Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos kultūros sostinės renginiai įsibėgėja (nuotr.)

Publikuota: 2011 vasario 26 Kategorija: Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Ketvirtadienio vakare Šilutės kultūros ir pramogų centre Pirmoji gimnazija su bičiuliais surengė gražų koncertą “Pasaulis sveikina Šilutę”, skirtą Šilokarčemos – Šilutės 500 metų sukakčiai, o kitą dieną, penktadienį, Šilutėje buvo oficialiai atidaryta šių metų Lietuvos kultūros sostinė.

Ta proga F. Bajoraičio bibliotekoje pedagogas Anatolijus Žibaitis vedė edukacinę pamoką jaunimui apie karčemą šile – Šilokarčemą, iš kurios vėliau išaugo Šilutės miestas. Muziejus surengė teatralizuotą spaustuvėlės atidarymą, kurio metu renginio svečių atspausdintas Šilokarčemos įkūrimo privilegijas specialiu atspaudu ir vietinio punšo taurele užtvirtino pats Klaipėdos komtūras.

Iš muziejaus visi patraukė prie savivaldybės, ten buvo simboliškai paženklinta vieta, kur prieš 500 metų pagal Klaipėdos komtūro išduotą privilegiją Georgui Talatui buvo suteikta teisė statyti karčemą.

Vėliau savivaldybėje įvyko iškilmingas Lietuvos kultūros sostinės Šilutėje atidarymas, į kurį susirinko gausus būrys Šilutės miesto ir rajono bendruomenių atstovų, buvo sulaukta svečių ir iš LR Seimo, Panevėžio r. savivaldybės bei praeitų metų Lietuvos kultūros sostinės – Ramygalos (Panevėžio r.).

Seimo narys Arūnas Valinskas Šilutės r. savivaldybės merui Virgilijui Pozingiui įteikė įrėmintą Lietuvos kultūros ministro įsakymą dėl Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimo Šilutei ir 100 tūkst. litų skyrimo iš šalies biudžeto šventiniams renginiams iš dalies finansuoti.

Meras V. Pozingis “įšventino” du naujus Šilutės 500 metų jubiliejaus ambasadorius – prof. Domą Kauną ir A. Valinską.

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas pristatė rajono bendruomenių komandas, kurios turėtų garsinti kraštą visus ateinančius metus, jų vedliams įteikė po simbolinę burę, kurios turėtų pagelbėti jiems nešti žinią apie 500 metų sukaktį mininčią Šilutę – 2011 metų Lietuvos kultūros sostinę.

Didžiojoje savivaldybės posėdžių salėje taip pat buvo atidaryta kilnojamoji fotografijų su Šilokarčemos – Šilutės atvaizdais paroda. Kovo 11 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, ši paroda bus perkelta į Šilutės kultūros ir pramogų centrą.

Pavakarę Vydūno gimnazijos salėje įvyko dainų apie Šilutę vakaras – konkursas, jį laimėjo Meno mokyklos mokytojos Žydrės Adomaitienės daina, kurią ji atliko su kolege Liuda Kašėtiene ir ansambliu “Karčema”. Antroji vieta atiteko Mindaugui Nogaičiui iš Vilkų kampo (Švėkšnos sen.), trečioji – Šilutės folkloriniam ansambliui “Verdainė”.

Šventinį vakarą užbaigė neblėstančios Lietuvos estrados žvaigždės Ovidijaus Vyšniausko pasirodymas.

Oresto Lidžiaus ir Edvardo Lukošiaus nuotr.

1 skaitytojų komentaras
Pasaka 2011 vasario 26d., 18:2785.206.87.248
Ačiū, dabar supratau iš kur šventiniuose plakatuose atsirado “akvariumas su auksinėmis žuvytėmis” .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą