Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Į Šilutės uostą įsisuko vandalai

Publikuota: 2012 kovo 27 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

„Širdį skauda matant, kaip niokojamas miesto turtas. Turime Šilutėje vienintelę gražiai sutvarkytą teritoriją, tai ir tą kažkam prireikė suniokoti,“- neslėpė apmaudo Šilutės mažųjų laivų uostą administruojančios bendrovės direktorius Rimgaudas Višinskas, rodydamas į uosto automobilių stovėjimo aikštelėje aplaužytą medį ir iš žemės ištraukytas šiukšliadėžes.

Tiesa, nuostolių pridaryta ne itin daug: iš žemės ištrauktos trys šiukšliadėžės, iš kurių vieną paslaptingieji smarkuoliai pasistengė sudaužyti į šipulius, aplaužytas vienas medelis. Tačiau jau pats vandalizmo faktas bendrovės vadovą verčia sunerimti.

 R. Višinskas neatsisako minties visai uždrausti miestelėnų pasivažinėjimus po uosto teritoriją. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

R. Višinskas neatsisako minties apriboti miestelėnams galimybes patekti į uosto teritoriją. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

„Tai pirmas atvejis per trejus metus, kai šitaip suniokojamas uosto turtas. Bet tik pamėgink užrakinti vartus, iš karto pasipils skundai, kad Višinskas draudžia naudotis miesto viešąja erdve. Nepaisant to, greičiausiai taip ir padarysime. Po to kas nori tegul bylinėjasi. O kaip kitaip man apsaugoti visuomenės turtą nuo vandalų? – retoriškai klausė R. Višinskas. – Juolab kad pagal koncesijos sutartį man tai nė nepriklauso. Mano rūpestis yra teikti laivų švartavimo, iškėlimo į krantą ir saugojimo paslaugas, o automobilių aikštelės priežiūra, mano supratimu, tai jau miesto seniūnijos reikalas“.

Kiek atvėsęs, R. Višinskas sakė dar kartą gerai išnagrinėsiąs koncesijos sutartį ir eisiąs pasitarti su savivaldybės vadovais. Tačiau patikino, kad atsisakyti minties uždaryti uosto vartus miesto bendruomenei jis nesiruošia. Bent kol kas.

Iš pagrindų atnaujintas Šilutės mažųjų laivų uostas oficialiai buvo atidarytas 2009 metų vasarą per miesto šventę. Jo rekonstrukcija ES fondams ir nacionaliniam biudžetui atsiėjo beveik 13 mln. litų.

Pagrindiniai uosto vartai būna atidaryti kiekvieną darbo dieną. Iki navigacijos vidaus vandens keliais pradžios uosto teritorija mažiau saugoma.

7 skaitytojų komentarai
Pranas 2012 kovo 27d., 18:3578.61.116.40
statykite stebejimo kameras

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 0

Atsakyti

šilutiškė 2012 kovo 27d., 19:0788.216.82.93
Uostas mūsų visų, tad ir saugoti turime visi.Dėl kelių banditėlių turime jausti nepatogumus visi. Išeitis – kameros. Lengviausia išeitis -rakinti. Dviračių taką gal irgi rakinkime, nes ten taip pat nuostolių patiriama?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 1

Atsakyti

Darius 2012 kovo 27d., 21:2884.32.215.93
Bus kaip sovietmetį Klaipėdoje prie užrakintų marių, kai uosto zoną ir miestą atskyrė dvimetrinė tvora. Saulė Vakaruose vėl nusileis už geležinės uždangos … :D

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

Šilutiskis 2012 kovo 27d., 23:1478.61.227.84
O tai ka kameros veikia, ar už 13 mln, tik muliažai išėjo? Ir kas ten per ženklas atsiradęs, kad parkingas mokamas? Čia gi čia viešoji miesto erdvė sutvarkyta už ES lėšas plius savivaldybės lėšas. Bet matomai koncesininkui neužtenka to, kad po n – metų uostas atitenka jo nuosavybėm, dar reikia ir išgyventi iki to laiko, kai uostelis ateis privačion nuosavybėn

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Kitas 2012 kovo 28d., 07:19195.182.76.59
Dariau, aš manau, kad sovietmečio ne labai gali prisiminti, nes esi per jaunas. Sovietmečiu būtų tie vandalai jau ant kietų gultų gulėję.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

tarp kita ko 2012 kovo 28d., 16:2184.32.215.93

na, jei per Brežnevo laidotuves nereikėjo eiti į mokyklą, tai gal vis dėlto gerai prisimenu tą sovietmetį. Be to, manau, nereikėtų perdaug sureikšminti tarybinės teisėsaugos organų veiksmingumo anuomet. Oi, ko ten nebuvo …. :D

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

saulė 2012 kovo 28d., 09:5685.206.6.206
Ponai verslininkai , gal greitu laiku tik su bilietais galėsime lankyti uoste?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą