Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Prasidėjo žuvivaisos darbai

Publikuota: 2018 balandžio 30 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.zuv.lt nuotr.www.zuv.lt nuotr.

Kovo 30 d. Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biurų darbuotojai išleido į Šyšos upę 980 tūkst. vnt. paaugintų vėgėlių lervučių.

Iki išleidimo šios lervutės buvo maitinamos 20 dienų, tačiau prasidėjus kanibalizmui suskubta jas įveisti į neišnuomotus Lietuvos vidaus vandens telkinius.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Balandžio 24, 27 d. į Šventosios upę Ukmergės ir Jonavos rajonuose buvo išleista 1 tūkst. vnt. aštriašnipių eršketų metinukų. Visos žuvys buvo suženklintos išoriniais žymekliais ir turi savo individualų numerį, todėl tikimasi gauti vertingos informacijos apie jų migracijos kelius, augimo tempus ir kt.

Lietuvos žuvų ištekliais natūraliuose vandenyse imta rūpintis dar XIX amžiuje – 1873 metais Verkiuose buvo įrengta pirmoji žuvivaisos ir žuvų auginimo įmonė. Nuo to laiko žuvivaisa rūpinosi tiek valstybinės, tiek medžiotojų ir žvejų draugijos, žuvivaisos įmonės ir žuvininkystės ūkiai – žuvivaisos darbai niekada nebuvo sustoję.

Šiuo metu žuvų ištekliais neišnuomotuose valstybinėse vandens telkiniuose rūpintis patikėta Žuvininkystės tarnybai prie LR žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba), kurios padaliniuose, išsidėsčiusiuose Alytaus, Ignalinos, Kaišiadorių, Klaipėdos, Prienų, Šilutės, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose, vyksta žuvivaisos darbai, siekiant palaikyti vertingų žuvų išteklius moksliškai pagrįstame lygyje.

Lietuvoje gausu vandens telkinių: 2 600 ežerų, 816 upių, o kur dar Kuršių ir Kauno marios ir įvairios vandens talpyklos. Šiuose vandens telkiniuose galimybių pažvejoti atranda iki 0,5 milijono žvejų mėgėjų.

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2018 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. 3D-189 patvirtintą Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2018 metų planą, 2018 metais Žuvininkystės tarnyba numato įveisti apie 6,9 mln. vnt. Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biure išaugintų įvairių vertingų žuvų, tarp kurių ir lašišinės žuvys: lašišos, šlakiai, margieji upėtakiai, kiršliai. Bus tęsiami aštriašnipių eršketų, šamų, starkių, lydekų, lynų, karpių, vėgėlių veisimo darbai bei įgyvendinamas Europinių ungurių išteklių atkūrimo planas Lietuvoje.

www.zuv.lt inf.

Rašyti komentarą