Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Teismo smūgis Šilutės valdžiai: daugiafunkcinio sporto komplekso rekonstravimo konkursas turi būti nutrauktas

Publikuota: 2018 gruodžio 13 Kategorija: Aktualijos, Teisėtvarka, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs UAB „Gensera“ ieškinį, pripažino, kad Šilutės miesto daugiafunkcinio sporto komplekso rekonstravimo darbų viešojo pirkimo konkursas turi būti nutrauktas.

Dėl Šilutės rajono savivaldybės 2018 m. rugsėjo 14 d. paskelbto viešojo pirkimo atviro konkurso kilo statybos darbų paslaugas teikiančios įmonės ir savivaldybės ginčas. Ieškovė UAB „Gensera“ prašė perkančiosios organizacijos panaikinti vieną iš ekonominio naudingumo vertinimo kriterijų kaip neatitinkantį pirkimo objekto ir pažeidžiantį viešųjų pirkimų principus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pagal ginčijamą kriterijų „Aplinkos apsaugos priemonių taikymas“ vertinama, kokias konkrečias aplinkosaugines priemones planuoja taikyti tiekėjas vykdydamas pirkimo sutartį. Kaip nurodė ieškovė, šiuo atveju kriterijaus sudėtinės dalys nebuvo aiškiai apibrėžtos, jų aprašymai gali būti vertinami dviprasmiškai, yra neaiškūs, pagal esamą apibrėžimą neįmanoma tinkamai parengti pasiūlymo ir konkurencingai dalyvauti rungiantis dėl pirkimo sutarties sudarymo. Savivaldybė įmonės pretenziją tenkino tik iš dalies, t. y. tikslino tik kriterijaus „Gyvūnijos ir augalijos apsauga“ dalį, kituose kriterijų aprašymuose paliko buvusią vertinimo tvarką. Nesutikusi su atsakymu, ieškovė kreipėsi į apygardos teismą.

Teismo vertinimu, ginčijamas kriterijus nėra pakankamai tikslus ir aiškus, nesudaro galimybės pasiūlymus vertinti objektyvai, o tai turi tiesioginę neigiamą įtaką objektyviam ir skaidriam tiekėjų pasiūlymų įvertinimui. Tokiu būdu pažeidžiamas tiekėjų lygiateisiškumo principas, nes ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijai negarantuoja viešojo pirkimo procedūrų skaidrumo ir objektyvumo. Teismas pripažino, kad viešasis pirkimas dėl neteisėto konkurso ekonominio naudingumo vertinimo kriterijaus turi būti nutrauktas, o neaiškūs pasiūlymų vertinimo kriterijai ribojo konkurenciją. Perkančioji organizacija turės atlyginti ieškovei 788 Eur dydžio bylinėjimosi išlaidas.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

klat.teismas.lt inf.

4 skaitytojų komentarai
Jaunimas 2018 gruodžio 13d., 16:1790.131.37.186
Pasigooglinkit tą gensera visus konkursus skundžia , biografijoje 65 bylos .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 8

Atsakyti

Saulius 2018 gruodžio 14d., 20:0690.131.40.159
Ir gerai, kad skundžia jeigu mato atsitinkamai sudarytas sąlygas… Šilutėje jau įprasta kas laimi visus konkursus… nenuostabu, kad ir sąlygos sudarytos vienam, dviem dalyviams.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 2

Atsakyti

Anal-itikas 2018 gruodžio 15d., 08:2878.62.27.35
Tai liuks kad skundžia, vadinasi įžvelgia galimą korupciją. Visgi teismo priteistą sumą privalėtų atlyginti konkretus kaltas asmuo, panašiai kaip atlygina vairuotojas sustabdytas kelyje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

: 2018 gruodžio 14d., 14:065.20.107.167

*
dar
regis dabar bus,
kai šis konkūras galopu-op
per Šilutę galop bus dora pakinkytas,
o plaukuotos letenos melo šikšnele surakytos,
be abejo, nepalikus jokio galo čiairdabar jos nutraukt
;(;#*
po eglute.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 10

Atsakyti

Rašyti komentarą