Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Valdžia sprendžia, ką turi žinoti visuomenė

Publikuota: 2018 rugpjūčio 08 Kategorija: Nuo'monės

Viešosios infrastruktūros projektų viešinimas Šilutėje – selektyvus reikalas.

Visuomenė turi žinoti tik tai, ką, valdžios vyrų nuomone, ji turi žinoti.
Iš esmės tai nieko naujo.
Naujas tik neįvykusios diskusijos objektas – Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K.Kalinausko gatvių, Atgimimo al. ir Laisvės al. rekonstrukcijos, įrengiant modernias eismo saugos priemones, techninis projektas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Projektas jau parengtas, o jame numatyti darbai netrukus bus pradėti įgyvendinti.
Bet ar kas nors iš šilutiškių – apie vietos valdžios vyrus nekalbu – žino, kas bus daroma Lietuvininkų, Tilžės ir K. Kalinausko gatvėse bei Atgimimo ir Laisvės alėjose?
Tie, kam tai neįdomu, toliau gali neskaityti.
Gali neskaityti ir tie, kuriems vis dėlto rūpi, kaip bus tvarkomas Šilutės miestas, bet nepatinka, kaip aš ganau savo juodąsias aveles baltosiose lankose.
Juolab kad atsakymo į klausimą, kas slypi už žodžių „Lietuvininkų, Tilžės ir K. Kalinausko gatvių bei Atgimimo ir Laisvės aljėų rekonstrukcija“, nepateiksiu – dėl pradžioje minėtos priežasties: viešosios infrastruktūros projektų viešinimas Šilutėje – selektyvus reikalas.
Taigi, kaip jau supratote (tikiuosi, supratote), šis projektas nebuvo viešai svarstomas, todėl ir informacijos apie jį beveik nėra.
Nėra ir galimybių su juo susipažinti.
Tiesą sakant, bandžiau, ieškojau kelių: prieš savaitę, rugpjūčio 1 d., surašiau elektroninį laiškelį ir, kaip dera, išsiunčiau savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriui.
Rugpjūčio 2 d. el. paštu priminiau apie tai, kad prieš dieną siunčiau paklausimą.
Rugpjūčio 3 d. sulaukiau atsakymo, kad atsakymo į savo paklausimą sulauksiu dar tą pačią`dieną, tai yra rugpjūčio 3-iąją.
Laukiau, deja, nesulaukiau.
Todėl pirmadienį, tai buvo jau rugpjūčio 6-oji, dar kartą el. paštu kreipiausi į Komunikacijos skyrių.
Tuo pačiu priminiau, kad, vadovaujantis galiojančiu Šilutės rajono savivaldybės informacijos surinkimo ir teikimo viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams tvarkos aprašu, mano prašoma informacija – kadangi ją rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų – turėjo būti pateikta man ne vėliau kaip per vieną darbo dieną.
Deja…
Tuomet antradienį, tai yra vakar arba rugpjūčio 7 d., surinkau Komunikacijos skyriaus tarnautojos, atsakingos už bendradarbiavimą su žiniasklaidos barų artojais, numerį.
Tiesą sakant, susisiekti su ja pavyko ne iš karto.
Tačiau vis dėlto pavyko.
Tik naudos iš to buvo ne kažkiek: Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė pranešė, kad nesulaukia atsakymo iš Ūkio skyriaus, bet pažadėjo susisiekti su manimi, kai tik ją gaus.
Pažadas susisiekti su manimi buvo ištesėtas tą pačią dieną, bet jau gerokai po pietų, kai darbo diena ritosi pabaigos link.
Deja, nieko paguodžiančio nesužinojau: Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė perdavė telefoną Ūkio skyriaus vyriausiajam specialistui, kuris, kaip po minutės paaiškėjo, buvo ne tas, kuris valdo visą informaciją apie mane dominantį projektą, o to specialisto – beje, taip pat vyriausiojo – darbe nebuvo, todėl man apie mane dominantį projektą buvo papasakota tik bendrais bruožais: esą projektą vertinę ekspertai pateikė teigiamą išvadą, o suprojektuoti statiniai yra nesudėtingi, todėl projekto viešinimas nėra privalomas, kitais žodžiais tariant, projektas nebuvo ir nebus viešinamas.
Iš karto prisiminiau senųjų kapinaičių, kurios turėtų tapti parku, taip vadinamo Šeimos ir H. Zudermano skverų bei savivaldybės administracijos prieigų sutvarkymo projektą, kuris, nors ten irgi suprojektuoti nesudėtingi statiniai, vis dėlto buvo viešai svarstomas.
Tiesą sakant, po to viešojo svarstymo taip pat liko neatsakytų klausimų.
Atsakymų į juos bandyta ieškoti susitikime su savivaldybės administracijos vadovu ir žmonėmis iš Ūkio, Planavimo ir plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių.
Nors po minėto projekto viešojo svarstymo pastabų ir pasiūlymų dėl jo buvo pateikta ir savivaldybės administracijai (teikė Šilutės gražinimo draugija), tačiau į juos nebuvo atsakyta.
Esą pastabos ir pasiūlymai turi būti teikiami ne savivaldybės administracijai, o projekto rengėjams, todėl ir atsakyti į tokias pastabas (ar pasiūlymus) savivaldybės administracija neprivalanti.
Maždaug taip ar panašiai.
Neatsakė raštu, išklausė žodžiu.
Tačiau ar valdininkai atsižvelgė į išgirstus ir kartu aptartus Šilutės gražinimo draugijos pasiūlymus ir pastabas, nors po to ne vieną karta buvo skambinta ir teirautasi, taip ir liko neaišku.
Galėčiau pateikti daugiau pavyzdžių, bet gaila laiko, gaila jūsų akių, kurias jūs priversti gadinti skaitydami visa tai, ką jau parašiau ir dar parašysiu.
Bert turėkite kantrybės – liko nedaug.
Taigi, man neaišku, kodėl nuo visuomenės slepiamas Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvių, Atgimimo al. ir Laisvės al. rekonstrukcijos, įrengiant modernias eismo saugos priemones, projektas.
Juk tai viešoji infrastruktūra ir viešieji pinigai.
Todėl visuomenė turi žinoti, kas ir kaip bus daroma.
Tokia yra mano nuomonė.
Norėjau apie tai pasikalbėti su pačiu savivaldybės administracijos direktoriumi, tačiau jo telefonas šiandien buvo kurčias mano skambučiams.
O mano kantrybės taurė irgi ne begalinė.
Todėl sėdau prie kompiuterio ir parašiau tai, ką jūs ką tik perskaitėte.

Beje, K. Kalinausko gatvės rekonstravimo darbų sutartis jau pasirašyta – su UAB „Šilutės automobilių keliai“.
Bus atlikta darbų už daugiau kaip 664 tūkst. eurų.
Ar jums vis dar neįdomu, kas ten bus daroma?
O man tai įdomu.
Deja, pas mus valdžia sprendžia, ką turi žinoti visuomenė.

Pyk nepykęs…
Orestas

6 skaitytojų komentarai
Per tą žinojimą 2018 rugpjūčio 8d., 12:045.20.107.167

kol kas vis dar gal būt ko blogo laikinai nepavyko per Laisvę nutiesti SS Šimtmečio magistralės.
Užspaudus žinojimą, Kalinausko gatvė ssumodernėss iki SS Penkiasdešimtpenkmečio plento.
Judumas pro gimnaziją irgi pradinę padidės, investicijų priplėkusian nekilnojaman turtan tan saugumas eismingai pagėrės, tatais pradinė “šachmatinės” kaina ant šakių matom stosisriestis.
Greituminėje jungtyje nuo SS link SS labai natūraliai patraukliai patogu, atitinkamai įvertinus eXpertams, ant smūgio aprūpinti moderno monais ir posto priemoniais užpečkyje dūstantį visai be jokio logistikos parado seną prietelių Pik-Ki-Čen-Iną, Atsigimimo al. tarp Neapolio ir Pekino.
Kiek mažai bežinotum, vistiek daugiau nieko…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 7

Atsakyti

Rasa 2018 rugpjūčio 8d., 15:3778.62.40.214
Tegu pirmiausia baigia ką pradėję, pradėjo Jovaro gatve tvarkyti ,pusę gatvės aptvarke ir baigėsi pinigai . Kiek šitaip galima ! Toliau ryjam dulkes , pradės lyti duobės žiaurios , kas už mašinu remontą mokės 20 metu tas pats

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Autoservisas 2018 rugpjūčio 8d., 17:1778.57.235.214
…Tikimės bent pusšimčio greičio mažinimo kalnelių(kalnų).
Neturėtume bankrutuoti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

O, vis dėlto, žinoti verta... 2018 rugpjūčio 9d., 09:225.20.107.167
rinkėja 2018 rugpjūčio 9d., 17:0178.62.30.243
Bergždžia kalba su Savivaldybės administracijos vadovu ir žmonėmis iš Ūkio, Planavimo ir plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių? Ir net Komunikacijos? Tai liudija, jog valdžiai mūsų teisė žinoti – paskutinėje vietoje. Tai yra tarnystės viešajam interesui karikatūrinė išraiška. Paradoksalu – mums visiems svarbias žinias šio portalo leidėjas skaitytojų labui pasiryžęs veltui ištransliuoti, bet išpešti iš savivaldybės administracijos žinių – niekaip. Tuo tarpu ta pati administracija kelių tūkstančių eurų biudžetinės priemokos Budraičiui negaili, kad tas nulaižytas ‘žinias” praneštų… Gūduma.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

Garbės žodis, karščiai veikia: 2018 rugpjūčio 9d., 21:065.20.107.167

eilinė, vidutinė, ir 13-ta alga bei vieno mokesčių mokėtojo inveticija į kiekvieną šilperkavą:

http://www.silutesetazinios.lt/97683/kai-savi-saviems-tai-ir-savi-–-saviems-su-dideliu-polekiu/#comments

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą