Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Komunalinės politikos ypatumai

Publikuota: 2011 kovo 07 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Edvardo Lukošiaus nuotr.Edvardo Lukošiaus nuotr.

Arba kaip vardan Tos (valdžios) partijos lengvai išsižada vienintelio joms likusio išskirtinio bruožo – viešai deklaruojamos savo politinės ideologijos.

Sutartį dėl naujos Šilutės rajono valdančiosios koalicijos sudarymo pasirašiusių penkių partijų – Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Socialdemokratų, partijos Tvarka ir teisingumas bei Naujosios sąjungos (socialliberalai) – skyrių lyderiai šį pirmadienį savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatyti koalicinės sutarties metmenys, kandidatai į rajono valdžios postus atsakė į žurnalistų klausimus.

Politinių postų nemažins

Liberalcentristas Vytautas Laurinaitis pranešė, kad pagal koalicinę sutartį rajono mero pareigos atiteks Liberalų ir centro sąjungai, administracijos direktoriaus – socdemams, dviejų mero pavaduotojų – Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (toliau – konservatoriams) ir “tvarkiečiams”, o administracijos direktoriaus pavaduotojais turėtų tapti “tvarkiečių” ir Naujosios sąjungos atstovai. Tačiau formuojamos koalicijos lyderis nesutiko atskleisti, kokius žmones partijos ketina deleguoti į minėtas savivaldybės politinio pasitikėjimo pareigas.

Neoficialiomis žiniomis, mero pareigos turėtų būti pasiūlytos Vytautui Laurinaičiui, o administracijos direktoriaus pareigas turėtų užimti Alvidas Šimelionis. Mero pavaduotojais turėtų tapti dabartinis administracijos direktorius Šarūnas Laužikas  ir Šilutės “tvarkiečių” lyderis Vaidas Pavilonis.

“Šilutės ETA žinių” šaltiniai taip pat pranešė, kad “tvarkiečiai” į jiems rezervuotą administracijos direktoriaus pavaduotojo postą gali deleguoti šilutiškę verslininkę Daivą Žebelienę arba dabartinę Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Dainorą Butvydienę, o socialliberalai – šilutiškį inžinierių hidrotechniką Kostą Girčių.

Viskas dėl stabilumo?

Koalicinę sutartį pasirašiusios partijos naujos kadencijos Taryboje turėtų 18 mandatų iš 27: liberalcentristai, “tvarkiečiai” ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – po 4, socialdemokratai ir socialliberalai – po 3.

“Kam tokia plati koalicija, kai valdančiajai daugumai suformuoti užtektų ir 4 partijų?” – formuojamos koalicijos partnerių pasiteiravo “Šilutės ETA žinios”.

Š. Laužikas: “Manau, kad 18 tarybos narių užtikrins stabilumą. Kai susideda iš 14 ar 15, (koalicija) yra pakankamai pažeidžiama. Visiems būtų geriau, kad ta koalicija būtų stabilesnę…”

A. Šimelionis: “Ta koalicija gali dar plėstis. Bus kviečiamos visos partijos ar net atskiri tarybos nariai prisidėti”.

“Šilutės ETA žinios”: “Ideologiniu požiūriu esate labai skirtingi – kairieji, dešinieji, centristai. Kaip planuojate suderinti savo programines nuostatas?”

V. Laurinaitis: “Manau, kad mes sudarysime darbo grupę iš partijų atstovų, kuri ir mėgins sudėlioti bendrą programą iš pagrindinių, kertinių partijų programinių nuostatų. Tai nebus lengva. Bet, jeigu jau pavyko sudaryti koaliciją, pavyko suderinti bent pirmąsias pozicijas, tai aš manau, kad suderinsim ir programą”.

A. Šimelionis: “Ideologinės nuostatos – vienas dalykas. Bet pažiūrėkit į rinkimų programas – ten daugelis nuostatų sutampa…”

Š. Laužikas: “Koalicija remiasi savivaldybės strateginiu planu. Puikiai žinom, kad koalicija labai daug ko pakeisti negali. Gerai žinome, kiek savivaldybės turi savivaldos, kiek savivaldybės turi savarankiškų lėšų. Daugiausiai vykdome deleguotas funkcijas, ir kažką stebuklingai pakeisti negalime… Pagrindas – savivaldybės patvirtinta strategija… Mes negalime vykdyti tokios politikos, kokios norėtumėm…”

“Šilutės ETA žinios” - V. Paviloniui: “Praeitą penktadienį rajoninėje spaudoje skaitėme jūsų pasisakymus, kad jūsų partija nelabai linkusi dirbti kartu su konservatoriais. Kodėl jūsų nuomonė taip pasikeitė?”

V. Pavilonis: “Tas pasakymas nebuvo kategoriškas. Šiaip tai centrinės partijos būstinės nuostata yra ta, kad prie dabartinės politinės ir ekonominės padėties Lietuvoje yra prisidėjusi šita partija (Tėvybės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai). Bet savivalda yra savivalda. Apie tokią koaliciją buvo šnekėta ir su prezidentu Rolandu Paksu, jis tam neprieštaravo… Taip pat ir dėl koalicijos stabilumo”.

A. Šimelionis: “Mes labiausiai kairieji… Bet situacija tokia, kad mes galvojam, kad konservatoriai, nors jie ir nesiskelbia, kad yra sveiko proto dešinieji, bet manom, kad galima bendrauti sveikai ir derinti pozicijas, tuo labiau, kad per ilgą dalyvavimą politikoje esame ir išbandę tokius darinius. Ir dar vienas momentas. Socialdemokratų partija matė, kad praeitoj (dabartinėj) koalicijoj vadovai dirbo gerai, tik tiek, kad meras ir administracijos direktorius savo rankose buvo sukaupę per daug perteklinės valdžios… Mūsų tikslas, – kad būtų koalicija, ir tie valdžios svertai neatsirastų vienoje vietoje, vienoje partijoje. Kad būtų platesnė kaolicija, pasidalinant atsakomybės ribas”.

Vilkas, ožka ir kopūstas

Kalbėdami apie koalicijos formavimą, politikai sakė, kad po rinkimų dėl naujos valdančiosios daugumos buvo kalbama ir su kitomis rinkimus laimėjusiomis partijomis. Tačiau ne su visomis pavykę susitarti dėl koalicijos sudarymo principų.

A. Šimelionis koalicijos formavimą netgi sulygino su sudėtinga užduotimi, kaip iš vieno upės kranto į kitą vienu metu perkelti vilką, ožką ir kopūstą…

Laikas parodys, kas yra kas, o tuo tarpu koalicinę sutartį pasirašiusių partijų lyderiai tikisi, kad renkant naująjį merą nepasikartos 4 metų senumo įvykiai, kai irgi buvo iš anksto pasirašyta koalicinė sutartis, tačiau prieš pirmąjį tarybos posėdį dabartinis meras Virgilijus Pozingis išdavė koalicijos partnerius…

Susiję straipsniai:  “Rinkimai Šilutėje – be aiškaus nugalėtojo”,  “Pasirašytas susitarimas dėl Šilutės valdžios postų”

9 skaitytojų komentarai
Įdomu 2011 kovo 7d., 21:4088.119.4.44
Nesupratau kokio velnio tam vainuto mokytojui merą atiduoti, o komskiniams neimti mero. Arba kodėl Laužikas toks kuklus?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 2

Atsakyti

Morfijus 2011 kovo 7d., 22:0288.216.83.22
Tu turbut dar Š.Laužiko nepažysti, jo “teleskopas” ir iš toliau velniavos prikrės, suktas kaip velns yr.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 5

Atsakyti

ula 2011 kovo 8d., 11:2478.61.175.137
Rinkėjų pavežiotojai (taksistai) hi hi hi. Tiems kam sumokėjo už balselius juk žino kam dūšia pardavė. O čia sėdi tokie “tyri,šventi”, mol dirbsime visų labui…
Koks idijotas gali tikėti jūsų kliedesiais. Tuoj kaip hienos dantis šiepsite pajutę galimybę viešūjų pirkimų pinigais manipuliuoti. Jokios idealogijos, jokios savigarbos. Jūsų vienas Dievas kuriam meldžiatės- valdžia ir pinigai.
Tik viena naujovė prie lovio- skudurinės lėlės, tampomos už virvučių, be teisės individualiam sprendimui.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

a.alkaitė 2011 kovo 8d., 12:1278.61.35.108
Šilutės rajono rinkėjai jubiliejiniais -500-aisiais- metais kelio į gerovę likimą ketveriems metams patikėjo Vilkui, Ožkai ir Kopūstui. Liekame bebalsėmis žuvimis be tyro vandens. Bet nušalintojo prezidento R. Pakso palaimintoje koalacijoje nustebino tik konservatorių konformizmas. Šiems moralios politikos skelbėjams , pasirodo, tas pats , su kuo broliautis – su raudonais gvazdikais ar su plėšriaisiais ereliais. Kad tik neliktų prie suskilusios geldos… Su tuo ir sveikinu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

Audrius 2011 kovo 9d., 15:4778.61.57.176
Sprendžiant iš straipsnio ir komentarų atrodo, jog kai kurie savivaldybės politikai bus praleidę gerą progą bent jau santūriai patylėti…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

raimis 2011 kovo 8d., 14:00188.69.227.179
Dėsningumas: kai pažadėta mero ar direktoriaus vieta- tylima ir nefilosofuojama. Jie sako, kad pasirašymas galioja, kad jie “visada laikosi pasirašyto susitarimo”… Tik va ar kiti laikysis susitarimo – labai abejoju. Bus graudžiai juokinga, kai gyvenimas ar koks kregždutininkas pamokys šituos naivuolius…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Jurgis Kanopa 2011 kovo 8d., 21:4778.61.50.150
Laurinaiti, ar Tamsta ramiai miegi? Ar nesapnuoji kartais, kaip Pozingis jau balnuoja kumelę, o Laužikas ima ja už žąslų ir kažkur veda? Žiba munreekino akys, šviečia Briuselio kopūstai, o Macikuose iš aukšto mažos karalystė sosto dairosi naujas karalius, panašus į Šimelionį… Paskui trenkia perkūnas, iš lovos pašoka Jakas, o Kazlauskas apsimeta, kad miega…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

Rusne 2011 kovo 9d., 00:2378.61.68.164
Povilonis jau is pat pradziu apsimelavo, o kas toliau. Tavo Vaiduk veidas kazkoks pragertas atrodo, vadinasi Komskiukas tave stumdo kaip seske kur nori ir kaip nori.Ir kas uz jus balsavo

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

Mikas P 2011 kovo 9d., 09:4488.119.52.13
Labiausiai linksma tai, kad ponai vardan Šilutės ir rinkėjų gerovės tradiciškai pasidalijo postus. O va ką jie konkrečiai padaris, vykdydami komunalinę politiką visiškai neaišku. Ir nebus. Mat Balčyčiui reikia išlaikyt ir pamaitint TIMĄ, Laužikui VENTAINĘ, Kazlauskui ŽIBUS ir tt. Taigi, permainų nenusimato. Tik tai, kad biudžeto skylė didės, o rinkėjus maitins pažadais. Ta koalicija muilo burbulas, o Laurinaitis mero kėdę matis kaip savo ausis. Yra rimtesnių planų ir jie bus įgyvendinti. Tai kad koalicija keisis, matosi ir kvailiui, nes kam dalintis penkiem jei galima keturiem. Kas išskris lauk o kas nutūps naujai – pamatysim.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą