Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Jakas neištvėrė…

Publikuota: 2010 sausio 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jakas ne juokais užpyko ant rajono valdančiųjų. (O. Lidžiaus nuotr.)A. Jakas ne juokais užpyko ant rajono valdančiųjų. (O. Lidžiaus nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderis, Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas paliko tarybos posėdžių salę, kai rajono valdantieji nesutiko balsuoti dėl jo pasiūlyto kandidato į Kontrolės komiteto pirmininkus.

Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūrą Tarybai tvirtinti teikia tarybos opozicija. Tokią privilegiją jai suteikia LR vietos savivaldos įstatymas ir Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamentas.

Deja, Šilutėje Kontrolės komiteto pirmininkas jau antras mėnuo iš eilės niekaip neišrenkamas, – tai valdantiesiems netinka opozicijos iškelta kandidatūra, tai jie sugalvoja neskubėti su balsavimu, kad jiems – valdantiesiems būtų suteikta galimybė gerai išsikalbėti su kandidatu į atsakingas pareigas.

Būtent dėl pastarosios priežasties šiandien, sausio 28 d., naujo Kontrolės komiteto pirmininko rinkimai ir buvo sužlugdyti. Pirmuoju smuiku šioje vietos politikų pasirodymo dalyje sugrojo mero pavaduotoja socialdemokratė Stasė Skutulienė, pareiškusi, kad ji su savo partiečiais norėtų pirma pakalbėti su A. Jako partiečiu Algiu Bulsiu, kuris buvo siūlomas į Kontrolės komiteto pirmininkus.

Lemiamą akordą trenkė meras valstietis liaudininkas Virgilijus Pozingis, – kai balsuojant balsai pasidalijo po lygiai (13 “už” ir tiek pat “prieš”), meras pasinaudojo jam suteikta dvigubo balso teise, pridėdamas 14 – tą “prieš”, ir sprendimo projektas dėl naujo Kontrolės komiteto pirmininko rinkimo nė nebuvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę.

Tada A. Jakas ir neištvėrė. Pareiškęs, kad taip valdantieji dar kartą parodė savo norą kontroliuoti Kontrolės komiteto veiklą, jis pakilo iš vietos ir išėjo iš salės.

Dalyvauti posėdyje atsisakė ir Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovas Taryboje Raimondas Plikšnys. Tačiau pastarasis liko salėje.

Praeitų metų gruodį A. Jako vadovaujama tarybos opozicija kandidatu į Kontrolės komiteto pirmininkus buvo iškėlusi ką tik minėto R. Plikšnio kandidatūrą. Taryba dėl jo paskyrimo į naujas pareigas tąkart balsavo, tačiau valdančiųjų pastangomis (”už” balsavo tik 8 tarybos nariai iš 24 dalyvavusių tame posėdyje) R. Plikšniui nebuvo suteikta galimybė sėsti prie Kontrolės komiteto vairo.

Abiem atvejais Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamentas nebuvo pažeistas. Rajono valdantieji jo nepažeis, jeigu ir toliau blokuos oponentų iniciatyvas, kol bus ką siūlyti į Kontrolės komiteto pirmininkus. Galimų kandidatų į šias pareigas – tarybos opozicijai priklausančių tarybos narių (valdančiosios koalicijos atstovą opozicija vargu ar siūlytų) – likę ne tiek ir daug, – tai tas pats A. Bulsis ir socialliberalas (Naujoji sąjunga) Algirdas Balčytis.

Politikų vargai dėl Kontrolės komiteto pirmininko išrinkimo prasidėjo po to, kai praeitų metų lapkričio gale iš šių pareigų savo noru pasitraukė Albina Bumblauskienė, kuri Taryboje atstovauja Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams.

2 skaitytojų komentarai
Arvydas Jakas 2010 sausio 29d., 13:4078.61.97.110
Šiandien jau drąsiai Šilutę galima vadinti Baltarusija , Kuba ar Venesuela.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Edvardas 2010 vasario 1d., 13:3678.61.121.83

Tai tiesiog mero ir jo pavaduotojos politinė kultūra, kuri jau tampa mūsų vadovų “vizitine” kortele, ką jau čia bekalbėti apie reglamentą. Siūlyčiau tarybos nariams Bubilienei , Bumblauskienei ir Gečui pravesti padorios -garbingos elgsenos paskaitą merui ir jo pavaduotojai.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą