Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės piranijos „užkabino“ ir Klaipėdos mokslininkus

Publikuota: 2011 liepos 29 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Dr. A. Švagždys: 'Abejoju,  kad Šilutės tvenkinio piranijos galėtų kam nors kelti grėsmę'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Dr. A. Švagždys: 'Abejoju, kad Šilutės tvenkinio piranijos galėtų kam nors kelti grėsmę'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Klaipėdos universiteto (toliau – KU) mokslininkai tirs, ar daug piranijų yra Šilutės miesto H. Šojaus parko tvenkinyje, prie kultūros ir pramogų centro.

KU Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto prodekano, Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos pirmininko dr. Antano Kontauto žvilgsnis nukrypo į Šilutės parko tvenkinį po praeitą penktadienį, liepos 22 d., plačiai Lietuvos spaudoje nuskambėjusio pranešimo, kad šiame vandens telkinyje tądien buvo sužvejota maždaug 300 gramų svorio Pietų Amerikos upių aštriadantė piranija.

Anot A. Kontauto, piranijos nemėgsta šalto vandens, todėl vargiai galėtų tame tvenkinyje peržiemoti. Todėl ir jis neabejoja, kad ši aštriadantė buvo auginama akvariume, kol žmonėms atsibodo jos draugija…

Nepatvirtintais duomenimis, tokią pat egzotišką žuvį Šilutės parko tvenkinyje vietiniai žvejybos mėgėjai buvo sugavę ir praeitų metų vasarą. O šią savaitę būta naujų pranešimų apie čia pastebėtas dar dvi plaukiojančias piranijas.

Dr. A. Kontautas (kairėje) su mokslininkų grupe rugpjūtį žada atvykti į Šilutę tirti, kokių piranijų prileista į miesto parko tvenkinį. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Dr. A. Kontautas (kairėje) su mokslininkų grupe rugpjūtį žada atvykti į Šilutę tirti, kokių piranijų prileista į miesto parko tvenkinį. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Rusniškis ichtiologijos daktaras Arvydas Švagždys abejoja, kad Šilutės tvenkinio piranijos galėtų kam nors kelti grėsmę.

Anot jo, dauguma pasaulyje žinomų piranijų rūšių yra žolėdės žuvys ir tik maža dalis yra plėšrios. „Jeigu kas nors ten būtų prileidęs plėšriųjų piranijų, – dėl to aš labai abejoju, – tai jos puldinėtų antis, kurių gausu parko tvenkinyje. Tačiau, kiek man žinoma, tokio atvejo dar nebuvo pastebėta, – telefonu sakė dr. A. Švagždys. – Todėl panikos dėl tvenkinyje pastebėtų kelių piranijų tikrai nereikėtų kelti“.

Siekdami išsiaiškinti tikrąją padėtį, KU mokslininkai ruošiasi atvykti į Šilutę tirti, kiek iš tikrųjų egzotiškųjų aštriadančių yra centrinio miesto parko tvenkinyje.

„Mes jau kreipėmės į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl leidimo tyrinėti tą tvenkinį, – telefonu informavo dr. A. Kontautas. – Šilutėje turėtume pasirodyti pirmą arba antrą rugpjūčio savaitę“.

Šilutės H. Šojaus parko tvenkiniuose veisiasi karosai ir lynai, vasarą juose mėgsta maudytis miesto vaikai. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

3 skaitytojų komentarai
Rusne 2011 liepos 31d., 21:1478.61.68.164

Tau Arvydai Švagždy geriau visai patyleti. Tau geriau fotografuoti gamta, bet supratima apie gamta tai jokios neturi.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 2

Atsakyti

moteris 2011 rugpjūčio 7d., 15:2378.61.6.166

Rusnei
Bet užtat gražus vyras…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Nudistas 2011 rugpjūčio 1d., 19:2195.169.42.16

Vajėėė…., eidamas naktį maudytis trumpikes apsivilksiu.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą