Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ir kapinės taps parku…

Publikuota: 2017 lapkričio 15 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Projekto rengėjams teko atremti galingą nepasitenkinimo bangą. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Projekto rengėjams teko atremti galingą nepasitenkinimo bangą. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Kieno rankose valdžia, to ir tiesa.

Tuo metu, kai Vilniuje (ir kitose šalies vietovėse) vis dar (arba iš naujo) svarstoma, ar politikams reikia aktyvios pilietinės visuomenės, šilutiškiams tokių klausimų jau nekyla – čia kuriama darni bendruomenė.
Tokias rajono plėtros gaires dar 2016-ųjų pradžioje pamario krašto visuomenei pristatė pats meras „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis.
Gaila, bet vis dar pasitaiko išsišokėlių, kurie bando irtis prieš srovę, reikšdami savo aktyvią pilietinę poziciją.

Peršasi išvada, kad jie arba nedalyvauja iškilminguose šventiniuose renginiuose, kurių metu krašto bendruomenė telkiama bendrai-darniai veiklai, arba neskaito „Šilutės ETA Žinių“.
Laimei, tokių nedaug.
Tačiau, kaip įprasta sakyti, ir šaukštas deguto statinę medaus pagadina.
Taip nutiko ir šį antradienį, lapkričio 14 d., kai Šilutės seniūnijos salėje buvo viešai svarstomas miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių gretutinių teritorijų viešųjų erdvių sutvarkymo, suformuojant rekreacijai ir aktyviai miestiečių veiklai patrauklias erdves, projektas.
Nors į projekto svarstymą susirinko ne kažin kiek šilutiškių, tačiau jie sukėlė tokį erzelį, kad darnios bendruomenės kūrime aktyviai dalyvaujantys žmonės būtų neturėję kur dėti akių.
Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas
Laimei, tokių šiame susirinkime nesimatė.
Nelaimei, projekto rengėjai buvo palikti vieni atremti milžinišką nepasitenkinimo bangą.
Laimei, jų buvo trys – nors ir sunkiai, bet vis dėlto atsilaikė.
Parūpo, mat, kažkam projekto rengėjų kvalifikacija.
Statybos inžinerijos bakalauro laipsnis jiems, matai, netinka.
Valdžiai tinka, o jiems – ne?
Matyt pamiršo: kieno rankose valdžia, to ir tiesa – tiesa?
Jeigu valdžia nusprendė, kad neveikiančias kapines – tas senąsias kapinaites, kur iš karto už geležinkelio – reikia pervadinti Tilžės gatvės parku, nes kitaip nebus galima gauti ES pinigų joms rekonstruoti, pritaikant jas miesto gyventojų ir svečių pažintiniams, bendravimo bei rekreacijos poreikiams, vadinasi, taip ir turi būti.
„Norint gauti pinigų iš ES, negali rodyti, kad pinigai skirti kapinėms“, – regis, visiems suprantamai paaiškino projektą rengusios bendrovės (iš paties Vilniaus, beje) vadovas.
„Ar tai moralu?“ – pasigirdo iš salės.
Matyt, neskaito žmogus, kas rašoma, nežiūri, kas rodoma: moralė – ne šio laikmečio dimensija.
Tai ko stebėtis, kad tai, kas dabar vyksta, jam primena anuos laikus, kai buvo viena galvojama, kita sakoma, o trečia daroma.
„Ar yra blogai, kad bus įrengta nors keletas takų?“ – dar bandė paprotinti susirinkusiuosius projektą rengusios bendrovės direktorius.
Ne tik takai, bet ir šviestuvai, suoliukai, šiukšliadėžės ir vaizdo kameros.
Be to, vienas takas – kone 3 metrų pločio – turėtų apjuosti visas kapinait… visą Tilžės gatvės parką.
Ar tai blogai?
„Blogai,“ – atkirto kitas žmogus iš salės.
Anot jo, turi būti kapinių koncepcija, o ne taip…
Kokių dar kapinių? – tai Tilžės gatvės parkas, ir taškas.
Kitaip neis gauti ES pinigų.
Juk tikslas pateisina priemones.
O ES dėl to tikrai nenuskurs.
Užtat mes turėsime naują parką – Tilžės gatvės parką.
Naują parką su naujais takais, suoliukais ir šiukšliadėžėmis.
Parką, pritaikytą miesto gyventojų ir svečių pažintiniams, bendravimo bei rekreacijos poreikiams.
O jeigu kuris takas ir bus nutiestas per kapelius, tai nieko tokio – tiems, kurie juose kadais atgulė, nors ir kaip trypiamiems, jau neturėtų skaudėti.
Niekam neturėtų skaudėti ir dėl valdžios sumanymo pertvarkyti taip vadinamą šeimos skverą Lietuvininkų gatvėje.
Bus mažiau medžių, bet daugiau betono – bus europinio lygio skveras.
Daugiau betono bus ir prie paminko H. Zudermanui, ir prie Šilutės rajono savivaldybės.
Ir visa tai tik už 300 tūkstančių (gal kiek daugiau) eurų.
Juk tai labai gerai.
Galvojate kitaip?
O gal galvojate kaip šio rašinio herojai – Vidrinskas, Petravičius, Čepys, Čepienė, Tamašauskienė ir kiti (nuotrauka aukščiau, dešinėje)?
Galvokite, kaip tiktai norite, bet niekada nepamirškite: kieno rankose valdžia, to ir tiesa…

Šilutės miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių gretutinių teritorijų viešųjų erdvių sutvarkymo, suformuojant rekreacijai ir aktyviai miestiečių veiklai patrauklias erdves projektą rasite čia:
1. Kapin… Tilžės gatvės parkas: 1 d., 2 d.;
2. Šeimos skveras: 1 d., 2 d.;
3. H. Zudermano paminklas: 1 d., 2 d.;
4. Savivaldybės prieigos: 1 d., 2 d.

12 skaitytojų komentarų
Def 2017 lapkričio 15d., 16:4484.15.181.197

Dar skaičiau, tame projekte yra numatyta tvora, vartai ties koplyčia.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def'ui 2017 lapkričio 15d., 23:215.20.107.167

Dabar jau galite ir pamatyti: tame projekte tvoros nenumatyta, kapinės apjuosiamos bemaž kilometro ir 3 m keliu ir filmuojamos panoramine video. Vartų stulpai jau iš kito projekto.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Hansas 2017 lapkričio 15d., 17:3078.61.67.11

Sovietų valdžia vietoj senu kapinių norėjo parką padaryt, buvo pradėtas palaikų perlaidojimas, tvora nugriauta, tai dabar nori vėl įgyvendinti. Kapinės yra šventa vieta ir niekas neturi teisės trikdyti mirusių ramybės. Geriau parką prie stadiono sutvarkytu su takais ir apšvietimu ir suoliukais.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 16d., 09:0284.15.181.197

Iš ties nesuprantama, kodėl neskiriama pinigų tvarkyti parką prie stadiono? Na, o kapinęs vis tiek būtina tvarkyti, nesvarbu ar tai šventa vieta ar ne. Kodėl kitos kapinės turi tvoras, o čia gali vaikščioti skersai ir išilgai be jokių tvorų? O dar nuplėšyti kryžiai nuo senųjų kapų… dabartinis vaizdas visiškai nepuošia miesto.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Nesuprantu 2017 lapkričio 16d., 08:4678.61.10.227

Nesuprantu niekaip: kodėl tokioj puikioj vietoj jau esantis parkas paliekamas likimo valiai (nėra nei šiukšliadėžių, nei suoliukų, sergantys medžiai džiūsta ir gali užkrėsti visą parką), o griebiamasi naujos veiklos?.. 1. Padorus ir Šilutę TIKRAI mylintis šeimininkas Šojaus istorinį parką aptvarkytų ir be ES pinigų, nes laikas nelaukia. 2. Susigaudau netgi aš, kad ES pinigai nubyra ne tik pasirinktam projektui: ponai, jei jau siekiate papildyti asmenines kišenes, tai pildykite jas bent nuveikdami padorų darbą – ruoškit projektą parkui palei pylimą tvarkyti (kad akių nebadytų nuogakamieniai sergantys medžiai, kad parkas išliktų, kad pakvėpuoti grynu oru atėjęs žmogus – o jų ateina! – turėtų kur atsisėsti, kur įmesti šiukšlę. 3. Bandau įsivaizduoti, kaip šilutiškiai renkasi pasėdėti, pasišnekučiuoti kapinaitėse, kuriose net nėra palaidota jų artimųjų, šalia kurių dūzgia judri gatvė… 4. Norisi tokius ale Šilutės gerove besirūpinančius veikėjus gerai papurtyti už skvernų, kad atkrėstos galvos ir širdys pradėtų veikti teisingu ritmu.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Aišku 2017 lapkričio 16d., 08:5878.61.10.227

Aišku, senąsias kapinaites reikia prižiūrėti, tvarkyti, bet tik ne taip ir ne tokia kaina (turiu galvoj ir finansus, ir etiką). Mirštantis apleistas puikus parkas – jei galvojame apie šilutiškius – turėtų būti prioritetas. Pagaliau šis parkas yra ir istorija, jis susijęs su garsiuoju Šilutės mecenatu vokiečiu H. Šojumi – tai jo palikimas mums, lietuviams. Jis mylėjo Šilutę. O jūs, ponai, ką mylite?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

?! 2017 lapkričio 16d., 09:0378.61.10.227

Nesuprantu niekaip: kodėl tokioj puikioj vietoj jau esantis parkas paliekamas likimo valiai (nėra nei šiukšliadėžių, nei suoliukų, sergantys medžiai džiūsta ir gali užkrėsti visą parką), o griebiamasi naujos veiklos?.. 1. Šilutę TIKRAI mylintis šeimininkas Šojaus istorinį parką aptvarkytų ir be ES pinigų, nes laikas nelaukia. 2. Ruoškit projektą parkui palei pylimą tvarkyti: kad akių nebadytų nuogakamieniai sergantys medžiai, kad parkas išliktų, kad pakvėpuoti grynu oru atėjęs žmogus – o jų ateina! – turėtų kur atsisėsti, kur įmesti šiukšlę. 3. Bandau įsivaizduoti, kaip šilutiškiai renkasi pasėdėti, pasišnekučiuoti kapinaitėse, kuriose net nėra palaidota jų artimųjų, šalia kurių judri gatvė…

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

?! 2017 lapkričio 16d., 09:0778.61.10.227

Aišku, senąsias kapinaites reikia prižiūrėti, tvarkyti, bet tik ne taip ir ne tokia kaina (turiu galvoj ir finansus, ir etiką). Mirštantis apleistas senasis parkas palei pylimą turėtų būti prioritetas. Pagaliau šis parkas yra ir istorija, jis susijęs su garsiuoju Šilutės mecenatu vokiečiu H. Šojumi – tai jo palikimas mums, lietuviams. Jis mylėjo Šilutę. O mes ką mylime?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

senis 2017 lapkričio 17d., 18:0186.160.244.18

Tamsta visiskai kaip Minedas: nei balso, nei klausos – tik pradvoke kliedesiai…..
Pagarbiai

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

2017 lapkričio 16d., 11:3078.57.245.209

o kur dės iškastus kaulelius?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 17d., 19:5084.15.181.197

Dar niekas nepradėjo kasinėti, o jau klausiat kur dės kaulelius… o gal net nekasinės. Buvo numatyta daryti archeologinius tyrimus. Ir žinoma, kapinės turi būti išsaugotos.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 18d., 06:5384.15.181.197

“Šilutės naujienose” paminėta, kad tik rytinis kapinių pakraštys bus išgrįstas šaligatvio trinkelėmis, t. y. visų kapinių neapklos, o jūs – Orestai, rašote priešingai, iš kur paėmėt tokią klaidingą informaciją?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą