Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kantrybė dėl kertamų medžių jau išseko ir Aplinkos ministerijai

Publikuota: 2018 gegužės 15 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Aplinkos ministerija kreipėsi į šalies savivaldybes ir primygtinai paragino daug atsakingiau spręsti jų teritorijose esančių želdynų likimą. Daugėja visuomenės skundų, kad be reikalo iškertami brandūs, kartais visiškai sveiki medžiai, kad apie planus juos kirsti gyventojai nėra informuojami.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Kiekvienas iškirstas želdynas – tai pirmiausia savivaldybės atsakomybės reikalas, nes tik ji gali išduoti leidimą kirsti, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Jeigu padėtis nesikeis ir visuomenės susirūpinimas kertamais želdynais didės, Aplinkos ministerija siūlys peržiūrėti savivaldybėms įstatymų suteiktą kompetenciją priimti sprendimus tvarkant želdinius ir želdynus.“

Stambūs seni medžiai yra užauginti ne vienos gyventojų kartos, todėl, viceministro žodžiais, dažniausiai svarbus ir moralinis įsipareigojimas juos išsaugoti. Dažnai pakanka medį tik apgenėti ar pagydyti, nereikia jo kirsti. Aplinkos ministerija prašo savivaldybių atsakingiau išduoti leidimus, ypač sveikiems, brandiems medžiams šalinti, kurių gyvybinės funkcijos nepažeistos ir kurie nekelia grėsmės.

Senų medžių kirtimas dažnai susijęs su savivaldybių administracijų vykdomais projektais viešosioms erdvėms sutvarkyti, žaliajai infrastruktūrai stiprinti. Sprendimus dėl kirtimų ir naujų atsodinimų, kai reikia pakeisti ar pašalinti ligotus, pavojų keliančius medžius, turi įvertinti kvalifikuotas arboristas ir pateikti išvadą. Su želdinių ir želdynų pertvarkymo planais, specialistų išvadomis turi būti laiku supažindinama visuomenė, o informacija atnaujinama prieš kiekvieną planavimo ir įgyvendinimo etapą.

Aplinkos ministerija netrukus baigs rengti Želdynų įstatymo pataisų projektą, kuriuo ketina aiškiau reglamentuoti visuomenės dalyvavimą svarstant savivaldybių administracijų inicijuotus projektus, visuomenės intereso apibrėžtį. Ministerija sieks, kad įstatymo pataisos būtų svarstomos Seime rudens sesijos pradžioje.

www.am.lt inf.

3 skaitytojų komentarai
Labai nedrasus paklausimas 2018 gegužės 15d., 14:2790.131.32.132
Kaip jus manote, koks yra stebejimo kameru matomumas Lietuvininku gatves “miske” ?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 11 Thumb down 13

Atsakyti

Jolanta 2018 gegužės 15d., 20:405.20.112.226
Stebėjimo kameros,deja,nieko nestebi…sausio mėn medžiai pliki,turėjom problemą,tikėjomės kad kameros kažką parodys,bet deja…eilinis pinigų švaistymas tas kamerų įrengimas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 5

Atsakyti

Nelabai droviam stebėtojui 2018 gegužės 17d., 18:245.20.107.167

manome, kad Jūsų zombiai “kukli” svaja įsikūnyti stebėtoju (reinkarnuotis) kamerose viešoje Lietuvininkų gatvės miško erdvėje stebėtinai Wifina. Kaip jūs manote, ar ne pradėjus nuo kokio viešųjų paslaugų departamento vedėjo (B.V. Naturalis) apartamentų?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą