Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Potvynis pamaryje: kelyje į Rusnę vandens gylis – 1,06 metro

Publikuota: 2011 vasario 13 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Edvardo Jurjono nuotr.Edvardo Jurjono nuotr.

Nuo šeštadienio, kai buvo nutrauktas lengvųjų automobilių kėlimas per apsemtą kelio iš Šilutės į Rusnę ruožą, patekti į salą buvo galima vieninteliu keleiviams gabenti pritaikytu kariniu MAN markės sunkvežimiu.

Nuo pirmadienio 11 val. vietoj jo į Rusnę pradėjo kursuoti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos amfibija.

Iš autobusų stoties iki K. Griniaus tilto Šlažų kaime keleiviai vežami maršrutiniais autobusais. Ten jie perlipa į amfibiją.

Įprastą maršrutinių autobusų grafiką planuojama papildyti dviem papildomais reisais.

Apsemto kelio į Rusnę ruožo ilgis siekia beveik 2 km.

Per praeitą parą potvynis išplėtė savo valdas Šilutės rajone, – pirmadienio rytą jau buvo apsemta daugiau kaip 26 tūkst. ha teritorija su beveik 76 km kelių, kai kurie jų ruožai neišvažiuojami.

Apsemta 30 sodybų su 81 gyventoju.

Lengvųjų automobilių kėlimas per apsemtą kelio į Rusnę ruožą bus atnaujintas, kai vanduo nuslūgs iki 80 cm.

Edvardo Jurjono nuotr.

30 skaitytojų komentarų
Turizmo žvaigždė 2011 vasario 13d., 17:5984.32.215.37
Gal klystu, bet šie kelio ženklai nedraudžia važioti. Vienas nurodo kelio kryptį, o kitas reiškia važiuoti nesustojus draudžiama. Jei jis leidžia važiuoti sustojus, tai atlikus šį veiksmą važiuoti galima. Šie ženklai ir šalia patruliuojantys pareigūnai labai gąsdina turistus, savaitgalį mačiau ne vieną atvažiavusį iš Kauno, Klaipėdos ir nedrįsusį toliau važiuoti. Nieko blogo neatsitiks jei bus leidžiama nuvažiuoti iki pačios vandens užlietos vietos. Jie paveiksluosis, dalinsis nuotraukomis, kalbės jie ne tik yra turistai kurių taip laukiame, bet ir informacijos skleidėjai. Šiais ženklais ir neapgalvotais veiksmais jie atgrasomi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 3

Atsakyti

M 2011 vasario 13d., 21:57213.103.241.230
Del kelio zenklu, tikrai reiketu pasiskaityti atitinkamiems pareigunams Keliu eismo taisykliu knygute. Nes pagal si zenklinima, atlieki visus nurodytus veiksmus ir sekmingai toliau vaziuoji pasigrozeti potvynio vaizdais.
Kaip ir iprasta musu LIetuvejeje, visi kas prie valdzios, pasirodo ziopliai. Tik budamas prie Rusne – Silute apsemto kelio ruozo, susimasciau ar Rusneje yra budinti mediku reanimobilis, kuris vietoj galetu pasirupinti skubia medicinos pagalba!!!!!!??????

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

gyventojas 2011 vasario 14d., 09:3178.61.15.248
Niekam nerūpi, kaip gyvename potvynio metu. Medicininę pagalbą gautume neaišku per kurį laiką, gaisrinė yra tik viena, policijos nėra. O parduotuvėms prekes kaip atsivežti? Nerūpi mūsų ponams Rusnė, nereikia Rusnei estakados, viskas eina tik pono Laužiko kryptimi, ten viskas reikalinga, ten jo biznis, ten jis klesti. Nejaugi būsite visi kurti ir akli, na tik už tą tipą ir už konservatorių partiją nebalsuokit. Paklausus Laužiko apie visas šias Rusnės problemas, jis atsako, o ko čia gyvenat, kraustykitės lauk, jeigu čia gyvenat, reiškia gerai. Toks atsakymas tikrai visus mus “tenkina” ir problemos nelieka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

Aurelija 2011 vasario 14d., 10:2088.119.4.158
Pritariu ir norėčiau papildyti, kad nei viena partija (gal klystu) nei savo rinkiminėse Šilutės savivaldybės agitacijose net šios problemos nemini. Jiems tai ne problema. O beje keletas kandidatuojančių gyvena čia. Jiems tokia situacija patinka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 4

Atsakyti

Ex 2011 vasario 14d., 20:1184.32.215.37

Kai partijos mini programoje estakadą tai visi pikti, kad tik žada žada. Kai nemini vėl blogai nes nei viena nežada. Yra dalykų, kurie nėra savivaldos sritis, kaip antai paksistai žada nutiesti autostradą Šilutė-Klaipėda.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

is to pacio kaimo 2011 vasario 14d., 09:5578.61.133.75
Baisu ir pagalvogti, kas laukia, jei nutiktu kokia nelaime dabar…Medikus ir taip kol prisisauki, o dabar tai cia jau “misija neimanoma” butu. Pinigus valdzios sunsnukiai darosi is potvynio ir nenustos to daryti. Kaip zmonems i darbus vaziuoti, kaip gyventi normalu pilnaverti socialini, kulturini gyvenima niekam neidomu…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 1

Atsakyti

pikktas dede 2011 vasario 14d., 11:1078.61.2.75
as tai iswis nesuprantu.kam ta policija ten stowi.ka jie saugo?ne toi pusei potwinio stowi,kvailiai.rusne be policijos vel kokia parduoduve apiples,girti visi vazines.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Brone 2011 vasario 14d., 12:5578.61.198.210

Argi valdziai kas rupi. Policija stovi, “tvarka daro”, Renceliauskas laikas nuo laiko spaudoje pasirodo, situacija “kontroliuoja”, ir viskas tuom baigiasi. Lauzikas toliau vadovauja, o mes “durneliai” vargstam. Gal dar nori kad uz ji balsuotume?

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Daiva 2011 vasario 14d., 13:26188.69.224.11
Nieko nepavogėm. Neprimušėm, riaušių nekėlėm. Tai už ką mums namų areštas? Maža to, kad į 50-ies vietų autobusą rytais susigrūda virš šimto žmonių (kaip seniems žmonėms ar mamoms su mažais vaikais gyviems nuvažiuoti pas gydytojus – galva neišneša..), visi turi suskubti į paskutinį reisą (pridėtas, berods, dar 18.30 iš Šilutės, tik savivaldybės tinklalapyje nepaskelbta, jei rūpi – pėdink iki Rusnės stotelelės iš kokio Uostadvario ar Šyškrantės ir susižinok). O jei darbas tau baigiasi septintą? O jei dirbi Klaipėdoje? Nespėji? Miegok stotyje ant suolelio. Repeticijos, treniruotės, koncertai, spektakliai ir kiti renginiai – rusniškiams potvynio metu nepasiekiama. Ekstremali situacija… Atsiprašau! Jei valdančiųjų neįgalumas sutrukdė pastatyti estakadą (būtų kainavusi, ko gero, kiek gera koklinė krosnis Valdovų rūmuose…), tai ar nevertėtų padaryti viską, kad per potvynį rusniškiai ir šyšiškiai nesijaustų kaip kalėjime? Autobusas (nuo šiandien -amfibija) turėtų kursuoti nuolat iki vėlaus vakaro. Kainuos? Be abejo kainuos. Tačiau tam ir yra skiriami pinigai ekstremalioms situacijoms.
Be abejo, naiviai aš čia … Kokio bieso Laužikui stengtis dėl Rusnės, kai visi poledinės žūklės mėgėjai ir šiaip turistai dabar Ventėje bazuojasi? Ant ledo – apie 2000 entuziastų. Juos ir apgyvendinti reikia, ir pamaitinti. Ventainė klesti. Kokį nuostolį patyrė Rusnės verslininkai – apgyvendinimo teikėjai, žuvies rūkytojai, prekybininkai dėl to, kad sala yra nepasiekiama? Nuo mokesčių jų niekas neatleido ir neketina atleisti. Sveika konkurencija? Ir dar atsiranda besityčiojančių gudručių, kurie teigia, kad skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas… A, tiesa, dar ir šiukšlėse paskęsime – niekas neišveža. Paguodė, kad galime krauti į krūvas ir bus išvežta, kai atsiras galimybė. Tik kaip “usūriakams” išaiškinti, kad šiukštu negalima tų sukrautų maišų draskyti ir po paupius šiukšlių tampyti…
Beiškant informacijos ir pažėrus problemas įvairioms institucijoms, teko išgirsti, kad ANAIS LAIKAIS (suprask, tarybiniais) viskas visiems buvo gerai, tik mes čia dabar išlepinti problemų ieškome… Bet smulkmenėlė ta, kad ANAIS laikais Rusnėje buvo vidurinė mokykla, rusniškiai daugiausia darbavosi ūkyje ir žuvies įmonėje, buvo ligoninė (akušerė galėdavo ir gimdymus priimti), pagalbos tarnyba, kino teatras… Be to, perkėlimais į žemyną rūpinosi ūkis (gal ne stebuklas būdavo tais sunkvežimiais važiuoti, bet už potvynio zonos laukdavo autobusas, ir dar puse devynių vakare galėdavom grįžti iš Šilutės…), tad ir nelaimei nutikus greičiau būdavo reaguojama vietoje.
Aurelija, kaip matau, pačiai irgi širdį skauda. Tik va šiek tiek klysti. Ir Dalia, ir Raimondas, ir Edvardas šios problemos ne tik neužmiršo, bet įdėjo daug pastangų į jos sprendimą. Ir ledai jau juda. Manau, kad Edvardas neužtruks su komentaru ir tau daugiau informacijos suteiks…:)
Ilgokas tas mano komentaras gavosi. Ačiū už kantrybę:). Pagarbiai – Daiva

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 2

Atsakyti

Andrius 2011 vasario 14d., 14:0585.206.11.243
As siandien bandysiu automobiliu pravaziuoti, nes dirbu iki 19:00 o namo gryzti reikia. zmona nescia namie viena. malku reikia prinesti, kad nesusaltu. galetu valdzios vyrai patikrinti leda, suzymeti ji ir leisti eisma ledu – tai ko gero butu protingiausias ju sprendimas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Daiva 2011 vasario 14d., 15:10188.69.224.11

Buvo kalba su autobusų parku apie tai, kad nuo rytojaus turėtų leisti važiuoti per ledą. Šiandien keturračiai tai ir su priekabomis važiavo. Būkit atsargus, Andriau.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

is to pacio kaimo 2011 vasario 14d., 14:3278.61.133.75
pradejo kursuoti nuo 11 val. amfibija! cha cha! kazin kur ji??? nebuvo jos dar!
Lauziko paraso susikto reikia, o posedis tik 13 val. ot debilizmas! ta pati lauzika reikia pervaziuot su ta amfibija!!!
tegyvuoja anarchija rusnej! o beje, rytoj atvaziuoja i rusne visa valdzia duoti ataskaitos, tai but smagu jei visi rusniskiai ir pasitiktu ta valdzia “svetingai”!!! kas ateisit?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Daiva 2011 vasario 14d., 15:07188.69.224.11

Amfibija iš Rusnės išvažiavo 11.30, vyrą į posėdį Šilutėn išlydėjau, tai savo akim mačiau… Tik va informaciją apie jos važiavimą reikėjo išsimušinėti iš autobusų parko-seniūnijos-vėl autobusų parko-savivaldybės – priešgaisrinės tarnybos – vėl autobusų parko ir t.t. Žmonių buvo nedaug, pranešėm, kam tik galėjom. O iki šiol savivaldybės tinklalapyje nėra informacijos apie papildomus reisus.
P.S. Į posėdį ateisim. Pasilinksminsim…:)

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Petras 2011 vasario 14d., 18:4278.61.116.40

tai kaip posedyje tavo vyrelis tarybos narys pasilinksmino, parasyk visiems bus idomu

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Dalia 2011 vasario 14d., 16:55193.219.185.13

Maloniai turime nuliūdinti, nes valdžios vyrai į Rusnę neatvyksta… gal ir gerai, nes rusniškiai “yra maloniai pasiutę” tai galėtu sukelti muštynes – būtų įdomiai…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Daiva 2011 vasario 14d., 15:26188.69.224.11

Gaudykite, mielieji – štai informacija iš savivaldybės tinklalapio apie amfibijos važiavimą. Mokyklinukai gali mokytis skraidyti…

“Gyventojų dėmesiui!
2011-02-13
Nuo 2011 m. vasario 14 d. 11 val. gyventojai į Rusnę ir iš Rusnės bus keliami su amfibija.

Nuo vasario 15 d. amfibija kursuos pagal tokį grafiką:

Iš Šilutės autobusų stoties 7.30 val.
Iš Rusnės 7.30 val.

Iš Šilutės autobusų stoties 17.30 val.
Iš Rusnės 17.30 val.

Pastaba. Mokyklinio amžiaus vaikai amfibijomis nebus keliami.”

Jau linksma?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

A. Alkaitė - Daivai 2011 vasario 14d., 17:5278.61.35.108
Mieloji, tas papildomas reisas šeštadienį buvo įrašytas į grafiką tik mieste, prie stotelės, bet jo nebuvo net autobuse, ne tik interneto svetainėje. Ir daug ko nebuvo ir nebus, nors Lietuvos žmonėms, gyvenantiems vienintelėje šalies saloje, priklausytų. Daugybė šalių turi salynus, taip pat potvynių skandinamus, ir iki 21 amžiaus civilizuotas pasaulis susisiekimo problemas su jomis išsprendė. Čia – ne. Bet gal vietos žmonių pozicija nebuvo aktyvi? 1995 metais, prisimenu, po pirmo čia išgyvento potvynio ėmiau kalti visų lygių valdžias statyti estakadą, bet buvau ir tebesu tik patyčiomis talžoma. “Mes čia pripratę, ieškok kitur sensacijų”. Ir t.t. Iš V.Martišausko pastangų irgi buvo šaipomasi, o jis spaudė Kelių direkciją, reikalavo viaduko statybų, mačiau. Bet greit valdžia suprato – už jo nugaros nėra piliečių fronto. Deja.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

gyventojas 2011 vasario 14d., 19:5278.61.15.248

labai liūdna, kad rajono valdžia neatvažiuoja rytoj, labai malonu būtų pamatyti visus, o ypač Renčialiauską. Kažkodėl nutarė mokinių nekelti, o kas nors posėdyje ar kalbėjo apie medicininę pagalbą, jei kam nors atsitiks dar didesnė nelaimė, kaip elgtis, kur kreiptis, apie duonos, pieno ir kitų maisto produktų atvežimą į Rusnę, nes 15 val. šiandien jau duonos nebuvo nei vienoj parduotuvėj. Kaip mes į darbus važiuosim ar kam rūpi, o ponai į susitikimą negali atvažiuoti, apsirenkit kostiumus ir į amfibiją, ten “šilta ir smagu”, nekrato, tiesiog komfortas. Gal bijot kritikos, nemalonių klausimų?

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Raimis 2011 vasario 15d., 09:54188.69.224.11
Ekstremalių situacijų štabas turi būti Rusnėje seniūnijos patalpose, viešai paskelbtas su tel . Nr.ir t.t. Štabas turėtų dirbti ištisą parą. Taip vakar nuspręsta ekstremalių situacijų komisijoje. Ten turi būti suteikiama reikiama med. pagalba, priimami eksremalios situacijos sprendimai.
Vaikų nebekelia, kadangi amfibija ne “autobusas”, o gelbėjimo priemonė, kurioje visi turi prieš vykstant išklausyti saugaus gelbėjimosi instruktažą, užsidėti liemenes(kurių dar nėra) ir “gelbėtis “…beje amfibija šiandien jau sugedo.
Dėl maisto …buvo žadama aprūpinti “valdiškai”
Kas dėl susitikimo su rajono vadovais …na, gal jiems nepatogu keltis …šalta ir pavojinga…
…aš manau, jie pirmieji turėjo aplankyti rusniškius ir be politinių sumetimų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

edward's 2011 vasario 15d., 09:1478.59.72.77

kai tokia situacija Rusnėje savivaldybės tarnautojas meras V.Pozingis ir tarnautojas direktorius Š. Laužikas su reikaingais specialistais pirmu (deja ir paskutiniu) reisu 7.30 turėjo būti Rusnėje.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Raimis - Petrui 2011 vasario 15d., 09:20188.69.224.11

Kuris iš vakarykščių posėdžių Jus domina? Vakar dalyvavau šiuose: 1. Ekstremalių situacijų komisijos (įsibroviau nekviestas…); 2. Kontrolės komiteto (neįvyko, nebuvo kvorumo); 3. Ekonomikos ir finansų komiteto (svarstėm rajono biudžetą).
“Linksma” buvo visuose… Beje, labai keista ir apmaudu, kad mūsų seniūnas nedalyvavo Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, nors buvo kviestas.
Šiandien 11 val. seniūnijoje renkasi seniūnaičiai ir visi, kuriems svarbi paskelbta ekstremali padėtis.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

LEDO KELIAS 2011 vasario 15d., 10:3078.61.27.149

Atsivė LEDO KELIAS.Šiandien 10 val nuo Rusnės tilto autobusų stotelės iki Ožkelio sodybos ties Rupkalių keliukų saugiai važiavome keletas lengvųjų automobilių.
Edvardas V.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Andrius 2011 vasario 15d., 10:5485.206.11.243

Aš sakau, turėtų valdžia sužiūrėti ledą, sužymėti ir leisti normalų eismą. būtų tik lengviau rusniškiams.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

raimis 2011 vasario 15d., 12:4284.15.178.19

vakar tai siūliau ekstrimalių situacijų komisijai, tai kaip šoko ant manes-”Kas prisiims atsakomybę..gal tu!” Manau reikia tik išmatuoti ledo storį ir apie jį informuoti gyventojus…tegul kiekvienas ir prisiimą atsakomybę.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Gyventoja 2011 vasario 15d., 11:44188.69.224.11

Edvardai, gal būtų galima pasirūpinti sugairiavimu to ledo kelio? Į ką reikėtų kreiptis?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Edvardas dėl LEDO KELIO 2011 vasario 15d., 12:1778.61.27.149

Savivaldybėje Endzinas ką tik spaudė Renčialiauską kad suorganizuotu ledo kelio nužymėjimą, aišku bijo prisimti atsakomybę, dabar prie manęs 12val. kalbėjosi su ministru E.Masiuliu, kuris pritarė ir davė pavedimus patikrinti ir atgairiuoti kelią. Kol nėra atgairiuota prašau važiuoti tik lengvu transportu iki 1,5 tonos ir tik matomomis vėžėmis, nes dar vakar vakare toliau laukuose buvo properšų ATSARGIAI.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Andrius 2011 vasario 15d., 13:0785.206.11.243

Jei kas turesit kokiu ziniu – parasykit.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

niccos 2011 vasario 15d., 16:5278.61.178.219

tik negasdinkit zmoniu del to ledo kelio.tenai jau su traktoriu gali vaziuoti.ta masina yluzo vakar ir tai patys kalti buvo.siandien ledas nepalyginamai tvirtesnis ir jisai dar tvirtes. tegul stovi policija ir ziuri kad ant ledo nevazinetu girti,ir extremalai,galetu net leidimus tikrinti.o Rusniskiai puikiausiai gali juo vaziuoti,ir tikrai tralu vaziuoti nera saugiau negu ledu kada toks aukstas vanduo,nepamirskit kas atsitiko vienais metais kada tralas apsiverte…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

rusnes gyventoja 2011 vasario 15d., 21:0278.61.91.67

Gal kas galit pasakyti is kur gauti geltona leidima kur kelia be eiles nes niekas negali atsakyti i si klausima nebet televizija pasakytu Grineviciutes laida. Gal geltonu lapeliu savininkus malunsparnis skraidina.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Aurelija 2011 vasario 16d., 10:0088.119.4.158

Pasidaryti galima ir pačiam. Kelininkams vis vien, svarbu, kad geltonas.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą