Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės socialinius darbuotojus puola parazitai

Publikuota: 2012 vasario 20 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

Alvidas Šimelionis. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Alvidas Šimelionis. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai leidus mokėti pašalpas ką tik darbo biržoje užsiregistravusiems asmenims, Šilutės rajono savivaldybę užplūdo ne tik tūkstančiai naujų valstybės išlaikytinių, bet ir jų atsinešti kraujasiurbiai gyviai.

Padėjo tik nuodai

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje jau kuris laikas vyksta tikras karas.

Jį skyriaus darbuotojai paskelbė ne pas juos nuolat būriais traukiantiems pretendentams į valstybės mokamas pašalpas, o dalies jų su savimi atsineštiems gyviams.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, konkrečiai – blusoms.

„Prieš kiek laiko mūsų skyriuje dirbančios moterys pradėjo skųstis, kad į namus grįžta sukandžiotos blusų. Teko kreiptis į kolegas iš Ūkio skyriaus ir paprašyti duoti nuodų šiems gyviams naikinti. Ir, atrodo, kad jau su jais susitvarkėme.

Nuodijome patys ir prašėme, kad kabinetus valančios valytojos taip pat mums padėtų. Dabar penktadieniais po darbo valandų viską dezinfekuojame. Ne tik grindis, bet ir stalus“, – pasakojo „Respublikai“ A.Šimelionis.

Prieš savaitgalį skyriaus patalpos išpurškiamos dichlofosu, tikintis, kad jis sunaikins kraujasiurbius parazitus ir pirmadienį į darbą susirinkusiems darbuotojams nebeteks nuolat kasytis sukandžiotų kūno vietų.

Padaugėjo išlaikytinių

Socialinės paramos skyriaus vedėjo A.Šimelionio teigimu, tokia padėtis susiklostė nuo pačių pirmųjų šių metų dienų, kai įsigaliojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinta naujoji tvarka.

Pastaroji leidžia išmokėti valstybės skiriamas socialines pašalpas asmenims tą pačią dieną, kai tik jie užsiregistruoja darbo biržoje.

„Nors sakoma, kad norėjo kaip geriau, o išėjo kaip visada, šiuo atveju išėjo net dar blogiau. Tikėtasi, kad, pradėjus galioti šiai tvarkai, pašalpų gavėjų sumažės. Bet atsitiko priešingai – jų padaugėjo, ir labai smarkiai. Šilutės rajone per vieną mėnesį atsirado dar per 1000 tokių asmenų“, – tvirtino A.Šimelionis.

Iki šių metų pradžios daugybė potencialių pašalpų gavėjų atkrisdavo dėl kantrybės stokos tvarkant visus būtinus dokumentus ir formalumus. Sužinoję, kad pašalpą gaus tik tada, kai pusmetį išbus registruoti darbo biržoje, žmonės į ją spjaudavo ir daugiau nebepasirodydavo.

„O dabar jiems labai patogu. Tik užsiregistravai darbo biržoje ir tą pačią dieną gali eiti į mūsų skyrių arba savo seniūniją registruotis pašalpos gavėju. Pirmoji pašalpa išmokama po mėnesio. Jei taip lengva juos gauti, tai kodėl žmonės šių pinigų turėtų atsisakyti“, – retoriškai klausė A.Šimelionis.

Pagausėjus pašalpų gavėjų, savivaldybėje dirbantiems specialistams dažniau tenka susidurti ir su agresyviais, neblaiviais bei nevalyvais asmenimis.

Kitos išeities nėra

Anksčiau su nuolatine rizika susidurdavo tik socialinės rizikos sąrašuose esančias šeimas lankantys socialiniai ir Vaiko teisių apsaugos tarnybų darbuotojai.

Siekiant juos nors kiek apsaugoti, pernai nupirkti dujiniai balionėliai. Juos jau teko panaudoti prieš girtus ar nuo narkotinių medžiagų apsvaigusius agresyvius asmenis.

O nuo šių metų pirmųjų dienų vis dažniau pavojai kyla ir sėdintiems savivaldybių administracijų Socialinės paramos skyriaus kabinetuose.

„Nors Šilutės rajono savivaldybėje ir yra įgyvendintas vieno langelio principas, mums jo taikyti neįmanoma dėl didelio kiekio klientų. Jei neleistumėme žmonėms eiti į kabinetus, jie sudarytų labai dideles eiles ir būtų dar blogiau“, – kalbėjo A.Šimelionis.

Anot skyriaus vedėjo, net ir esant šiems nepatogumams, norima, kad žmogui būtų padedama iš karto, o nereikėtų dėl kokio nors trūkstamo dokumento dar kartą grįžti į savivaldybę.

“Vakarų ekspresas”

5 skaitytojų komentarai
Fix 2012 vasario 20d., 13:3878.61.3.232
Taigi, taigi, parazitus puola parazitai. Gelbėkit išsirinkusiuosius! Skydai nuo masių antplūdžio nebepadeda! Lendama net per langelį…Vaje… išės, užgrauš, o jei dar aputės! SOS! COLLAPSE! Kam mokesčius bereiks atiduoti? Siūlyčiau meriją aptverti raudona juosta, kaip pavojingą užkrato zoną; nieks nebekvaršintų tautai tarnaujančių tarnystės. Jei tai nepadės – paduot tą blusą į teismą, kaip Vasiljeva ir ragina šio tinklapio „vedamąjame“! O gal Šimelionis kartu su Posingiu ir merijos hebryte ne putrą verda ir dalina keliems elgetoms, o kaip Jėzus Kristus, juos pastoviai, o ne tik kartą per metus (kaip su ta putra) apiplauna. Kartas negelbsti nei nuo alkio, nei nuo purvo. Neišsipurvinkit labiau patys,nei išsipurvinot…Neatsiplausit…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 8

Atsakyti

pilietis 2012 vasario 20d., 13:4778.61.237.169
Simelioniui reikejo kraustytis i metrikacijos skyriu. ten blusu nera ir vedeja simpatiska.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

anonimas 2012 vasario 20d., 13:5182.135.221.180
Valdininkams. Susiraskit viena karta normalu darba.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Šilutiškis 2012 vasario 20d., 21:3988.216.83.151
Man įdomu, kas ponui Šimelioniui leidžia žmones, netekusius darbo, vadinti išlaikytiniais. Ar jis galvoja, kad šie žmonės iš gero gyvenimo eina prašyti pašalpų? Pati valdžia juos tokius padarė. Manau, kad daugelis žmonių norėtų dirbti ir užsidirbti. Gal ponas galvoja, kad žmonės gali būti sotūs šventa dvasia. Kaip vienas iš socialdemokratų partijos atstovų geriau pasidomėtų, kiek per metus žmonių netenka darbo, kiek darbo vietų per pastaruosius metus yra sukurta? Kiek jaunų žmonių, baigusių mokslus neturi darbo.
Aišku gaila žmonių, kurie dirba šiame skyriuje ir turi kentėti nuo nevalyvų klientų atneštų blusų antplūdžio, tai yra labai didelė problema, reikėtų kviestis specialias tarnybas ir į šią problemą žiūrėti labai rimtai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

pagėgiskė 2012 vasario 25d., 16:0078.61.121.213

šaunuoliai šilutiškiai, kad nebijo viešinti ir imasi priemonių su šia bėda. Siūlyčiau ir visiems pagėgiškiams, kas parsineša šių parazitų į savo namus, purkšti bent mėn namus kiekvieną penktadienį, nes jų paplitimas yra gausus. O soc. darbuotojos galėtų labiau apšviesti savo lankomus žmonės ir padėtų jiems. Nepabijokime pripažinti šios problemos ir imkimės darbo,kad ji dingtų. Taip pat reikia susitvarkyti ir savo naminius gyvūnus,nupirkti dirželius nuo blusų, sugyrdyti vaistų nuo kirminų, jie taip pat kenčia nuo šių parazitų.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą