Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Benetis triumfuoja

Publikuota: 2018 spalio 08 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Edmundo Benečio atleidimą iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto – vyriausiojo architekto pareigų Regionų apygardos administracinis teismas pripažino neteisėtu.

Tuo pačiu sprendimu teismas panaikino savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. gegužės 28 d. įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos – atleidimo iš pareigų skyrimo E. Benečiui.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

E. Benetis iš savivaldybės vyriausiojo architekto pareigų buvo atleistas už šiurkštų Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 1 punkto (laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų) bei 4 punkto (tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas) pažeidimą.
Taip parašyta savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio 2018 m. gegužės 28 d. įsakyme.
Pagrindo skirti E. Benečiui griežčiausią tarnybinę nuobaudą savivaldybės administracijos direktoriui suteikė Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvada, kad E. Benetis, eidamas savivaldybės vyriausiojo architekto pareigas, viršijo jam suteiktus įgaliojimus, kai šių metų balandžio 3 d. parengė, pasirašė ir išsiuntė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritoriniam padaliniui raštą dėl prekybos paskirties pastato Tilžės g. 22, Šilutėje (ten dabar kyla nauja autobusų stotis ir prekybos centras – red. pastaba), statybos projekto specialiųjų paveldosaugos reikalavimų pakeitimo.
Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijai vadovavo administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kuris, nepraėjus nė dviem savaitėms po komisijos išvados pasirašymo, jau buvo primiršęs, kuo nusidėjo E. Benetis.
Administracijos direktoriaus įsakymą ir Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvadą rasite čia:
https://drive.google.com/file/d/1H_kP2zYJilkW2LJnCUs9yXnWOk9CUn4g/view.
Kaip matyti, administracijos direktorių S. Šeputį jo pavaduotojo vadovaujamos komisijos išvados įtikino.
E. Benečio – ne.
Jos neįtikino ir Regionų apygardos administracinio teismo, į kurį kreipėsi E. Benetis, Klaipėdos rūmų teisėjo Remigijaus Armino.
Pastarasis, išnagrinėjęs administracinę bylą, nustatė, kad V. Pozingio vadovaujama komisija E. Benečio tarnybinį nusižengimą atliko nesilaikydama teisinio reglamentavimo: tyrimo išvados tiek turinio, tiek formos prasme yra formalaus pobūdžio, jose nėra nustatytos visos Valstybės tarnybos įstatyme nurodytos aplinkybės, nėra atliktas teisinis vertinimas, išvados parengtos pačiai komisijai neatlikus jokio savarankiško tyrimo ir kt.
Iš teismo sprendimo: „Bylos rašytiniai įrodymai neginčijamai patvirtina, jog tarnybinio nusižengimo tyrimas dėl galimai neteisėtų pareiškėjo (E. Benečio – red. pastaba) veiksmų buvo pradėtas ir vykdomas vienasmenio subjekto – Personalo ir teisės skyriaus vyriausiosios personalo specialistės Dalios Bernotienės (…) Netgi vertinant tai, kad galimai tik pradėjus vienasmeniam subjektui tirti pareiškėjo veiksmus paaiškėjo aplinkybė, kad yra pagrindas skirti griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų, bylos rašytiniai įrodymai leidžia konstatuoti, kad 2018 m. balandžio 17 d. įsakymu suformuota Komisija neatliko jokių savarankiškų tarnybinio nusižengimo tyrimo veiksmų, išskyrus 2018 m. gegužės 24 d. išvados priėmimą ir pasirašymą…“
Teismas taip pat nustatė, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus S. Šepučio įsakymas dėl E. Benečio atleidimo iš pareigų prieštarauja Viešojo administravimo įstatymo ir Valstybės tarnybos įstatymo nuostatoms.
Mat, kaip teigiama teismo sprendime, procedūrinio pobūdžio pažeidimų visuma lėmė, kad atliekant E. Benečio tarnybinio nusižengimo tyrimą nebuvo užtikrintas objektyvus ir visapusiškas faktinių aplinkybių visumos ištyrimas ir įvertinimas, visų galimai įvykdyto nusižengimo aplinkybių išaiškinimas, dėl to administracijos direktoriaus įsakymas yra nepagrįstas.
Teismas E. Benečio atleidimą iš pareigų pripažino neteisėtu ir panaikino S. Šepučio 2018 m. gegužės 28 d įsakymą.
E. Benečiui iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos priteista daugiau kaip 2800 eurų (iki mokesčių) už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2018 m. gegužės 28 d. iki rugpjūčio 12 d.
Jam taip pat turės būti išmokėta piniginė kompensacija už nepanaudotas atostogas.
Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Beje, E. Benetis žada prisiteisti iš savivaldybės ir bylinėjimosi išlaidas.
Jis tai galės padaryti po to, kai įsiteisės teismo sprendimas.

4 skaitytojų komentarai
Gražu žiūrėt 2018 spalio 8d., 15:2178.62.26.110
Kokie “tyrėjai”, toks ir rezultatas. Super!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 3

Atsakyti

P.S........ 2018 spalio 8d., 16:0978.60.133.157

geriau ismoketi teismo priteistus pinigus, negu priimti sita … atgal i pareigas

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 18

Atsakyti

...P.S.P... 2018 spalio 8d., 17:405.20.107.167

gerumo iniciatyvos vykdymas čia, be abejo, dabar priklauso Tikram P.Siui.
;-6/*

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Anal-itikas 2018 spalio 8d., 17:5178.62.27.35
Jeigu Lietuvoj yra teisės viršenybė, reikėtų atleisti “tyrėjus” už teisėtumo nesilaikymą, pareigų nevykdymą, galimai falsifikuotas išvadas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą