Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

VE.lt: Ventės rage – paukščių palydos

Publikuota: 2018 rugsėjo 29 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

Virginijos Kesminės, VE.lt, nuotr.Virginijos Kesminės, VE.lt, nuotr.

Šeštadienį nuo ankstaus ryto Ventės rage būriavosi paukščių stebėjimo entuziastai. Čia vyko tradicinės žiemoti išskrendančių paukščių palydos.

Pasižvalgyti į išskrendančias paukščių virtines atvyko entuziastai iš Lietuvos, buvo ir paukščių stebėjimu besidominčių latvių. Daugiausia buvo matyti šeimų su vaikais, nepabūgusių keltis anksti ryte, kad 7 ryto jau būtų Ventės rage.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tačiau ankstyvas kėlimasis nenuėjo veltui. Nors trumpam buvo ėmę lyti, netrukus viską nušvietė saulė, o sušalusieji galėjo pasivaišinti karšta arbata.

Susirinkusiesiems ornitologai buvo paruošę įdomios edukacinės medžiagos, demonstravo, kaip žieduojami paukščiai, pasakojo apie tokio darbo subtilybes.

Susirinkusieji galėjo iš arti pamatyti mažiausią Lietuvos paukštį – nykštuką. Daug kas galvojo, kad tai – kolibris.

Klausytojus prajuokino ornitologų pasakojimas apie „pačius pikčiausius paukščius“ – zyles.

Pasirodo, šiuo metu jų sugaunama ir sužieduojama itin daug – vien penktadienį jų sužieduota per tūkstantį. Ornitologinės stoties darbuotojai pasakojo, kad žieduojamos zylės pyksta ir gnybia snapu į pirštus, o kai tūkstantis zylių gnybia į tą pačią vietą, tikrai nėra pats maloniausias jausmas.

Ventės rago ornitologinės stoties vyr. ornitologas Vytautas Eigirdas sakė, kad šiomis dienomis tinkluose yra tiek paukščių, kad ornitologai neturi laiko daryti ką nors kita. Dabar yra pats paukščių migracijos bumas.

„Šiais metais tas bumas prasidėjo pora savaičių anksčiau nei įprastai. Pavyzdžiui, zyles pradėdavome gaudyti šiek tiek vėliau, bet šiemet viskas anksčiau. Net keista, atrodo, vasara buvo užsitęsusi, bet paukščiai tikriausiai jautė, kad tas šaltis per vieną dieną ateis ir pradėjo šiek tiek anksčiau migruoti“, – sakė V. Eigirdas.

Pasak jo, penktadienį buvo sužieduota daugiau nei 4 000 paukščių.

„Srautai dideli. Per Ventės rago istoriją rugsėjo mėnesį tiek paukščių dar nebuvo pagauta, kiek šiemet“, – pabrėžė ornitologas.

Šeštadienį iki 8 val. ryto paukščių palydose buvo užfiksuota keli tūkstančiai migruojančių paukščių. Daugiausia – kormoranų, bet buvo ir varnėnų, zylių, kikilių, žąsų, ančių, alksninukų, gulbių, kranklių, net vienas jūrinis erelis.

Virginija Kesminė, VE.lt

Rašyti komentarą