Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Antikorupcija Šilutėje: kova yra kova, bet pietūs – tiksliai pagal grafiką…

Publikuota: 2011 lapkričio 24 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

L. Barišauskas (dešinėje) rado bendrą kalbą su Juridinio skyriaus vedėju A. Bielskiu. (Oresto Lidžiaus nuotr.)L. Barišauskas (dešinėje) rado bendrą kalbą su Juridinio skyriaus vedėju A. Bielskiu. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Korupcijos prevencijos pradžiamokslis kai kuriems Šilutės r. savivaldybės administracijos skyrių vadovams – vis dar sunkiai įkandamas riešutėlis.

Tai visu gražumu atsiskleidė per antikorupcinio švietimo seminarą Šilutės valdininkams šį ketvirtadienį, kurį vedė Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas.

Šilutės valdininkėliai „suklupo“ ties elementaria nuostata, – kad teisės aktą – rajono tarybos sprendimo projektą, administracijos direktoriaus įsakymą ir kita – rengiančiam valstybės tarnautojui nederėtų pačiam imtis ir vienos iš pagrindinių korupcijos prevencijos priemonių – atlikti paties parengto dokumento antikorupcinį vertinimą.

„Specialistas niekada neparašys, kad kažkas negerai, kai jam liepia skyriaus vedėjas, nes tokiu atveju rizikuotų būti nubaustas, – viešą paslaptį atskleidė L. Barišauskas. – Todėl tas pats valstybės tarnautojas negali pats rengti teisės akto ir atlikti jo antikorupcinio vertinimo. Aš apie tai kalbu jau dvejus metus, bet – nežinau, kodėl, – niekas nesikeičia“.

L. Barišausko teigimu, apie tai, kad Šilutės r. savivaldybei reikia keisti teisės aktų antikorupcinio vertinimo tvarką, jis prieš 2 metus rašė pačiam rajono merui Virgilijui Pozingiui, tačiau į jo raštą nebuvo niekaip sureaguota.

Užtat kaip į SST pareigūno kalbą buvo sureaguota ketvirtadienio seminare! – ar tai dėl didelio kai kurių valdininkų pasipūtimo, ar dėl visiško aptariamo reikalo nesupratimo, posėdžių salė suūžė, kad esą savivaldybei tai naujiena.

Iš kairės: I. Vasiljevienė, J. Jaunius, J. Bandzienė ir A. Bielskis, regis, suprato, ko iš savivaldybės nori STT. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Iš kairės: I. Vasiljevienė, J. Jaunius, J. Bandzienė ir A. Bielskis, regis, suprato, ko iš savivaldybės nori STT. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Dar daugiau L. Barišauskas įpūtė ugnį, priminęs, kad, vadovaujantis pačios Šilutės r. savivaldybės tarybos priimtais teisės aktais, teisės aktų rengėjais su visa jiems tenkančia atsakomybe gali būti tik savivaldybės institucijos – rajono taryba ir administracijos direkotriaus institucija, – bet jokiu būdu ne savo viršininkų valią vykdantys specialistai. Todėl savivaldybė turėtų peržiūrėti ir pakeisti šią veiklos sritį reglamentuojančius teisės aktus.

Ypač karštai į L. Barišausko pastabas sureagavo Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausioji specialistė Daiva Thumat. Ji visiems girdint pareiškė, kad visa tai – nesąmonė ir niekam nereikalingas darbas.

Reaguodamas į tokį valdininkės išsišokimą, STT pareigūnas jai ir kitiems seminaro dalyviams priminė, kad valstybės tarnyboje niekas nieko jėga nelaiko.

„Valstybės tarnyba nėra privaloma. Bet įstatymus reikia vykdyti. Jeigu jums tai per sunku, tai eikite dirbti kitur,“ – ramiai paaiškino L. Barišauskas.

STT pareigūnas turėjo daugiau pastabų Šilutės r. savivaldybės administracijai, tačiau ne visi skyrių vadovai jas beišgirdo, – mat laikrodžiui išmušus vidurdienį, dalis seminaro dalyvių pakilo iš savo vietų ir išėjo pietauti…

L. Barišausko teigimu, Šilutės r. savivaldybė su savo veiklos trūkumais korupcijos prevencijos srityje beveik niekuo neišsiskiria iš kitų Lietuvos savivaldybių. Tačiau, anot STT pareigūno, tai neturi būti priežastimi nieko nedaryti, siekiant dar labiau būtų sumažinti savivaldybėje prielaidų korupciniams ryšiams atsirasti.

Iš vėlesnio valdininkų pokalbio buvo galima suprasti, kad bent jau rajono tarybos sekretorius Jonas Jaunius, administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas ir kai kurie kiti savivaldybės tarnautojai vis dėlto pritaria SST pareigūno pasiūlymui pakeisti reikalingus teisės aktų rengimą ir jų antikorupcinį vertinimą reglamentuojančius Tarybos sprendimus ir juos vykdyti. Tačiau, ar tai bus padaryta, parodys laikas.

Beje, šių metų „Lietuvos korupcijos žemėlapyje“ savivaldybės minimos tarp labiausiai korumpuotų valstybinių institucijų.

3 skaitytojų komentarai
pilietis 2011 lapkričio 24d., 23:1278.61.237.169
Ot lektorius malačius tiesiai šviesiai drebė arogantiškai savivaldybės valdžiai, …jei nemokat dirbti pagal įstatymus, tai pasiieškokit kito darbo. Gal pagaliau valdžia supras , kad savivaldybėje nors ji ir turi valdžią, bet kad ir kaip nenori , bet turi paklusti ir laikytis įstatymų , kitaip ateis stt ir patvarkys. Bet labiausiai juokas paėmė iš moteriškės atsakingos už antikorupciją tiesiog, matosi, kad moteriškė pasimetusi ir nieko apie korupciją nenuraukia, nors jau keli metai atsakinga už šią sritį. Tai gal jai surengti neeilinį vertinimą , ar ji tinkama eiti savo pareigas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 0

Atsakyti

Joo 2011 lapkričio 25d., 09:4778.59.63.123
Tai savivaldybei kaip tik tokios ir reikia kuri nenutuokia(ir nenori nutuokti) apie korupciją. Kas algą jai moka? Jei jis tinkamai atliks savo pareigas nebeliks to kas jai mokės atlyginimą. Ar pats pileti norėtum dirbti veltui keletą metų? Korupcija dabar yra įprastas dalykas kaip jum pilieti oras ir vanduo. Jei korupcijos nebūtų, savivaldybėje būtų daug laisvų vietų ,tuomet ir tu pileti galėtum ten dirbti be jokių konkursų.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

antanelis 2011 lapkričio 25d., 14:1582.135.210.42
Hmm tai dabar aisku uz ka valdininaki gauna ir priedus ir 1- as klases. Savaime suprantama , kad ne uz grazias akis. Pikciausia, kad politikai ateje i valdzia su sivivaldybe elgiasi kaip su savo UAB, o su darbuotojais kaip – su vergais, tai tik parodo kokie menkystos sedi valdzioje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą