Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos tarnybos rengiasi potvyniui

Publikuota: 2012 vasario 29 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Trečiadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) įvyko pasitarimas dėl pasirengimo galimam pavasariniam potvyniui šalyje. Lietuvos kariuomenės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Policijos departamento, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro ir departamento atstovai aptarė pasirengimo ir veiksmų derinimo galimybes pavasarinio potvynio metu.

Susitikimo metu pareigūnai kalbėjo apie pagalbos gyventojams teikimą pasitelkiant karinę techniką, policijos pajėgas bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos turimus sraigtasparnius, jų dislokavimo vietas. Taip pat buvo aptarta, kaip bus užtikrinta greitoji medicinos pagalba gyventojams, esantiems potvynio zonoje.

Kaip ir kiekvienais metais šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pasirengę padėti žmonėms, kurių gyvenamuosius namus, sodybas apsems vanduo.

Kilus potvyniui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas į Nemuno žemupį siųs departamento ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Mobiliąją pajėgų koordinavimo grupę, kuri valdys civilinės saugos sistemos pajėgas ir koordinuos jų veiksmus potvynio zonoje. Be to, siekdami iš anksto prognozuoti ir įvertinti galimo potvynio grėsmę, pareigūnai rengia potvynio zonos Nemuno žemupyje kompiuterinius ir topografinius žemėlapius.

Potvynio zonoje esančios Klaipėdos ir Tauragės priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose yra sudarytos mobilios ugniagesių gelbėtojų grupės, kurios budi visą parą ir gali išvykti padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams. Į pagalbą Šilutės rajone potvynio apsemtų sodybų gyventojams bus skiriama ratinė amfibija ,,BAZAS“. Šilutės ir Pagėgių gelbėtojai į nelaimės vietą vyks specialiai parengtais gelbėjimo automobiliais, motoriniais laivais, gelbėjimo kateriais bei gaisriniais gelbėjimo automobiliais. Taip pat ugniagesiai gelbėtojai yra pasirengę padėti Kauno, Panevėžio, Prienų ir kitų savivaldybių gyventojams, per kurių teritorijas teka didžiosios šalies upės ir yra pavojus kilti potvyniui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su Kaliningrado srities Vyriausiąja civilinės gynybos ir ekstremalių situacijų valdyba derina bendrus veiksmus dėl pasirengimo ir veiksmų pavasarinio potvynio Nemuno upės baseine. Tarp abiejų šalių numatytas keitimasis informacija ir pagalbos teikimo tvarka.

Pavasario potvyniui ruošiasi ir Lietuvos kariai. Pagal Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento susitarimą, gavę departamento prašymą, į potvynio apsemtą regioną išvyks 30 nuolatinės parengties Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių. Be to, Lietuvos kariuomenė gelbėjimo darbams potvynio zonoje skyrė dvi plaukiojančias vikšrines amfibijas, o potvynio semiamas teritorijas žvalgys sraigtasparnis MI – 8.

Jei bus poreikis, potvynio zoną žvalgys ir vykdys žmonių paieškos darbus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Be to, jie gelbės žmones nuo ledo lyčių, ieškos skenduolių, likviduos kitus incidentus vandenyje.

Ugniagesiams gelbėtojams talkins ir Policijos departamento pareigūnai. Jie pasirengę atlikti žvalgybą apsemtose teritorijose, rinkti informaciją apie užlietas sodybas, kelius, pasienio kontrolės punktuose perspėti asmenis apie veiksmus, staiga pakilus vandens lygiui.

Šiais metais Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba potvynio pradžią prognozuoja kovo mėnesio 10–15 dienomis. Pagal esamas vandens atsargas sniege potvynis turėtų būti mažesnis už vidutinį, bet kadangi ledas storas, vandens lygį gali padidinti ledų sangrūdos, ypač Nemuno žemupyje ir Neryje žemiau Jonavos. Pajūrio upėse vandens lygis artimiausiomis dienomis pakils, bet vėliau prognozuojamas atšalimas. Laukiama, kad vandens atsargų sniege dar padidės, be to, potvynio dydžiui įtakos turės ir orai. Potvynio dydžio prognozė bus koreguojama pagal naujus stebėjimų duomenis ir meteorologines sąlygas.

PAGD inf.

Rašyti komentarą