Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Visiškai atvirai, arba ir vėl neliečiamieji

Publikuota: 2017 balandžio 06 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.www.silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.

UAB „Toluta“, UAB „Žibai“, UAB „Šilutės turgavietė“, UAB „Įtampa“, UAB „Bikuva“, UAB „Pasidaryk pats“ ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ – tai tos 7 su Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariais susijusios įmonės, dauguma kurių, kaip patys įsitikinome, neskuba vykdyti tų pačių tarybos narių patvirtintų atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo reikalavimų.

Be to, kai kurios iš minėtų įmonių iki šiol neišmoko rūšiuoti savo atliekas.

Tokia žinia šį antradienį buvo perduota Šilutės rajono savivaldybės merui „tvarkiečiui“ Vytautui Laurinaičiui.

Susitikime su meru dalyvavo jo – mero – potvarkiu sudarytos darbo grupės, besirūpinančios atliekų tvarkymo reikalais, nariai Stasys Blinkevičius ir Edvardas Jurjonas, taip pat šių eilučių autorius (Orestas Lidžius, visuomenės atstovas).

Pokalbio būta gana ilgo (apie 1 val.) ir abiem pusėms naudingo (galbūt), nors ir susidarė įspūdis, kad merui kažkas negerai (galimai) su klausa. Bet apie tai vėliau.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Glaustai apie pradžioje minėtas įmonės ir su jomis susijusius tarybos narius:
UAB „Toluta“ – Daiva Žebelienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcija taryboje),
UAB „Žibai“ – Steponas Kazlauskas (Partijos „Tvarka ir Teisingumas“ frakcija),
UAB „Šilutės turgavietė“ – Alfonsas Vanagas (Lietuvos socialdemokratų frakcijos pirmininkas),
UAB „Įtampa“ – Algis Bekeris (Lietuvos socialdemokratų frakcija, mero pavaduotojas),
UAB „Bikuva“ – Raimundas Ambrozaitis (Liberalų frakcijos pirmininko pavaduotojas),
UAB „Pasidaryk pats“ – Vladas Kainovaitis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcija),
UAB „Šilutės šilumos tinklai“ – Saulius Vytuvis (Lietuvos socialdemokratų frakcija).

Vienintelė įmonė, ant kurios mišrių atliekų konteinerio radome užrašytus jo valdytojo duomenis, kaip reikalauja tarybos patvirtinto Šilutės rajono savivaldybės atliekų turėtojų atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo 24 punktas, yra UAB „Statyk pats“.

Kaip jau buvo anksčiau rašyta, pasidomėję, kaip su savivaldybės tarybos nariais susijusios įmonės vykdo atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo 24 punkto reikalavimą, užsukome į savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyrių. Norėjome pasitikslinti, ar visos mūsų aplankytos įmonės vietinę rinkliavą moka pagal deklaruotų atliekų kiekį ir kokį kiekį jos deklaruoja. Tačiau mums buvo atsakyta, kad ši informacija yra konfidenciali („Visiškai slaptai, arba Neliečiamieji“).

Tai sužinojęs, meras iš pradžių labai nustebo (o gal tik dėjosi nustebęs?), tačiau, kai paprašėme jo padėti gauti mus dominančią informaciją, tai… Meras paskambino Viešųjų palsugų skyriaus vedėjui Remigijui Rimkui ir paprašė surinkti duomenis, kaip savo atliekas tvarko – deklaruoja statybų įmonės ir Šilutėje bei priemiestyje veikiančios degalinės (jos taip pat buvo patekusios į mūsų akiratį)…

Vis dėlto vėliau, jau baigiantis pokalbiui, meras pažadėjo pasirūpinti, kad Viešųjų paslaugų skyrius pateiktų informaciją ir apie mus dominančių įmonių, susijusių su tarybos nariais, deklaruojamus atliekų kiekius.

Pagyvensime – pamatysime.

Beje, meras nė kiek nenustebo išgirdęs, kad kai kurios įmonės visai nerūšiuoja savo atliekų. Jo manymu, tokių (nerūšiuojančių) įmonių rajone – dauguma. Esą dėl vienos priežasties – savivaldybė neparūpino joms konteinerių…

2 skaitytojų komentarai
be pykčio 2017 balandžio 8d., 09:1790.138.153.224
Visi gyvuliai lygūs bet kiaulės lygesnės…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

Anal-itikas 2017 balandžio 9d., 07:1378.61.120.129

Tai matyt dėl to prie įvažiavimų į Šilutę bus statomi apversti laivai su burėmis.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą