Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Savivaldybių indeksas: Šilutė smuktelėjo

Publikuota: 2017 spalio 25 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas sudarė naują Lietuvos savivaldybių indeksą.

Lyderio poziciją ir šiemet išlaikė Vilnius. Toliau šešių didžiųjų savivaldybių reitinge rikiuojasi Klaipėda, trečioje vietoje – Kaunas. Mažųjų savivaldybių lyderė – Klaipėdos rajono savivaldybė, nuo jos nedaug atsilieka Kauno rajonas, Palanga.

Šilutės rajono savivaldybė šiemet užima 7-11 vietas (kartu su Panevėžio r., Radviliškio r., Neringos ir Kėdainių r. sav.) mažųjų savivaldybių indekse (surinkusi 61 balą iš 100, praeitais metais užėmė 5-ąją vietą, surinkusi 68,7 balo).

Šilutė. Pliusai ir minusai

Geri rezultatai „Turto valdymo” srityje, taip pat daugiau nei vidutiniškai balų gavo „Komunalinės paslaugos” ir „Mokesčiai”. Tačiau „Biudžetas”, „Transportas” bei „Investicijos ir plėtra” surinko palyginus mažai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Turto valdymo” srityje beveik visi rodikliai yra geresni nei daugumos kitų savivaldybių. Pavyzdžiui, Šilutės r. savivaldybei 2016 m. nuosavybės teise priklausė 3830 kv. m nuosavų pastatų ir patalpų ploto 1000 gyventojų, (vidurkis* 4980 kv. m 1000 gyventojų). Nenaudojamo turto taip pat buvo nedaug – beveik 190 kv. m 1000 gyventojų (vidurkis* 266 kv. m 1000 gyventojų).

Iš „Mokesčių” srities reikia paminėti, kad 2016 m. Šilutėje galiojo mažiausias pagrindinis nekilnojamojo mokesčio tarifas – 0,3 proc., lyginant su 0,7 proc. vidutiniu* tarifu. Be to, vidutinė verslo liudijimų kaina tais pačiais metais buvo perpus mažesnė nei vidutinė*, atitinkamai, 55 eurai ir 117 eurų.

„Komunalinių paslaugų” srityje gyventojams aktuali šilumos kaina 2016 m. buvo 4,91 ct/kWh lyginant su 6,2 ct/kWh vidurkiu*. Ne tik gyventojams, bet ir verslui aktualu tai, kad komunalinių paslaugų srityse (daugiabučių administravimo, buitinių atliekų surinkimo) buvo sudarytos sąlygos konkurencijai, veikė privatūs paslaugų tiekėjai.

Visgi ne visi rodikliai tokie geri. Štai „Biudžeto” srityje bendrą vertinimą neigiamai veikia didesnė nei vidutinė biudžeto skola bei 2016 m., lyginant su 2015 m., sumažėjusi skelbiamų viešųjų pirkimų dalis.

Kaip ir pernai vienam gyventojui tenkančių investicijų (tiek tiesioginių užsienio, tiek į ilgalaikį materialųjį turtą) buvo mažiau nei vidutiniškai*. Visgi reikia pasidžiaugti, kad nors ir mažesni nei vidutiniai, šie dydžiai palaipsniui auga.

*Patenka tarp 10 geriausių konkrečioje srityje.

Savivaldybių indeksas 2017

2 skaitytojų komentarai
Def 2017 spalio 26d., 09:4484.15.188.128

Kada ta sovietinė šiukšlė – šlykšti autobusų parko tvora bus išrauta lauk??

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 spalio 26d., 10:0184.15.188.128

Turi būti naikinama sovietinė autobusų parko tvora, ir pradėtos autobusų stoties statybos, kažin kodėl ilgai ten laikomos žemių krūvos ir nieko nedaroma. Taigi ten darbai yra pradėti ar ne?! Vienintelis kelias susigražinti Šilutei prarastas pozicijas, pritraukti investicijas, autobusų stoties statybos su “Lidl” prekybos centru. Kitaip nieko nebus. Kur yra “Projestos projektai”, kodėl nėra statybų, spaudos duomeninis šio mėnesio gale turi būti išduoti statybos leidimai autobusų parko statybai ir autobusų stočiai. Turi išvežti žemes ir nugriauti tą ilgą seną sovietinę betoninę tvorą, kuri gadina Šilutės miesto vaizdą. Kodėl tyli spauda, šis tinklapis bei savivaldybė nieko nedaro, kad būtų išvežtos žemės ir asfalbetonio krūvos, kurios ten stovi daugiau kaip pusantro mėnesio?! Kas čia per savivaldybės biurokratiniai trukdžiai, kurie trukdo pritraukti investicijas, bei padaryti gražesnį šį miesto kampelį kodėl reikia tiek ilgai laukti, nesuprantu!!!

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą