Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Praktikantė mokosi iš Šilutės ligoninės ortopedų-traumatologų

Publikuota: 2018 liepos 26 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

Iš Degučių kaimo kilusi Greta Undžytė šiuo metu Šilutės ligoninėje atlieka  jau trečiąją savo praktiką Traumatologijos skyriuje. (www.silutesligonine.lt nuotr.)Iš Degučių kaimo kilusi Greta Undžytė šiuo metu Šilutės ligoninėje atlieka jau trečiąją savo praktiką Traumatologijos skyriuje. (www.silutesligonine.lt nuotr.)

Prieš ketverius metus baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją Greta Undžytė pasirinko gydytojos specialybę Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune. Iš Degučių kaimo kilusi mergina šiuo metu VšĮ Šilutės ligoninėje atlieka jau trečiąją savo praktiką Traumatologijos skyriuje.

Daugelis medicinos studentų svajoja apie praktiką didžiosiose šalies gydymo įstaigose, tačiau G. Undžytė pasirinko mokytis iš rajoninės ligoninės gydytojų, specialistų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Maža ligoninė, kolektyvas darnus, nedidelis studentų srautas – tai svarbu renkantis praktiką. Be to, ir patiems gydytojams įdomu pabendrauti su studentais, juos mokyti“, – apie savo pasirinkimą atlikti praktiką Šilutės ligoninėje kalbėjo būsimoji medikė.

Sužavėjo iškart

Pirmoji praktika Šilutės ligoninėje G. Undžytei paliko gerą įspūdį, todėl ji vėl sugrįžo antrą ir šį kartą trečią kartą praktikai. Jos teigimu, gydymo įstaigoje gera atmosfera, žmonės supratingi, atsidavę darbui, paslaugūs. Ji juokavo, kad praktika tai nėra vien tik ligų istorijų nešiojimas iš vieno kampo į kitą.

Praktikų metu būsimoji medikė stebėjo gydytojus dirbančius operacinėje. Praleidus dvi savaites kartu su ortopedais-traumatologais, mergina neįsivaizdavo, kad šios srities gydytojų darbas ją sužavės: „Niekada net nesvajojau, kad mane gali sudominti ortopedija-traumatologija. Jei ir nemoki po antro kurso siūti žaizdų, rišti mazgų, skyriuje dirbantys gydytojai nelieka abejingi ir skyria laiko, moko. Jie dalinasi savo patirtimi: pasakoja, kokių atvejų yra turėję, kokios gali būti komplikacijos. Man patinka dirbti su jais, nes tai darbas ne tik iš vadovėlių, bet ir žinios iš gydytojų, jų patirties“.

Žinios, įspūdžiai

Anot G. Undžytės, praktikų metu kiekvienas studentas nori įgyti praktinių įgūdžių. Ne išimtis ir ši studentė, kuri žinojo, jog galimybę pasireikšti ir sužinoti naujo turės Traumatologijos skyriuje. „Kai išmokau siūti, o operacinėje jaučiausi užtikrintai ir saugiai asistuodama gydytojui supratau, kad Šilutė ligoninė pateisino mano lūkesčius. Kiekvienais metais atvykstant pas tuos pačius gydytojus, kurie jau žino, kiek aš moku ir sugebu, kiek atsakomybės man galima perleisti, vis sunkina užduotis. Jų dėka aš sukaupiau didelį žinių bagažą, įgyjau savarankiškumo, nebijau prisiliesti prie paciento, žinau kaip su juo bendrauti“, – sakė G. Undžytė ir paaiškino, kad studentas gali dalyvauti bet kurioje skyriaus veikloje, jei tik yra noro.

Mergina save apibūdina kaip sudėtingą asmenybę. „Esu užsispyrusi, nes kai užsibrėžiu tikslą, privalau jį ir įgyvendinti. Matyt tai priežastis, kodėl nebijau sunkaus darbo“, – sakė praktikantė. Ji prisiminė, kad pirmąsyk atvykusi į Šilutės ligoninę išgirdo medikus sakant, kad privalu užsiauginti storą odą. „Aš žinau, kad iš paciento gali sulaukti visko. Kai žmogus yra neblaivus ar su tavimi elgiasi nepagarbiai, ar nesupranta, ko tu iš jo nori, tada sunku dirbti. Pirmus kartus sunku matyti kenčiantį nuo skausmo, bet vėliau supranti, kad tokia yra simptomatika ir ėmiesi veiksmų, kad sumažinti pacientui skausmą“, – apie sunkumus darbe pasakojo G. Undžytė ir pridūrė, kad po truputį darosi atsparesnė panašiems išgyvenimams.

Darbas su vaikais

Praktikantė atskleidė, kad susipažinusi su chirurgų darbu ją sužavėjo ir urologija. Pasak praktikantės, darbas Traumatologijos skyriuje reikalauja daug fizinės jėgos, tačiau jai arčiau širdies. „Suaugusiam žmogui, kuris sveria 100kg ar net daugiau, kažin ar galėčiau atstatyti rimtus lūžius, todėl galvoju ir apie vaikų ortopediją-traumatologiją“, – prisipažino ji ir pridūrė, kad rimtai svarsto ir apie urologės profesiją.

www.silutesligonine.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
Iš praktikos 2018 liepos 29d., 16:33176.221.91.52
Kaip sutaupyti laiko patyrus traumą Šilutėje?
1. Jei nutiko po pietų ar vakare laukite kol pasibaigs šeimos gydytojo darbo laikas ir į priimamaji.
2. Jei ryte, ar po vakar dienos nepraėjo ir reikia traumotologo. Tei važiuokite į Klaipėdą, bus ženkliai greičiau. Šilutės ligononėje sakykim kokią 10 val. atsistojus į eilė tai tikimybė kad išeisi 15 val. nėra labai didelė. Traumotologų Šilutėje yra gerų, bet vadyba priverčia ieškoti alternatyvų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą