Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šildymas: klausimų daugiau nei atsakymų

Publikuota: 2011 sausio 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Ir šis gruodis buvo šiltesnis už praeitos žiemos, ir centralizuotai tiekiamos šilumos energijos kilovatvalandės kaina šiemet šiek tiek mažesnė. Tai kodėl gyventojams taip padidėjo sąskaitos už šildymą?

Tokiais ir panašiais klausimais ketvirtadienio posėdyje Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai rėmė prie sienos “Šilutės šilumos tinklų” bendrovės direktorių Algį Šaulį.

Pastarasis iš pradžių mėgino gintis, neigdamas, jog šio gruodžio būta šiltesnio už pernykštį. Tačiau jam neleido atsikvėpti tarybos narys Algis Bulsis, kuris pareiškė, kad turi pastarųjų trijų žiemų oro temperatūrų suvestines, todėl galįs įrodyti, kad 2009 – ųjų gruodžio būta gerokai šaltesnio už pastarąjį.

Tuomet A. Šaulio akys nukrypo į miesto daugiabučius. Jis pradėjo pasakoti apie tai, kad namai sensta, todėl tampa pralaidesni šilumai…

Tačiau šį šilumos tiekimo įmonės vadovo monologą nutraukė tarybos narys Algirdas Gečas. Pastarojo teigimu, jo daugiabutyje gyventojai susidėjo naujus langus, laiptinėse įstatė naujas sandarias duris. Bet sąskaitos už šildymą vis tiek padidėjo.

Tačiau A. Šaulio tai nė kiek nesutrikdė. Jis išsitraukė nenuginčijamą kozirį – už daugiabučiame name sunaudotą šilumą gyventojai moka pagal faktą: kaina skaičiuojama pagal tam tikrą formulę, į kurią suvedami įvadinio ir grįžtamojo šilumos skaitiklių rodmenys bei per ataskaitinį laikotarpį namo šildymo sistema pratekėjusio karšto vandens kiekis. Paskui bendra suma padalijama gyventojams pagal jų turimą gyvenamąjį plotą.

Bet jis pamiršo pridurti, kad daugiabučių namų šilumos mazgus, išskyrus bendrijas, prižiūri ir teisę reguliuoti į namą tiekiamos šilumos srautą turi tik jo vadovaujama įmonė…

Už gruodžio mėn. šildymą kai kuriems šilutiškiams teko pakloti 6 Lt už kv. metrą ir brangiau.

11 skaitytojų komentarų
Aurelija 2011 sausio 28d., 13:1888.119.4.183
“Namai sensta ir darosi pralaidesni”. O kokios trasos yra pralaidžio, jei šiais metais sniego buvo apie metras, o kur eina trasos ruošėsi žaliuoti žolytė. Tai kodėl mes turime už tai mokėti? Ir įdomu, kaip realybėje tos formulytės atrodo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Edvardas V. 2011 sausio 28d., 14:2178.61.27.149
MES t.y. gyventojai turėdami savo katilinę, samdome KŪRIKĄ t.y.šilumos tinklų kolektyvą , ir jam mokame už tai, kad jis nusipirktu kuro, kūrentu pečius , pasiskaičiuotu atlygį sau, pridėtu visas su tuo susijusias išlaidas pridėtu truputi pelno ir ir tiektu šilumą mūsų namams -viskas supaprastinta ir aišku.
Klausimai – koks motyvas tam KŪRIKUI pasirūpinti pigesniu kuru, ar koks tikslas kuo sparčiau atnaujinti trasas, kurios šildo žolynus už ką mes gi apmokame ir pagaliau koks tikslas, kad tie MES mažiau tos šilumos naudotume, taupydame savo namuose, keisdami langus , duris, ? Atsakau -motyvų beveik nėra, išskyrus tai, kad reikia atlaikyti kabinėjimasi keletos tarybos narių ir išsaugoti savo KŪRIKO darbo vietą. Už viską apmokame MES. Čia slypi atsakymas- kas gali situciją pakeisti.
KŪRIKĄ, jo tinkamumą, darbo sistemą, kainų politiką, trasų atnaujinimo eigą gali nustatyti ir kontroliuoti tarybos nariai, bet ne keletas ir ne epizodiškai. Čia sudėtingesnis uždavinys, nes MES galvojam kad tie rinkimai į tarybą nieko nereiškia, eisim, rinksim ar numosim į tai ranka ir toliau suvoksime kaip Lietuvoje pragyventi sunku…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 3

Atsakyti

Gyventoja 2011 sausio 29d., 11:1888.119.4.183

Artėja rinkimai. Rinkit mus ir viskas apsisuks 180 laipsnių. :) Jau tiek kartų girdėta, bet rezultatų nesimato. Kaskart vis tas pats.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

japis 2011 sausio 28d., 15:0084.32.215.71
pakilo, nes pernai vasara keite karsto vamzdius mieste, todel dabar reikia is kazko atsiimti pinigus. jei netikit patys stebekit.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Vida 2011 sausio 28d., 15:2888.118.77.71

Vadinasi, ir vel nieko nauja. Silumininkai yra monopolininkai ir niekas, netgi rajono valdzia, kuri turi atstovauti gyventoju intersus, pdaryti nieko negali. Vadinasi, kaip visada, niekas nesikeicia. Liudna, labai.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

vilivis 2011 sausio 28d., 17:2778.59.52.87
Vedama apgaulinga apskaita ir tiek, už kilovatvalandę paskaičiuojama tokia kaina, kokios nori monopolininkas, kad galėtų sočiai gyventi, o ne tokia – kiek realiai kainuoja. Juokinga, kai svaisčiojama, jog gruodis buvo ypatingai šaltas, pernai sausis buvo -3O0C, bet mokėjome 50% mažiau, nors ir biokuro kaina nekilo ir šildymas daugumoje rajonų atpigo.
Gal tas profesorius galėtų paaiškinti kaip jis nustatė namų pralaidumą, su kuo išmatavo?
Savivaldybė irgi atliko žygdarbį – pakvietė pasiaiškinti. Ir kas iš to? Šilumininkai pakabino makaronų ant ausų ir viskas. Jei būtų iškvietusi auditą, kreipesį į ekonominę policiją (ar teisingai apskaičiuojama kilovatvalandės kaina ir ar tie skaičiavimai pagrįsti realiomis sąnaudomis, ar kas du metus testuojami skaitikliai, ar jų neįmanoma prisukti, ar skaitikliai rodo tinkamai, kai vanduo tiekiamas žemesnės temperatūros nei nustatyta normose ir t.t., nes paprastas žmogus prie tokių dalykų neprileidžiamas ) – tada suprasčiau, kad rūpinasi savivaldybės reikalais. Vat lai šilumininkai įrodo, kad namai tapo pralaidesni, sunaudoja daugiau energijos, nes logiškai nepaaiškinamas dalykas, kaip nebrangstant biokurui ir esant šiltai žiemai, galima apskaičiuoti per pusę didesnę šilumos kainą ir išrašyti kosmines sąskaitas sąskaitas, galima pagalvoti jog šildoma aukščiausios markės benzinu.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Joo 2011 sausio 28d., 18:0778.59.60.250

Keista per gruodžio speigus negirdėjau kad kam nors būtų šalta, ar kas nors prašytų sumažinti šilumą. Kai šildė buvo gerai , bet kai reikia mokėti jau nepatenkinti. Dabar viskas brango, tad ir litas NUVERTĖJO, tad daugiau reikia mokėti. Už komfortą , už be rūpesčių per speigą gulėjimą ant sofkutės reikia MOKĖTI. Mačiau vasarą buvo klojami nauji vamzdžiai, tai ir už juos ir jų paklojimą klojikams reikia mokėti. Tie kas labai triukšmauja gali keltis į kaimą, ten yra net daugiabučių kur pačiam reikia šildytis, tad mokėti teks mažiau, nors anglių kaina pakilo dvigubai, ir PVM teks sumokėti. Užtat nereikės samdyti kūriko, pats šaltoj atsikėlęs galės psikūrenti.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 12

Atsakyti

juk 2011 sausio 28d., 20:3578.59.20.121

8lt uz km2

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Audrius 2011 sausio 28d., 21:4578.61.57.176
Perskaičiau ir šį straipsnį ir apie ,,suklydimą” jog esame ,,Tarp 10 mažiausiai mokančių už šilumą savivaldybių”.
Nejauku pasidarė.
Galvoju koks atstumas tarp klaidos ir mažos netiesos, tarp mažos netiesos ir melo. Samoningo melo žinant tiesą…
Galvoju, suklydęs žmogus paprastai atsiprašo. Atsiprašo iš karto pamatęs jog suklydo.
O jei to nepadaro, kas galėtų paneigti, jog suklydimas buvo samoningas – siekiant suklaidinti, o po to dar ir dar syki.. .
Jeigu taip – tai vardan ko? Vardan valdžios?
Bet ar gali būti dora ir sąžininga valdžia kuri siekiama melu.
Nejau iš ties per 20 metų mes tiek netoli tenuėjome.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

Ieva 2011 sausio 29d., 17:4988.216.82.213
Aš manau, kad visi žinome, kad biokuro nenupirksi turguje, kad biokuras perkamas tik paskelbus viešąjį konkursą, o kas jame dalyvauja ir reguliuoja bei kelia kainas, tai gal jau kitas klausimas. Todėl gal gana rinkiminių šūkių, nes jau iš tiesų gėda skaityt netiesą. Kodėl tylim, kad kyla duonos, pieno kainos.

Su pagarba.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Giljotina 2011 sausio 31d., 10:5282.135.141.205

Jeigu mokame už lauke esančių trasų šildymą, tai ir dalinkite ne iš daugiabučių butų kvadratinių metrų, bet iš visos trasos atstumo, pamatuoto jos ploto kvadratiniais metrais va tada ir mokėsime realią kainą už šildymą. Nereikia būti Einšteinu, kad tai suprastum…Bet Šaulys tai tikrai gaus Nobelio premiją už nepagrįstų formulių kūrimą…Tegul paskelbia tas formules viešai, turim teisę žinoti kaip apskaičiuojamos kosminės kainos…

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą