Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Skikas neteko ir pareigų

Publikuota: 2010 sausio 29 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

L. Mockaus nuotr.L. Mockaus nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas penktadienį pasirašė įsakymą dėl kyšininkavimu įtariamo viceministro Artūro Skiko atleidimo iš pareigų.

“Korupcija nesustabdys pertvarkos. Bet kokie įtarimai neskaidria veikla slegia ir trukdo vykdyti pradėtus darbus, todėl šiandien pasirašiau įsakymą dėl viceministro A. Skiko atleidimo iš pareigų. Taip pat šiandien pavedžiau Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės departamentui skubiai parengti nušalinimo nuo pareigų tvarką, kuri leistų nušalinti nuo pareigų bet kurį tarnautoją, kuriam teisėsaugos yra ar bus pareikšti įtarimai”, – pranešime spaudai cituojamas A. Čaplikas.

A. Skiko baudžiamąją bylą ketinama nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Dėl to Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas kreipėsi į Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą.

A. Skikas kaltinamas tuo, kad iš viešosios įstaigos “Nacionalinis kraujo centras” direktoriaus Vytenio Kalibato tiesiogiai reikalavo ir provokavo duoti nuo 20 iki 30 tūkst. litų kyšį.

Imituodamas nusikalstamus veiksmus ir vykdydamas viceministro duotą nurodymą V. Kalibatas taip ir padarė. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sausio 21 d. A. Skikas tiesiogiai priėmė sutartą pinigų sumą.

Kyšio reikalauta už tai, kad viceministras neprašė, jog “Nacionalinio kraujo centro” direktoriui būtų skirta drausminė nuobauda, kaip to reikalavo Valstybės kontrolė. Kyšis taip pat turėjo būti garantas, kad direktorius būtų užtariamas prieš Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę ir kad jis galėtų toliau netrukdomai vadovauti viešajai įstaigai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai. Įstatymas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, kuris savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmė, pažadėjo ar susitarė priimti kyšį, reikalavo ar provokavo jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

VE“Vakarų ekspresas”

1 skaitytojų komentaras
silutiskis 2010 vasario 1d., 10:3278.59.139.89

o kur Skiko parodymai kad eme partijai

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą