, mūsų istorija, mūsų krašto veido detalė (nors ir aprūdijusi) …
Tiesiog puiku, kad krutam. Šaunu, kad Šilutė ne be puikių žmonių

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 6

Atsakyti

Įdomu 2012 gruodžio 6d., 17:1488.118.191.58
Kiek miestelėnų lips laptais kad pereitų geležinkelį? Nebent geležinkelis bus atitvertas aklina tvora. Kas, kas, bet į kapus vaikšantys pensininkai tikrai bus dėkingi. Minės jus geru žodžiu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 6

Atsakyti

zose 2012 gruodžio 6d., 19:045.20.104.80
pastatysim salia tilto policijos posta ir pabando nelipti tuo tiltu koks pensininkas is kart i dabokle ir viesu darbu:)
Lietuviai pasimokykim is senuju vietos gyventoju praktiskumo,ar mums tai neduota?Silutes vaikai traukini greit is paveiksliuku pazins,o mes tiltus statysim….

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 9

Atsakyti

Dar optimistas 2012 gruodžio 7d., 10:1888.119.253.65
Tuo pačiu ir “pensininkų problemą” išspręstume ir “Sodra” lengviau atsipūs. ..
O aptvert geležinkelį darbo biržos rankomis tiesiog būtina…
Jei reikia dar ir nudažyti galima.

Gal ir per daug juodas humoras, bet visai be pykčio.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

vytas 2012 gruodžio 6d., 21:595.20.106.51

Į dūdą…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

senelis 2012 gruodžio 7d., 22:0478.61.240.126
Anais laikais tiltas buvo reikalingas keleiviams, važiuojantiems siauruoju geležinkeliu Šilutė – Kulėšai, saugiai pereiti per gelezinkelį Klaipėda- Tilžė, nes siauruko stotis buvo už maždaug 200m., buvusios anglinės (dabar metalo supirktuves) teritorijoje.
Dabar tiltas būtų kaip muziejinis eksponatas, nes vaikščioti per jį nėra kur.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

an8kas 2012 gruodžio 8d., 10:3878.61.222.117
Tamsta nusifotografuoti prie to tilto galėsi, o anūkai nuotrauką į fb įdės. O kai proanūkų sulausi, vakarais galėsi Heydekrugo istoriją pasakoti, kur buvo siauruko geležinkelio stotelės (nepamiršk prie “partkomo” dar viena buvo), apie Princo Joachimo viešnagę, apie tai, kur “Germanijos” viešbutis stovėjo, kokiais dujiniais žibintais buvo apšviestos gatvės. Ir į muziejų patartina retkarčiais apsilankyti, nors ten, deja, nebūna akcijinio išpardavimo.
Žinia: pirmadienį į Šilutę atvyksta LR Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas! Deja, ne traukiniu…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

zose 2012 gruodžio 8d., 16:185.20.104.80

seneli gal pameni ar tas siaurukas neėjo toliau nei iki Kulėšų,P.Jakštas kažka rašė,kad mediena buvo juo gabenama net iš Balčių?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

senelis 2012 gruodžio 8d., 19:0778.61.240.126
Kulėšai buvo galine siauruko stotelė, čia buvo pakraunama mediena, iš Lietuvos atvežta arkliais. Taip pat iš Lietuvos valstiečių supirkti gyvuliai per Šilutės geležinkelį, arba prieplauką, iki kurios buvo davestas siaurukas, gabenami į Vokietiją.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Rašyti komentarą