Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Laiškai iš anapus (gatvės ir ne tik)

Publikuota: 2017 liepos 19 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

VE.lt pav.VE.lt pav.

Lengviau juodą katę surasti tamsiame kambaryje nei atsakymą į klausimą, kodėl Šilutės rajono savivaldybės administracija nepateikė „Minijos naftos” bendrovei prašomų dokumentų, pasmerkdama save naujam bylinėjimuisi teisme.

Spalio 17 d. Klaipėdos apygardos administraciniame teisme bus nagrinėjama administracinė byla dėl įpareigojimo atlikti veiksmus, pareiškėjas UAB „Minijos nafta”, atsakovas Šilutės rajono savivaldybės administracija, skelbiama teismo tvarkaraštyje.


„Minijos nafta“ prieš Šilutės rajono savivaldybės administraciją – išties intriguojantis reikalas.
Ypač žinant, kiek iečių jau buvo sulaužyta, bandant užkirsti kelią naftininkams įrengti juodojo aukso verslovę ties Kintais.
Todėl nieko nelaukę kreipėmės (el. paštu) į UAB „Minijos naftą“.
Prašėme paaiškinti, ko konkrečiai ji siekia.
Kitą dieną sulakėme atsakymo.
„“Minijos nafta” kreipėsi į Šilutės rajono savivaldybės administraciją su prašymu pateikti duomenis bei tai patvirtinančius dokumentus:
1. kada (data) teritorijų planavimo dokumentų valstybės registre (TPDR) buvo įregistruotas Šilutės rajono vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrantės apsaugos juostų projektas.
2. Koks asmuo ir kada (data) priėmė sprendimą minėtą projektą įregistruoti TPDR.
Taip pat buvo paprašyta pateikti teritorijų planavimo dokumentų, galiojusių iki LR teritorijų planavimo įstatymo priėmimo inventorizavimo akto ar kito dokumento kopiją.
Šilutė per nustatytą terminą neatsakė, todėl „Minijos nafta” kreipėsi į teismą prašydama Šilutę įpareigoti pateikti prašomus duomenis ir dokumentus“, – pranešė UAB „Minijos nafta“ ryšių su visuomene specialistė Kristina Paukštytė-Brazdauskienė.
Jos atsakymą persiuntėme savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriui.
Suformulavome ir porą klausimų: kodėl Šilutės rajono savivaldybės administracija „Minijos naftos” bendrovei nepateikė prašomų dokumentų? Ko tuo siekiama?
Po dviejų dienų sulaukėme atsakymo: „Šilutės rajono savivaldybės administracija 2017-06-06 raštu informavo „Minijos naftos“ bendrovę, dėl kokios priežasties dokumentai nėra pateikti“.
Atsakymą į mūsų paklausimą pasirašė pats administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas
Tą pačią dieną vėl kreipėmės į „Minijos naftos“ bendrovę.
Pacitavome S. Šepučio atsakymą ir suformulavome porą klausimų: ar tai tiesa? Kokią priežastį jie (savivaldybės administracija) nurodė?
Užvakar sulaukėme atsakymo: „Konkreti priežastis Šilutės rajono savivaldybės atsakyme nėra nurodyta. Kaip ir konkrečiai neatsakyta nė į vieną pateiktą klausimą“.
Kuo toliau – tuo įdomiau.
Todėl vakar vėl susisiekiame (el. paštu) su savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriumi.
Pacitavome „Minijos naftos“ atstovės atsakymą ir pakartotinai suformulavome savo klausimus: kodėl Šilutės rajono savivaldybės administracija „Minijos naftos” bendrovei nepateikė prašomų dokumentų? Ko tuo siekiama?
Šiandien sulaukėme S. Šepučio pasirašyto atsakymo: „Pakartotinai atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Šilutės rajono savivaldybės administracija raštu informavo UAB „Minijos nafta“, dėl kokios priežasties dokumentai nėra pateikti.
Atsižvelgiant į LR visuomenės informavimo įstatymo 18 straipsnio 1 dalies nuostatas privataus pobūdžio informacija yra neteikiama, dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į UAB „Minijos nafta“.
Kreipėmės – o kaip kitaip?
Taip pat suformulavome porą naujų klausimų.
Bet apie tai jau kitą kartą.
Artimiausiu metu tikimės sulaukti naujo naftininkų atsakymo.
Tad laukite tęsinio.

2 skaitytojų komentarai
Aleliuja 2017 liepos 21d., 13:4578.61.35.108

Šeputis savo nekompetenciją prisidenginėja skystu figos lapeliu-”privataus pobūdžio informacija” žurnalistui įvardindamas susirašinėjimo turinį su “Minijos nafta” dėl visuomenei reikšmingo intereso? Kur ūsuotasis bebras – ten drumzlynė. Gėda.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 9

Atsakyti

s 2017 liepos 22d., 07:4578.57.219.126
Šiaip jau, vien po iš kažkokio, aiškiai pamišusio mokslininko išvadų, apie vyraujančius rytų vėjus marių pakrantėje prie Kintų, su “Minijos nafta” net kalbėtis nederėtų. Bet, ne, neleidžia per duris, veržiasi per žiniasklaida, pasiremdami “medžiagos nepateikimu”. Ar užmiršote, kad jau ruošėsi tiesiai pakrantėje gręžt, nepavyko, naujas bandymas? Kas dėl portalo etikos, manau atsakymas jau yra, atseit pateikiame žinias, o ne formuojame nuomonę. Deja, ir formuojame nuomonę ir kartais net teigiama linkme…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą