Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kokių orų galime tikėtis rugsėjį?

Publikuota: 2018 rugpjūčio 28 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Karščiais ir sausu oru lepinusi vasara pasibaigė. Galima drąsiai teigti, jog tiek anomalijų nebuvo užfiksuota per pastaruosius kelis dešimtmečius. Karščiai, sausros ir gaisrai buvo stebimi visą sezoną ne tik Europoje, bet ir Rytų Azijoje bei Šiaurės Amerikoje.

Tokią neįprastą situaciją nulėmė retai mūsų pusrutulyje susidaranti atmosferos cirkuliacija: šaltas oras buvo uždarytas virš Arkties, o į vidutines platumas plūdo karštas subtropinis oras.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Atėjus rudeniui, neatrodo, jog šiluma staiga pasitrauks. Buvusiai atmosferos cirkuliacijai reikia šiek tiek laiko persitvarkyti į šaltojo sezono režimą. Vis dėlto dienoms trumpėjant atmosfera šals ir šals kur kas greičiau nei vandenynai, o dėl didėjančio kontrasto tarp jų orai darysis vis nepastovesni.

Galima pasidžiaugti, jog dar pirmomis rugsėjo savaitėmis išsilaikys maloni šiluma. Prognozuojama, kad oro temperatūros anomalija sieks 1–1,5°C. Oro temperatūra dienos metu neretai pakils iki 20 ir daugiau laipsnių. Tačiau naktys jau bus tikrai vėsios, todėl skirtumas tarp minimalios ir maksimalios paros oro temperatūros gali siekti 10°C ir daugiau. Artėjant rugsėjo pabaigai, orai vės šiam metų laikui būdingu tempu, po truputį pereisime į tikrą rudenį.

Prognozuojama, jog paskutinės rugsėjo savaitės orai mažai skirsis nuo daugiamečių rodiklių. Kalbant apie kritulius – jų tikrai bus mažiau, nei standartinė klimato norma, kuri siekia 66 mm. Ypač tai pasijaus pirmomis rugsėjo savaitėmis, kadangi mūsų šalyje vyraus aukštesnio slėgio laukas. Šių metų rugsėjį galima įvardinti kaip malonų perėjimą iš vasaros į lietuvišką rudenį.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą