Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Paukščių gripas Lietuvoje: ornitologai ragina nebelesinti laukinių vandens paukščių

Publikuota: 2017 vasario 28 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

www.birdlife.lt nuotr.www.birdlife.lt nuotr.

Valstybinei maisto ir veterinarinei tarnybai pranešus apie šešioms gulbėms nebylėms nustatytą paukščių gripo H5N8 tipą, Lietuvos ornitologų draugija (toliau – LOD) ragina nebelesinti laukinių vandens paukščių dėl galimo viruso pernešimo.

Taip pat LOD stabdo ir gulbių nebylių lesinimą pagrindinėje jų žiemavietėje Lietuvoje – Kaune dėl nustatyto viruso.

Atšilus orams, atsirado daug atviro vandens plotų visoje šalyje, todėl paukščiai jau gali migruoti link perėjimo vietų ir išgyventi be žmogaus pagalbos.

Neužšąlančioje Nemuno dalyje ties Kauno miesto kasmet susirenka žiemoti ne tik Lietuvoje perinčios gulbės. Kaune žiemoti susirenka nuo 600 iki 1000 gulbių nebylių iš Lietuvos ir gretimų valstybių kur Kaunas yra viena iš svarbiausių šios rūšies žiemojimo vietų Lietuvoje. Todėl viruso pernešimas ar atnešimas yra galimas iš kitų valstybių, kur virusas nustatytas ankščiau.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pasak gulbes tyrusio ornitologo Juliaus Morkūno, pagal nuskaitytų gulbių žiedų numerius nustatyta, kad Kaune žiemoja ir gulbės iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Danijos, Vokietijos, Švedijos. Žiemos metu Kaune žieduotos gulbės taip pat vėliau stebimos kitose valstybėse. Ankstyvą pavasarį žiemojimo vietose stebima vandens paukščių kaita, nes prasideda intensyvi jų migracija. Žiemavietes Kaune aplanko pakeliui į šiauresnes perėjimo vietas migruojantys paukščiai, kurie žiemojo piečiau Lietuvos. Toks skirtingose valstybėse perinčių gulbių maišymasis padidina viruso pernešimą tarp valstybių ir jo sklaidą viso sezono metu.

Nustatytas paukščių gripo virusas H5N8 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

Kaip apsaugoti naminius paukščius, pateikiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime:
http://vmvt.lt/naujienos/lietuvoje-nustatytas-pirmasis-pauksciu-gripo-atvejis

www.birdlife.lt inf.

Rašyti komentarą