Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Statistikos departamentas ramina: lietuvis išgeria ne 18,2, bet 13,2 litro alkoholio

Publikuota: 2017 gegužės 30 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Lietuviai išgeria ne tiek daug, kiek rodo Pasaulio sveikatos organizacijos statistika. Tai yra, ne 18,2 litro, bet 13,2 litro absoliutaus alkoholio, taigi net 5 litrais mažiau, praneša portalas 15min.lt.

Prieš porą savaičių, kai prie Seimo griaudėjo griežtos „valstiečių“ alkoholio politikos oponentai koncerte „Laisvė rokenrolui“, Lietuvoje viešėjęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas paskelbė skandalingą statistiką – lietuviai išgeria 16 litrų absoliutaus alkoholio, ir tiek pasaulyje neišgeria daugiau niekas.

PSO puslapyje pateikiami skaičiai dar labiau gąsdina – skelbiama, kad pernai vienam Lietuvos gyventojui nuo 15 metų teko vidutiniškai 18,2 litro absoliutaus alkoholio – 2 litrais daugiau nei 2015 metais. Antroje vietoje esančią Baltarusiją Lietuva lenkia 1,8 litro, o Rusiją – net 4,3 litro.

PSO, vertindama alkoholio suvartojimą pasaulyje, remiasi ir Lietuvos statistikos departamento informacija. Pastarojo duomenimis, 2015 metais vienam žmogui nuo 15 metų teko vidutiniškai 14 litro absoliutaus alkoholio, arba 0,2 litro mažiau nei 2014 metais.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

5 litrais mažiau, nei suskaičiavo PSO

Antradienį Statistikos departamentas pasidalijo naujausiais skaičiais – pasirodo, kad 2016 metais lietuviams teko net 5 litrais mažiau alkoholio nei kad skelbia PSO.

2016 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 13,2 litro suvartoto absoliutaus (100 proc.) alkoholio (0,8 litro mažiau nei 2015 m.). Legalaus alkoholio vartojimo rodikliai parengti atėmus atvykusių turistų suvartotą ir pasienio prekyboje įsigytą alkoholį bei įskaitant Lietuvos turistų užsienyje suvartotą alkoholį.

2016 m. šalies mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse parduota 3,4 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, brendžio ir pan.), arba 199 tūkst. dekalitrų (5,5 proc.) mažiau nei 2015 m., vyno ir fermentuotų gėrimų – 5,2 mln. dekalitrų, 628 tūkst. dekalitrų (10,9 proc.) mažiau. Kaip ir kasmet, daugiausia parduota alaus – 25,3 mln. dekalitrų, arba 1,5 mln. dekalitrų (5,6 proc.) mažiau nei 2015 m.

Griežti alkoholio ribojimai

Į Lietuvą atvykęs PSO atstovas Gaudenas Galea blogą žinią apie baltarusius ir rusus „apgeriančius“ lietuvius atvežė kaip tik tą dieną, kai prie Seimo vyko didžiulis „Laisvė rokenrolui“ koncertas – maištas prieš griežtą „valstiečių“ stumiamą alkoholio kontrolės politiką.

Nors valdantieji ir buvo linkę eiti į šiokius tokius kompromisus, pavyzdžiui, kol kas atsisakė specializuotų parduotuvių idėjos, leido specialiose zonose pardavinėti alkoholį ir nemokamuose renginiuose, griežti svaigalų prieinamumo apribojimai turėtų įsigalioti jau netrukus.

Mat ketvirtadienį parlamento laukia paskutinis balsavimas. Seimo nariai apsispręs, ar visiškai uždrausti alkoholio reklamą, sutrumpinti prekybos alkoholiu laiką, pardavinėti svaigalus tik asmenims nuo 20 metų, uždrausti neštis alkoholį atvira pakuote, uždrausti prekiauti alkoholiu paviljonuose ir nestacionariose prekybos ar maitinimo vietose.

Po svarstymo tokiems siūlymams jau yra pritarta. Paskutinis balsavimas numatomas birželio 1 dieną.

Jurgita Lapienytė, 15min.lt

Rašyti komentarą