Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: pianistė K. Budvytytė-Mejerė: „Neįsivaizduoju savęs niekur kitur – tik Klaipėdoje“

Publikuota: 2019 kovo 28 Kategorija: Gyvenimas, Kultūra, Žmonės

Asmeninio archyvo nuotr.Asmeninio archyvo nuotr.

Kristina jau nuo pat mažų dienų nesiskiria su muzika. Pradėjusi mokytis groti fortepijonu dar vaikystėje, nebūtų pagalvojusi, kad taps žinoma ir garsia pianiste, koncertuojančia ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. O Klaipėda šiame muzikiniame kelyje suvaidino išties reikšmingą vaidmenį. Šiandien Kristina ne tik koncertuoja, džiugina savo kūrybiškumu, bet ir pati dirba dėstytoja šiame nuostabiame mieste.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kaip ji pasakoja, jos muzikos kelias prasidėjo dar vaikystėje. „Kadangi gimiau Šilutėje, tai muzikos mokyklą baigiau ten, tačiau jau sulaukusi 15 metų išvažiavau į Klaipėdą. Įstojau į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją – taip ir likau šiame mieste“, – prisimena ji.

Muzika, lydinti visame pasaulyje

Vėliau, jau baigus konservatoriją, Kristina tęsė studijas Klaipėdos universitete, kur gavo bakalauro ir magistro laipsnius.

„Manau, kad vaikystėje pasirinkau skambinti fortepijonu neatsitiktinai. Fortepijonas – išskirtinis instrumentas, turintis labai daug galimybių. Šių galimybių naudojimas mane pakerėjo. Ir muzika tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Tiesa, po visų studijų dar buvau trumpam pabėgusi studijuoti į Rygos Muzikos akademiją, bet grįžau atgal. Visus studijų metus labai daug dalyvavau ir laimėjau tarptautinių konkursų, koncertavau daugelyje koncertų salių Lietuvoje, Europoje ir JAV, Suomijoje, Švedijoje, Italijoje, Latvijoje, Austrijoje, Madeiros saloje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Keletą kartų esu apdovanota LR prezidentės Dalios Grybauskaitės už Lietuvos vardo garsinimą. Šiuo metu esu atsidavusi kamerinei muzikai. Groju ir fortepijoniniam duete, ir duetuose su smuiku, su trombonu, violončele“, – pasakoja K.Budvytytė Mejerė.

„Klaipėda yra mano bohema“

„Šiuo metu Klaipėdoje jau gyvenu ilgiau nei savo gimtame mieste. Jis yra mano bohema. Neįsivaizduoju, koks būtų susiklostęs mano kūrybinis kelias, jei nebūčiau tokia jauna išvažiavusi studijuoti į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Tiesa, dabar jau ir pati ten dirbu dėstytoja. Prisidedu prie jauno žmogaus muzikinio kelio. Kadangi dalis mano kūrybinio darbo dabar yra pedagoginis, tad taip, Klaipėda man yra ypatingas miestas.

Aš galiu prisidėti prie kiekvieno jauno žmogaus ir nukreipti jį teisingu keliu. Klaipėdoje gausu muzikinių projektų, koncertų, spektaklių ir daug visokių kūrybinių erdvių. Manau, kad daugelio sričių menininkams – tai puiki vieta tobulėti ir augti. Tiesa, muzikantai, kaip visada, truputėli nuskriausti. Mums reikia daugiau instrumentų, daugiau pasiūlymų ir erdvių koncertuoti. Na, pavyzdžiui, kartais gali turėti galimybę koncertuoti, bet toje vietoje yra labai prastos kokybės instrumentas.

Žinoma, Klaipėdos koncertų salė, LMTA Klaipėdos fakultetų koncertų salė turi puikius fortepijonus, bet juk norisi kaitos. Visgi, aš matau, kaip miestas auga ir tobulėja, keičiasi, ieško naujų būdų ir galimybių padėti užaugti naujiems ir jauniems muzikiniams talentams“, – sako pianistė.

Miestas, kuriame visko užtenka

Kristina, paklausta, ar Klaipėdoje pakanka kūrybos, meno ir erdvės saviraiškai, pritaria, kad čia visko užtenka: „Čia gausu visko! Ir teatro, ir kino, ir muzikos ir dailės, ir visko daug, ko dar neišvardinau. Šiuo metu su fortepijoniniu duetu ruošiame naują programą – rudenį norėsime ją pristatyti Klaipėdos publikai. Taip pat laukia vasaros sezonas, kuriame bus daug festivaliu aplinkiniuose kaimeliuose ir miesteliuose, į kuriuos suvažiuoja visi miestiečiai ir semiasi atostogų įkvėpimo fortepijono garsuose“, – sako menininkė.

Ji priduria, kad neįsivaizduoja savęs kitur, kitame mieste. „Klaipėda pats geriausias miestas kūrybiškai asmenybei. Jūra turi labai daug įkvėpimo šaltinio. O taip pat ir poilsio. Klaipėda pats geriausias miestas kurti!“, – tikina pianistė.

15min.lt inf.

Rašyti komentarą