Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: svajonių gimtadienis bibliotekos arbatinėje

Publikuota: 2017 gegužės 29 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.

Bibliotekininkai miestelėnus, mažuosius bičiulius, tėvelius, senelius ir miesto svečius tradiciškai pakvietė į bibliotekos Arbatinę.

Renginio metu koncertavo šaunus Šakių rajono Gotlybiškių kaimo mamų ir dukrų kvartetas – Skirmantė Janulaitienė, Aušrinė Janulaitytė, Violeta Simonavičienė ir Kotryna Simonavičiūtė. Šios šeimynos gyvena kaimynystėje, gražiai sutaria ir padainuoja. Kuo ypatingos šios mamos? Jos augina ne po vieną, bet po tris ir po keturis vaikučius, vykdo įvairią visuomeninę ir kultūrinę veiklą, kartu su dukromis labai gražiai dainuoja ir savo dainomis džiugina kitus.

Kvartetas yra įrašęs kompaktinę plokštelę „Pabūkime arti“. Violeta Simonavičienė – Šakių savivaldybės tarybos narė, Gotlybiškio kaimo bibliotekininkė, keturių vaikų mama. Skirmutė Janulaitienė – muzikos ir etikos mokytoja, trijų vaikų mama.

Arbatinėje veikė kūrybinės dirbtuvės. Grafikos mokyklėlėje (vadovas Andrius Sirtautas, talkininkė Monika Jauniūtė) dalyviai susipažino su grafikos kūrimo technika, pasigamino prisiminimui po darbelį. Akmens tapybos užsiėmimuose užimtumo grupės ,,Floristika“ vadovė Danutė Grikšienė (Macikų socialinės globos namai) pravedė edukacinę pamokėlę, kurios metu vaikus mokė tapyti neįprastai – akmenukais. Vaikai susipažino su specifine šio meno technika ir pasigamino įvairių rėmelių bei paveikslėlių. Kiekvienas šios pamokėlės dalyvis pasigamino savo klijuotą paveikslėlį.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vaistažolių pažinimo mokyklėlėje (vadovės Rasa Jankauskienė ir Daiva Šarlauskienė, Žibų pradinė mokykla) kimšo arbatžolėmis maišelius ir tradiciškai renginio metu padovanojo renginio svečiams.

Čia pat buvo įsikūrusi ir lauko žaidimų zona, kurioje renginio metu buvo galima susirungti ir savo jėgas išbandyti gigantinių šachmatų, šaškių ir domino rungtynėse. O interaktyvioje pramogų zonoje buvo galima pašokti, pažaisti boulingą, išbandyti jėgas alpinizme ir įkopti į aukščiausią kalną.

Renginio svečiams buvo atviras ir išbandymų kambarys, kuriame buvo galima išbandyti savo proto jėgas bei pasinerti į virtualią realybę.

Renginio metu buvo atidaryta vasaros skaitykla – nauja paslauga tiems, kas mėgsta skaityti gryname ore. Šioje skaitymo erdvėje jau veikia Atvira bibliotekėlė, kurioje bibliotekos lankytojai galės susirasti savo mėgstamą knygą ir ją pasiimti, o sumanę savo perskaitytomis knygomis dalintis su kitais, galės atnešti ir palikti čia. Šios atviros vasaros skaityklos rėmėjai yra Lietuvos kultūros taryba ir šilutiškių Juditos ir Remigijaus Juknų šeima. Bibliotekėlės autorius yra dailininkas Andrius Sirtautas. Ją atidarė renginio personažai Pelytės Minės (bibliotekininkės Ilona Jonikaitė ir Ignė Zarambaitė).

Iš savo protėvių paveldėtuose šimtamečiuose virduliuose virta arbata renginio svečius vaišino architektas Egidijus Vidrinskas.

Antroje bibliotekininkų paruoštos programos dalyje vyko teatralizuoti skaitymai pagal Gintaro Grajausko ir Bruno K. Öijerio tekstus „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“. Tekstus skaitė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė, grojo perkusininkas Gintautas Gascevičius, klavišiniai Gintaras Dzidolikas. G. Gascevičius – muzikantas, būgnų virtuozas, įvairių muzikinių projektų organizatorius, bendraautorius, performansistas. G. Dzidolikas – žinomas klavišininkas, garso įrašų studijų aranžuotojas, programuotojas, kompozitorius, atlikėjas jau yra dalyvavę ne viename poetiniame-muzikiniame spektaklyje. Aktorė M. Šaltytė – taip pat ne vieno poetinio vyksmo autorė („Į niekur laiškai“ pagal M. Cvetajevos eilėraščius, poetinis-muzikinis spektaklis „Sava“ ( M.Martinaičio „Kukučio baladės“ ir dzūkų tarme papasakotos istorijos drauge su aktorium J. Bindoku ir grupe „Liūts, mergiala ė dvė žovis“ ir kt.), taip pat dažna poezijos skaitymų netradicinėse erdvėse dalyvė.

„Bruno K. Öijeris (Bruno Keats Öijer) – vienas žinomiausių šiuolaikinių Švedijos poetų, Šiaurės tarybos premijos laureatas, žiniasklaidoje dažnai vadinamas anarchistu, siekiančiu „sukurti kažką nuogo ir tikro, kas būtų pasiekiama žmogui“, norinčiu „išsprogdinti tą prakeiktą kultūrinį elitą“. Tai poezijos performansų atlikėjas, maištininkas, autsaideris, kritikuojantis visuomeninius reiškinius, kūrėjas, ritmo ir jausmo besisemiantis iš roko ir bito muzikos.

Bruno K. Öijerio kūryba savo stilistika artima G. Grajausko „naujojo intymumo“ ieškančiai poezijai. Anot literatūrologo Rimanto Kmitos, „G. Grajauskas – vienas iš tų poetų, kurie tik užuomina nurodo, kur reikia ieškoti prasmės, o ne aiškina ją ir deklaruoja. Jaučiamos pastangos sąžiningai ištvert šią būseną, kas šiandieninėje lietuvių poezijoje atrodo tikrai autentiškai“. O pats Gintaras Grajauskas apie savo kūrybą sako: „Nesu ekspromtų ir ekstazių specialistas. Mane labiau traukia ne teatrališkumas, o intymumas, galimybė susikalbėti vien tik bendraujantiems suprantamomis užuominomis, ypatingais pažvelgimais, gestais“.

Vita Gerulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka

Rašyti komentarą