Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai pareikšti įtarimai korupcija

Publikuota: 2017 rugsėjo 22 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

STT ženklas.STT ženklas.

Ikiteisminiam tyrimui dėl stambaus masto korupcinių nusikaltimų artėjant į pabaigą, pareikšti įtarimai politinėms partijoms „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ ir „Darbo partija“, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pareikštame pranešime apie įtarimą nurodyta, jog šis juridinis asmuo, veikdamas per partijos pirmininką, 2012–2016 m. kadencijos Seimo narį E. M. ir partijos valdybos narį, 2012–2016 m. kadencijos Seimo narį Š. G., padarė sunkius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. (stambaus masto kyšininkavimas) ir 226 str. 4 d. (stambaus masto prekyba poveikiu).

Įtariama, kad buvęs Seimo narys E. M., veikęs partijos naudai ir interesais, iš vieno iš Lietuvoje veikiančių koncernų viceprezidento R. K. už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 106 000 eurų kyšį grynaisiais, taip pat kyšius nematerialia forma.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Taip pat įtariama, kad buvęs Seimo narys Š. G, veikęs partijos naudai ir interesais, iš to paties koncerno viceprezidento R. K. už šiam koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 8 700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, organizuojant politinės partijos narių mokymus.

Prokuroro sprendimu, ikiteisminio tyrimo medžiaga apie galimą politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimą iš neteisėto finansavimo šaltinio, šiandien buvo perduota Lietuvos Respublikos Vyriausiajai rinkimų komisijai jos kompetencijai priskirtų sprendimų priėmimui.

Susijęs: 15min.lt: „Liberalai prokurorų įtarimus vadina nepagrįstais“

Politinei partijai „Darbo partija“ pareikštame pranešime apie įtarimą nurodyta, jog šis juridinis asmuo, veikdamas per partijos pirmininko pirmąjį pavaduotoją, 2012–2016 m. kadencijos Seimo narį V. G., padarė sunkius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. (stambaus masto kyšininkavimas) ir 226 str. 4 d. (stambaus masto prekyba poveikiu).

Įtariama, kad buvęs Seimo narys V. G., veikęs politinės partijos interesais, iš to paties koncerno viceprezidento R. K. už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, partijos naudai priėmė 12 100 eurų kyšį. Už šią sumą padarytos nuolaidos transliuojant šios partijos politinę reklamą per koncernui priklausančias televizijas.

Iš viso šioje politinės korupcijos byloje įtarimai jau yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieką STT Vilniaus valdybos pareigūnai. Tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

www.stt.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
Anal-itikas 2017 rugsėjo 25d., 07:4178.61.120.129

O buvo tokie auksiniai, tokie grynuoliai. piktinosi Paksu ir Uspaskichu. Dabar bus vienoje gretoje. Manau kad ir “elitinėms” galima teikti tokius pat įtarimus, visi jie vienodi.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą