Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: privalomai testuotis turės vežėjai, pramogų, maitinimo srities darbuotojai

Publikuota: 2021 liepos 14 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos, Sveikata

sam.lrv.lt nuotr.sam.lrv.lt nuotr.

Vyriausybė trečiadienį papildė sąrašą sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19: į jį įrašyti krovinių ir keleivių vežėjai, pramogų, maitinimo įstaigų ir kitų sričių darbuotojai, kariai. Vyriausybės sprendimu, šie pakeitimai įsigalios nuo liepos 26 dienos.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Į sąrašą dėl privalomo testavimo įtrauktos krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai. Taip pat privalomai testuotis turėtų žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.

Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Privalomo testavimo nereikia, jei darbuotojas yra pilnai pasiskiepijęs arba persirgęs koronavirusu, pažymėjo sveikatos apsaugos ministras. Taip pat dėl delta atmainos plitimo nuo 72 iki 24 valandų sutrumpintas terminas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais, kai jie gali atvykti į Lietuvą be COVID-19 tyrimo. Kartu įrašyta, jog testo nebūtų reikalaujama, jei asmuo Lietuvos teritorijoje ilgiau užtruktų dėl objektyvių aplinkybių.

Taip pat nutarime patikslinta pati testavimo tvarka: jei testavimo terminas sueis darbuotojui būnant užsienyje, jis turės testą atlikti grįžęs į Lietuvą ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo. Darbuotojai, kurie dirba nereguliariai, testą turės pasidaryti ne mažiau kaip 48 valandos iki planuojamos darbinės veiklos. Pakeitimus inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad pakeitimai atliekami siekiant greičiau išaiškinti naujus delta atmainos atvejus.

Daugiau – https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sam-siulo-kad-privalomai-testuotis-turetu-vezejai-maitinimo-istaigu-pramogu-darbuotojai-56-1535086

Rašyti komentarą