Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės menininkų kalviai nenori keltis į Verdainės mokyklą

Publikuota: 2011 vasario 25 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šilutės meno pedagogai nenori keltis į Verdainės mokyklą. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Šilutės meno pedagogai nenori keltis į Verdainės mokyklą. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Ketvirtadienio posėdyje Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai perskaitė savo išvažiuojamojo posėdžio į Šilutės r. vaikų meno mokyklą protokolą, kuriame juodu ant balto užfiksuota, kad šios menininkų kalvės pedagogai vieningai nepritaria jų įstaigos perkėlimui į renovuojamą buvusią Verdainės pagrindinės mokyklos pastatą.

Anot komiteto pirmininko pavaduotojo Georgijaus Čvanovo, Verdainės mokyklos patalpos trečiame ir ketvirtame aukštuose visiškai nepritaikytos meno mokyklai: vaikams per aukštai laipioti su sunkiais muzikos instrumentais, nėra koncertams tinkamos salės. Esą todėl meno pedagogai pageidauja, kad rajono savivaldybė jiems surastų kitas patalpas.

Meras Virgilijus Pozingis pareiškė, kad Verdainės mokykla toliau bus pertvarkoma trim etapais: pirma bus sutvarkytos patalpos Meno mokyklai, paskui bus rekonstruojama laiptinė, įrengiant liftą, o rekonstrukcijos pabaigoje dar ketinama įrengti salę. Tačiau, anot jo, dėl mokyklos pertvarkymo dar bus galima tartis ir su Meno mokykla, ir su projektuotojais.

Vis dėlto meras nepraleido progos ir papriekaištauti Meno mokyklos pedagogams dėl jų norų, kurie, jo teigimu, ne visai sutampa su šios įstaigos direktorės Rūtos Gatelienės pozicija. Esą su R. Gateliene buvo aptartos visos Meno mokyklos iškėlimo į Verdainės pagrindinę detalės, ir ji neturėjusi jokių pretenzijų.

Gerokai griežtesnę poziciją šiuo klausimu posėdyje pareiškė tarybos narys, Verdainės mokyklos rekonstrukcijos darbus vykdančios bendrovės “Žibai” vadovas Steponas Kazlauskas. Jo nuomone, Šilutėje iš viso per daug paisoma biudžetinių įstaigų nuomonės.

Šilutės r. vaikų meno mokyklos įkurtuvės Verdainės mokykloje planuojamos šių metų rudenį. Dabartiniai Meno mokyklos Muzikos ir Dailės skyrių pastatai jau ruošiami privatizuoti.

6 skaitytojų komentarai
Expertas 2011 vasario 25d., 11:4284.32.215.37
S. Kazlauskas davė žinią kaip reikia elgtis su biudžetinėms įstaigoms. Nei liberalizmo nei centriuko laikymosi, o labiausiai per…ikes dėl riabaus užsakymo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

edvardas 2011 vasario 25d., 12:1184.32.215.247
Puikiausia vieta būtų dabar paverstas mieto vaiduokliu buvusios sanatorijos “Eglutė” pastatas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 3

Atsakyti

arkitektas 2011 vasario 25d., 12:4984.15.189.70

Pats geriausias varijantas būtų ,,skelt” šią mokyklą pusiau padarant atskirus įėjimus. Vieną pusę atiduoti Žibų pradinei, o kitą pusę Šilutės meno mokyklai. 1-2 aukštus muzikantams, 3-4 dailininkams.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Edvardas Vitkauskas 2011 vasario 25d., 14:2878.61.27.149
Patys svarbiausi žmonės šiame sprendime -vaikai, juos atstovaujantys tėvai ir čia nuolat dirbantys meno mokyklos pedagogai. Jiems reikės muzikuoti, piešti, mokytis dirbti ir kasdieninius darbus. Tik atsižvegę į jų poreikius politikai priima sprendimą, kur iškelti meno mokyklą. Tai dar vienas “kreivas” valdžios sprendimas, kurį galima ir būtina tiesiog atšaukti, kol nenužengta projektais, inveticijomis per toli.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 3

Atsakyti

As 2011 vasario 25d., 14:5084.32.209.238
Gerbiamas mere, R.Gatelienė nėra kolektyvas ir niekas ten neklausė norite Verdainės ar ne. Įsijauskite į jos kailį, kai reikia ateiti į 4 mamutų būrį ir ji taip užskalpuojama net nėra kada atsiginti. Sutikite, buvo tuščios patalpos jas reikia užpildyti, buvo pateiktas išplanavimas ir sėdėjo visi nosis nuleidę gardelius braižydami, bet vieną dieną atėjo vieno komiteto tarybos nariai ir pirmą kartą paklausė kaip jums? Dėl to gavosi tokia situacija. Kažkam pavyko merui įrodyti tokios įstaigos reikalingumą, meras asmeniškai pradėjo domėtis šia mokykla, nesinori, kad nusisuktu, bet reikia diskutuoti. Pavyzdžiui lifto įrengimas ir eksplotavimas vienus metus atsieis brangiau nei renovuoti, tarkime švietimo centą. Galite pasidomėti kodėl “užrakinti” liftai Pirmoje ir Vydūno gimnazijose. Vien jau darbinė atmosfera, pasaulyje yra tendencija- mokykla lyg namai, jie turi būti jaukūs, saugūs, su uždaru kiemu. Šiuo atveju tai bendrabutis. Manau dar nevėlu viską stabdyti ir išdiskutuoti, kad padaryti viską maksimaliai gerai, užbaigtai už nedidelią kainą ir nesukiršinus kitas įstaigas. Mes linkę palaukti. Pabaigai. Aš jaučiuosi žiūrėdamas į Verdainę taip lyg senolė iškeliama iš jaukaus vienkiemio į kolūkio daugiabutį.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 3

Atsakyti

tokia 2011 vasario 28d., 15:01193.219.185.43

gal tiktų Eglutė ,bet bacilų joje daug turėtų būti likę po bomžų …

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą