Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ugniagesiai įspėja: per šventinius savaitgalius nelaimių skaičius padvigubėja

Publikuota: 2017 birželio 23 Kategorija: Pranešimai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per praėjusių metų Jonines Lietuvoje kilo 101 gaisras. Ugnyje buvo traumuoti trys gyventojai. O vanduo pasiglemžė dviejų žmonių gyvybes.

„Švenčiant dažnai nepaisoma atsargumo, todėl didėja ir nelaimių tikimybė. Nors per šventes kūrenami laužai ir simbolizuoja laimę, deja, dažnai dėl jų smarkiai apdegama. Be to, per arti pastatų, sakingų medžių ar tose vietose, kur daug sausos žolės, įkurtas laužas gali sukelti ir gaisrą,“ – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Ugniagesiai primena, kad laužus leidžiama kurti tik specialiai įrengtose vietose. Kūrenant juos ar naudojantis kepsninėmis, ugniakurais, rūkyklomis ir panašiais įrenginiais maistui gaminti, galima deginti tik medieną ir medžio anglį, bet ne plastiką, padangas ar kitas itin degias medžiagas. Beje, neretai apdegama ir šokinėjant per laužus.

Švenčių metu dažnai išvykstama į svečius, todėl ugniagesiai pataria, kad prieš leidžiantis į kelionę, reikėtų išjungti elektros prietaisus, gerai uždaryti langus ir duris.

Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsiant kvieskite ugniagesius gelbėtojus skubiuoju pagalbos telefonu 112.

www.vpgt.lt inf.

Rašyti komentarą