Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atsakingumo nerasta

Publikuota: 2017 vasario 23 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Kaip pranešimas apie kitą savaitę vyksiančią aplinkosauginę akciją pasiklydo Šilutės rajono savivaldybės administracijos koridoriuose.

Vakar, vasario 22-ąją, baigiantis darbo dienai, Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje pasirodė pranešimas, kad pirmadienį, vasario 27 d., Šilutės rajone bus surenkamos elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių, vidaus degimo variklių tepalo, kuro, oro filtrų ir kitos atliekos, o turintieji tokių atliekų prašomi registruotis iki… vasario 22 d.
Trumpai tariant, pranešimas buvo paskelbtas, kai registracijai skirtas laikas jau buvo pasibaigęs.


Kas kaltas?
Savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas teigia, kad pranešimas buvo patalpintas iš karto, kai jį gavo iš Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialisto – gamtosaugininko Prano Sirtauto.
Pastarasis irgi nekaltas – pranešimą Komunikacijos skyriui perdavė iš karto, kai tik jis pakliuvo jam į rankas.
Tai gal kalti kiti akcijos organizatoriai?
Atliekų tvarkymo centro, kuris vykdo minėtų atliekų surinkimą ir tvarkymą, atstovai tvirtina, kad tokie pranešimai savivaldybėms paprastai išsiunčiami bent prieš porą savaičių.
„Šilutės ETA Žinių“ šaltinių teigimu, pranešimas apie vasario 27 d. akciją Šilutės rajono savivaldybės administracijoje buvo užregistruotas vasario 15 d.
Žinoma, tai ne dvi savaitės.
Tačiau ir viena savaitė – per akis laiko, kad rajono gyventojai ir įmonės būtų deramai informuoti apie organizuojamą aplinkosauginę akciją.
Juolab kad už kai kurias atliekas – automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorius, automobilinius ir pramoninius akumuliatorius bei eksploatuoti netinkamas transporto priemones – akcijos vykdytojai žada dar ir sumokėti.
Tai vis dėlto kas kaltas?
Atsakymą į šį klausimą žino tie, kurie dėl savo aplaidumo pakišo visą vietinės valdžios aparatą.
Ir vėl.
Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas
Panaši situacija buvo susiklosčiusi praeitų metų vasarą, kai savivaldybės administracijos koridoriuose buvo pasiklydęs merui adresuotas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos raštas.
Tuomet bandėme atsekti, kuriame kabinete jis užsigulėjo.
Deja, deja nesėkmingai.
Todėl šį karta pernelyg ir nesivarginome aiškindamiesi.
Tačiau tuomet, praeitų metų vasarą, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis žadėjo: „Pasitaisysime“ („V. Pozingis savivaldybės administracijos vardu: „Pasitaisysime““).
Bet panašu, kad jiems tai nelabai pavyko.
Deja.
Laimė, akcijos vykdytojai – supratingi žmonės.
Jie nenusisuks ir nuo tų, kurie užsiregistruos šiandien ir rytoj.
Tad, jeigu norite atsikratyti minėtomis atliekomis, registruokitės el.paštu atliekos@atc.lt arba telefonu
8 5 206 09 01.
Pabaigai: iš savivaldybės interneto svetainės:
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
2017-02-22
2017 m. vasario 27 d. Šilutės rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkama:

Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos;
Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.
Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu atliekas tvarkančiai įmonei galėsite išskirtinėmis sąlygomis perduoti ir kitas atliekas.

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.

Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų prašome iki 2017 m. vasario 22 d. registruotis e-paštu atliekos@atc.lt arba telefonu 8 5 206 09 01.

Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu atliekos@gia.lt arba skambinti telefonu 8 600 900 30.

Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

4 skaitytojų komentarai
rimkaus nedarbas 2017 vasario 23d., 11:5784.15.185.67
juk savivaldybeje yra du ypatingi ” darbininkai ” – rimkus ir gorodeckas . Abu niekaip nepasidalina pirma vieta

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 3

Atsakyti

STT 2017 vasario 23d., 12:1846.166.148.142
vis pamastau kuo labiau Rimkus zavisi aplinkosauginemis akcijomis ar viesaisiais pirkimais supaprastintos apklausos budu ;)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 1

Atsakyti

atsakymas 2017 vasario 23d., 15:4382.135.141.45
kiekvienas vadovas turi po “asilą”: Rimkų – viešiesiems pirkimams, Gorodecką – rinkiminių aferų rengimams

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 3

Atsakyti

silutiškė 2017 vasario 27d., 17:3678.61.11.158

užsiregistravome, laukėme visą dieną ir nesulaukėme. Tad tokia akcija.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą